Fox’un X-Men Filmleri Tarih Değiştirdi

Fox, bazı filmlerin tarihlerini değiştirdiğini duyurdu. Önce iyi olanla başlayalım. Deadpool 2 için Haziran’ı beklemenize gerek yok. 18 Mayıs’ta vizyonda olacak.

Ama Arya Stark’ı(Game of Thrones) oynayan Maisie Williams ve Jonathan’ı(Stranger Things) oynayan Charlie Heaton’ın bulunduğu The New Mutants tam 1 sene ertelendi. 22 Şubat 2019’da çıkacak.

Son olarak Gambit filmi, 7 Haziran 2019’da çıkış yapacak.

 

Disney, Fox’u Satın Aldı, X-Men ve Deadpool’a Ne Olacak?

Disney, bir süredir 20th Century Fox’u almaya çalışıyordu. Ve sonunda isteğini gerçekleştirdi. Artık Disney resmi olarak Fox’un bir kısmına sahip. Ve bu kısım FX kanalı, Fantastic Four, X-Men ve Deadpool gibi şeyleri de kapsıyor. Peki ya şimdi ne olacak? İsterseniz Disney’in aldığı şeylere teker teker bakıp bu yapımlara neler olacağını konuşalım.

Avatar artık Disney’de. Bence kendileri en azından 2. film ve 3. film için James Cameron’ı serbest bırakacaklar. Eğer ki istenilen kazanç elde edilemezse, işte o zaman Avatar Cinematic Universe’e hazır olun.

-2016 yılında çıkışını yaparak herkesi şaşırtan Deadpool da artık Disney’in elinde. Yaptıkları bir açıklama ile filmin +18 olmaya devam edeceğini söylediler. Ama ne kadar uzun süre olur bilmiyorum. Tahminimce bir üçleme yaptıktan sonra Deadpool’u bir şekilde Marvel Sinematik Evreni’ne sokarlar. Kim bilir, belki +18 haliyle sokarlar. Ama filmde küfür etmez.

-Marvel’ın herhalde Fox’taki en büyük markası X-Men ise artık gene onlarda. X-Men hakkında maalesef hiçbir fikrim yok çünkü New Mutants geliyor, New Phoenix geliyor, Legion, Gifted falan X-Men konusunda ne yapacaklarını bilmiyorum. Marvel Sinematik Evreni’nde olacaklar. Olmamaları imkansız. Ama nasıl ve ne zaman, asıl soru o.

Kingsman da artık Disney’de. Bunu da olduğu gibi bırakırlar bence. Secret Service inanılmaz bir başarı yakaldı, Eylül ayında çıkan Golden Circle’da fena değildi, umarım çok ellemezler.

Fantastic Four, Fox’un elinde resmen oyuncağa dönmüştü. Disney, Fantastic Four’u da kesinlikle Marvel Sinematik Evreni’ne katacak. Fakat Fox’un filmlerinin kaderinden çıkar mı, umarım çıkar.

Alien da Disney’de. Prometheus ile tekrar başlamıştı diye biliyorum seri. Covenant da başarılı oldu sanırım. Bakalım Alien için neler olacak?

Planet of the Apes bir başka isim. Kendisi de fena gitmiyor. Disney’in çok elleyeceğini sanmam.

Ice Age oldukça sevdiğim bir çizgi film serisi ve şimdi Çizgi Filmlerin kralı Disney’de. Pixar, Ice Age’e el atsa güzel olur ama pek sanmam. Gene de Ice Age için yepyeni bir başlangıç yakında.

The Simpsons da Disney’de. Kendisine de hiç elleyeceklerini düşünmem. Belki Disney göndermelerini arttırırlar.

X-Files 2018’de geri dönecek. Fakat kendileri dönemeden Disney’in elindeler. Bununla da pek oynamazlar herhalde. X-Files’ın Asgard’a gideceği yok, öyle değil mi?

-Simpsons gibi Family Guy da artık Disney’de.

Bunların dışında Disney’in aldığı şeyler de var. Ama en önemlileri bunlar diye düşünüyorum. Bakalım Disney’in bu yeni atılımının meyvelerini ne zaman göreceğiz, ve başarılı olabilecekler mi?