Fox’un X-Men Filmleri Tarih Değiştirdi

Fox, bazı filmlerin tarihlerini değiştirdiğini duyurdu. Önce iyi olanla başlayalım. Deadpool 2 için Haziran’ı beklemenize gerek yok. 18 Mayıs’ta vizyonda olacak.

Ama Arya Stark’ı(Game of Thrones) oynayan Maisie Williams ve Jonathan’ı(Stranger Things) oynayan Charlie Heaton’ın bulunduğu The New Mutants tam 1 sene ertelendi. 22 Şubat 2019’da çıkacak.

Son olarak Gambit filmi, 7 Haziran 2019’da çıkış yapacak.

 

Star Wars Battlefront 2 Günlükleri #5: 2. Sezon Geliyor, Son Haftada Bizi Bekleyenler

Battlefront 2 günlüklerine bira ara vermiştim fakat arayı daha fazla uzatmadan yeni bir tane daha yapayım dedim. İşte Last Jedi sezonunun son haftasında bizi bekleyenler ve bunun yanında 2. sezon hazırlıkları!

Öncelikle Last Jedi sezonunun bu hafta ile birlikte biteceğini söylemek istiyorum. Çok da iyi bir sezon değildi fakat Battlefront 2 ile dolu bir ay geçirdim. Peki son haftada bizi neler bekliyor? Öncelikle bu haftanın başlığı Heroes vs. Villians. Ve ilk meydan okumamız 50 kahraman öldürmek. Bunu elbette ki en kolay Heroes vs. Villians modunda yapabilirsiniz. Bu gene bir takım meydan okuması ve kazanan takım 4000 kredi ile 75 parça alırken kaybeden takım 2000 kredi ve 35 parça alacak. Ayrıca şu anda 3 adet Heroes vs. Villians oynayarak 500 kredi kazanabilirsiniz.

Yarından itibaren de First Order tarafındaysanız bir kahramanın silahı ile 10 öldürme yaparak 25 parça alabilir, Resistance tarafındaysanız bir kahramanın ışın kılıcını kullanarak 10 öldürme yaptığınızda 25 parça alabilirsiniz. Hafta sonu 20 kahraman öldürerek 500 kredi alabilir ve Pazar günü de özel Heroes vs. Villians listesinde sadece Jakku, Starkiller Base veya Takodana’da oyun oynayabilirsiniz.

Bunların yanında Sezon 2’yi merak edenler için sitenin sonunda artık Ocak 2018’de kontrol edin yazmıyor. Onun yerine şu yazıyor:

-Yakında gelecek 2. Sezon için gözünüzü dört açın.

Tam olarak ne kadar yakın bilmiyoruz. Benim tahminim Mart ayından yana ama Şubat ayı da olabilir. EA, oyunun durumunu toparlamak için işleri hızlandırmış ve insanları içeriğe boğmak istiyor olabilir. Tabii Şubat ayı olması benim için kötü olur çünkü Sims 4, Destiny 2, Horizon ve Battlefront 2 arasında kaldım. Bu ne böyle?

2017’nin En Çok Gişe Yapan Filmleri(İlk 10 Tanesi)

2017’de, Box Office’den alınan bilgilere göre En Çok Gişe yapan 10 film işte karşınızda:

10-)Justice League – 225 Milyon Dolar

9-)Logan – 226 Milyon Dolar

8-)Çılgın Hırsız 3 – 264 Milyon Dolar

7-)Thor: Ragnarok – 311 Milyon Dolar

6-)IT – 327 Milyon Dolar

5-)Spider-Man Homecoming – 334 Milyon Dolar

4-)Guardians of the Galaxy Volume 2 – 390 Milyon Dolar

3-)Wonder Woman – 412 Milyon Dolar

2-)Güzel ve Çirkin – 504 Milyon Dolar

1-)Star Wars: The Last Jedi – 533 Milyon Dolar

Açılış haftasında en çok gişe yapan film de gene Star Wars: The Last Jedi.(220 Milyon Dolar İle) En çok para kazanan firmanın Disney olduğu zaten belli. 5 tane filmleri var listede. Kendileri 1,5 Milyar dolardan daha fazla kazanmışlar bu yıl. Ne diyelim Bravo. Gelecek sene Avengers: Infinity War ile falan 2 milyar dolar bekliyorum Disney. Bravo! Bravo!

Star Wars: The Last Jedi Düşüncelerim(Spoilerlı)

Spoilersız incelemeyi yapmıştık, sıra geldi Spoilerlı incelemeye. Yetişirse bugün, yetişmezse yarın Inhumans İncelemesinin geleceğini, gene yarın 2017’de Neler Oldu Mart-Nisan geleceğini de duyurmak istiyorum. Tekrar uyarıyorum, yazı Spoilerlı! Hem de dibine kadar.

Öncelikle filme, bir üçlemenin içindeki ikinci film gözüyle bakmamalıyız diye düşünüyorum çünkü bu gerçekten başı, ortası ve sonu olan kendi başına bir film. Tabii Force Awakens’ı saymazsanız çünkü Force Awakens’ı izlemeyen birinin Last Jedi’ı anlayabileceğini düşünmüyorum. Şimdi, isterseniz karakterlerden başlayalım. İlk olarak Rey’i bu filmde daha az sevdiğimi söylemek istiyorum. Kendisi filmin kesinlikle ana odağı değil ve bence bu bir sorundu. Filmin sonundaki o Jedi olarak çıkışını da anlamadım. Bir anda bu kız nasıl Jedi oldu diye kaldım. Finn’i bu filmde daha çok sevdim. Yeni gelen Rose karakteri de iyiydi ve ikili oldukça güzel bir kimyaya sahipti.

Poe Dameron pek umurumda olan bir karakter değil ve onu azıcık daha fazla sevsem de hala en sevdiğim karakterlerden biri değil. Yeni gelen şu kadının da sadece tek filmde öldürülmesini beklememiştim. Hani Leia tedavi görüyorken Resistance’ın başına geçen kadın var ya, ondan bahsediyorum. Leia demişken eski karakterlere de gireyim. Leia’nın patlama olduktan sonra nasıl geri geldiğini ben çözemedim. Bilen biri varsa söylesin ama ben tüm filmleri izlemiş biri olarak anlamadım. Luke ise zaten filmin ana karakteri olmuş diyebilirim. Daha doğrusu ana karakterlerinden biri. Benim için filmin ana karakterleri Luke, Kylo Ren, Finn ve Poe Dameron’dı bu arada. En çok onları gördük ve onlardan konuşuldu gibi geldi.

Neyse işte Luke, oldukça iyiydi. Hatta gördüğüm en iyi Luke’u bu filmde görmüş olabilirim. Rey’i eğitmek istememesi. Kylo’ya yaptığı hatadan dolayı pişmanlık duyması falan güzel detaylardı. Yoda’nın çıkması da şirin bir nostalji oldu. Filmin sonundaki o hologram mı desem ne desem bilemedim ama o şaşırtmacası, beni baya etkiledi ve orada ölmesi de Luke için güzel bir final oluşturdu bence. Gelelim First Order tarafına. Kylo Ren’i bu filmde daha çok sevdim diyebilirim. İlk filmde de seviyordum, burada da sevdim. Sadece Snoke’u öldürüp First Order’ı yönetmeye başladığında biraz sırıttığını düşünüyorum. Vursana arkadaşım gelmiş ergen ergen emirler veriyor. Normalde ergen olması ile sorunum yoktu ve hatta seviyordum bu durumunu ama lider olacak kapasitede biri olmadığı için gözüme battı. Tabii senaryoda da büyük ihtimalle amaç oydu ama neyse.

Snoke’un ölmesini ise hiç beklemiyordum, ama hiç. Ben bu üçlemenin ana kötüsü olur diye bakıyordum fakat öyle bir şey olmadı ve çat diye resmen ortadan ikiye ayrıldı. Odası güzeldi ama, kırmızı yakışmış. General Hux ise umurumda olmayan biriydi, hala umurumda da değil açıkçası. Bu filmde biraz daha fazla sevdim ama. Son olarak bir de Phasma’dan bahsedeyim. Allah kahretmesin sizi, gitmişsin Game of Thrones’daki Brienne’i almışsın gelmişsin. Bir yüzünü göstereydin, veya ne bileyim biraz daha kullanaydın. O da öylece ölüp gitti. Force Awakens’da zaten çok az vardı. Belki bunda olur demiştim ama bunda da 5 dakika ya vardı ya yoktu. Yuh diyorum.

Şimdi biraz aksiyon sahnelerinden konuşmak istiyorum. Blaster savaşları tamam, güzeller, uzay savaşları aynı şekilde, fakat o ışın kılıcı savaşları harikaydı! Hele Rey ve Kylo Ren birlikte, Snoke’un odasında dövüşürken Avengers izliyorum falan sandım. Şaka değil, iki ışın kılıçlının birlikte savaştığını görmeyeli uzun zaman olmuş. Diğer ışın kılıcı savaşları da güzeldi ama o sahne en iyisiydi. Bir de Crait savaşından bahsetmeliyim elbette. İlk yarısı güzeldi ama Luke’un gelmesinden sonra öyle bir yavaşladı ki bayılasım geldi. Ama filmden hemen sonra Battlefront 2’de aynı sahneyi oynamak garip oldu. Ve açık konuşayım, Battlefront 2’deki Crait savaşı daha hoş. 3 kısım var onda. İlki, filmdekinin ilk yarısı, ikincisi o bölgede, üçüncüsü de şu madenlerde. Maden kısmı biraz kötü ama ilk iki kısım, hele o ilk kısım inanılmaz bir keyif veriyor.

Last Jedi’da da ilk yarısı güzel geliyor. Aslında filmle ilgili benim sorunum bu. Sahneler güzel ama filmdeki neredeyse her sahnenin sadece bir yarısı güzel. Filmin genelinin de sadece bir yarısı güzel. Şöyle ki, filmin ikinci yarısı güzel, Crait savaşının ilk yarısı güzel, savaşların yarısı güzel, yarısı sıkıcı falan böyle devam ediyor. Dediğim gibi, benim için filmin en büyük kötülüğü bu oldu. Peki film kötü bir film mi? Hayır, kesinlikle değil. Ama en sevdiğim Star Wars filmi de değil. Ve son olarak açıkçası film biraz fazla cesur davranarak Force Awakens’ın başladığı tüm ana ve yan hikayeleri bitirmiş.(Neredeyse) O yüzden 3. film ne hakkında olacak, oldukça merak ediyorum.

Disney, Fox’u Satın Aldı, X-Men ve Deadpool’a Ne Olacak?

Disney, bir süredir 20th Century Fox’u almaya çalışıyordu. Ve sonunda isteğini gerçekleştirdi. Artık Disney resmi olarak Fox’un bir kısmına sahip. Ve bu kısım FX kanalı, Fantastic Four, X-Men ve Deadpool gibi şeyleri de kapsıyor. Peki ya şimdi ne olacak? İsterseniz Disney’in aldığı şeylere teker teker bakıp bu yapımlara neler olacağını konuşalım.

Avatar artık Disney’de. Bence kendileri en azından 2. film ve 3. film için James Cameron’ı serbest bırakacaklar. Eğer ki istenilen kazanç elde edilemezse, işte o zaman Avatar Cinematic Universe’e hazır olun.

-2016 yılında çıkışını yaparak herkesi şaşırtan Deadpool da artık Disney’in elinde. Yaptıkları bir açıklama ile filmin +18 olmaya devam edeceğini söylediler. Ama ne kadar uzun süre olur bilmiyorum. Tahminimce bir üçleme yaptıktan sonra Deadpool’u bir şekilde Marvel Sinematik Evreni’ne sokarlar. Kim bilir, belki +18 haliyle sokarlar. Ama filmde küfür etmez.

-Marvel’ın herhalde Fox’taki en büyük markası X-Men ise artık gene onlarda. X-Men hakkında maalesef hiçbir fikrim yok çünkü New Mutants geliyor, New Phoenix geliyor, Legion, Gifted falan X-Men konusunda ne yapacaklarını bilmiyorum. Marvel Sinematik Evreni’nde olacaklar. Olmamaları imkansız. Ama nasıl ve ne zaman, asıl soru o.

Kingsman da artık Disney’de. Bunu da olduğu gibi bırakırlar bence. Secret Service inanılmaz bir başarı yakaldı, Eylül ayında çıkan Golden Circle’da fena değildi, umarım çok ellemezler.

Fantastic Four, Fox’un elinde resmen oyuncağa dönmüştü. Disney, Fantastic Four’u da kesinlikle Marvel Sinematik Evreni’ne katacak. Fakat Fox’un filmlerinin kaderinden çıkar mı, umarım çıkar.

Alien da Disney’de. Prometheus ile tekrar başlamıştı diye biliyorum seri. Covenant da başarılı oldu sanırım. Bakalım Alien için neler olacak?

Planet of the Apes bir başka isim. Kendisi de fena gitmiyor. Disney’in çok elleyeceğini sanmam.

Ice Age oldukça sevdiğim bir çizgi film serisi ve şimdi Çizgi Filmlerin kralı Disney’de. Pixar, Ice Age’e el atsa güzel olur ama pek sanmam. Gene de Ice Age için yepyeni bir başlangıç yakında.

The Simpsons da Disney’de. Kendisine de hiç elleyeceklerini düşünmem. Belki Disney göndermelerini arttırırlar.

X-Files 2018’de geri dönecek. Fakat kendileri dönemeden Disney’in elindeler. Bununla da pek oynamazlar herhalde. X-Files’ın Asgard’a gideceği yok, öyle değil mi?

-Simpsons gibi Family Guy da artık Disney’de.

Bunların dışında Disney’in aldığı şeyler de var. Ama en önemlileri bunlar diye düşünüyorum. Bakalım Disney’in bu yeni atılımının meyvelerini ne zaman göreceğiz, ve başarılı olabilecekler mi?

 

 

Star Wars The Last Jedi Düşüncelerim(Spoilersız)

Star Wars Episode 8: The Last Jedi bugün vizyona girdi. Bu arada siz sadece Last Jedi kullanıyor da olabilirsiniz ama ben Episode 8’i belirtme taraftarıyım çünkü eğer buna diğer filmleri izlemeden giderseniz hiçbir şey anlamazsınız. Neden bunlardan bahsediyorum hiçbir fikrim yok o yüzden hemen konuyu gireyim. Ayrıca biliyorum 2 tane panel kaldı, Battlefront 2 Günlükleri var, 2017 Nasıl Geçti falan var, bugün gene çok doluydum, umarım yarın en azından şu panelleri ve Battlefront 2 günlüklerini atlatırız diye düşünüyorum. Bu arada Spoilerlı düşüncelerim de Cumartesi günü gelecek.

Şimdi, öncelikle filmi beğendim. Star Wars’u genel olarak seven bir insanım. Orijinal üçlemeyi seviyorum, Prequel üçleme de aklımda güzel olarak kalmış ama tam bir şey söylemek istemiyorum, tekrar izlemem lazım, Force Awakens’ı seviyorum ve Rogue One’dan nefret ediyorum. Evet Rogue One’ı hiç sevmiyorum. Ama bu filmi elbette çok bekliyordum. Belki aşırı değildi ama gene de içimde bir beklenti vardı ve hayal kırıklığı ile sevinme arasında gidip geliyorum. Spoilerlı olarak çok daha detaylı konuşacağım ama spoilersız olarak da derdimi anlatmaya çalışayım.

Benim için Star Wars her zaman ışın kılıçlarıyla ilgili olmuştur. Ki zaten Rogue One’ı çok sevmeme sebebim de bu. Işın kılıcının neredeyse olmaması. Ve Last Jedi maalesef bu konuda beni çok tatmin etmedi. Mesela Force Awakens’da en azından Kylo Ren’in sinir krizleri sayesinde bol bol ışın kılıcı görüyorduk. Last Jedi’da da çok iyi sahneler var ama azlar. Bir diğer sıkıntım ise ilk yarının resmen bomboş geçmesi. Ara verildiğinde bu film ne böyle diye resmen kalmıştım. Ayrıca Star Wars’un sadece filmlerin seyredip birkaç oyununu oynamış biri olarak anlam veremediğim yerler de vardı.

Ama en azından ikinci yarıda film beni tuttu ve sonuna kadar bırakmadı. Özellikle aksiyon dozu çok iyiydi, ikinci yarıdaki ışın kılıcı hariç savaşlar da gene oldukça başarılıydı. Luke hakkındaki düşüncelerimi Spoilerlı incelemeye bırakmak istiyorum. Ve kısaca şu ana dörtlüden bahsedeyim. Rey’i bu filmde daha az sevdim. Neden bilmiyorum ama ilk filmde çok sempatik gelmesine rağmen burada görünce çok Mutlu olmadım. Finn ise biraz daha sevdiğim bir karaktere dönüştü. Poe’da ise hiçbir duygu değişikliğim olmadı. İlk başta onu gördüğümde lütfen geçin demiştim ama film boyunca alıştım. İlk gördüğümde neden lütfen geçin dediğimi de Spoilerlı yazıya saklıyorum.

Kylo Ren ise, hala sevdiğim bir karakter. Yeni dörtlüde favorim diyebilirim kendisine. Neyse, sonuç olarak beğendim. Force Awakens’dan daha iyi olduğu yerler vardı ama daha kötü olduğu yerler de vardı. Fakat gene de bir tık da olsa Force Awakens’dan daha iyi diyebilirim. Ama fragmanlarla yarattıkları o havayı karşılayamamışlar. Yani Last Jedi gibi vurucu bir ismin karşılığını verebilen bir film bence değil.