Fox’un X-Men Filmleri Tarih Değiştirdi

Fox, bazı filmlerin tarihlerini değiştirdiğini duyurdu. Önce iyi olanla başlayalım. Deadpool 2 için Haziran’ı beklemenize gerek yok. 18 Mayıs’ta vizyonda olacak.

Ama Arya Stark’ı(Game of Thrones) oynayan Maisie Williams ve Jonathan’ı(Stranger Things) oynayan Charlie Heaton’ın bulunduğu The New Mutants tam 1 sene ertelendi. 22 Şubat 2019’da çıkacak.

Son olarak Gambit filmi, 7 Haziran 2019’da çıkış yapacak.

 

2017’de Unutamadıklarım #3: Yılın En Büyük Hayal Kırıklığı(Spider-Man Homecoming)

Gene Spider-Man’den gidiyoruz. Ama bu sefer senenin en büyük hayal kırıklığından bahsediyorum. Tabii ki benim için. Civil War’da Spider-Man’i gördükten sonra gerçekten zevkten dört köşe olmuştum ve Homecoming için dayanılmaz bir beklenti vardı içimde. Sonra fragmanları çıkmaya başladı, benim heyecan arttı. Sonra film bir çıktı, çok komik, çok eğlenceli, en iyi Spider-Man filmi falan filan, filme bir gittim, yok.

Film olmamış. Yok yani, hiçbir şey yok. Zaten film, ikinci haftasında gişede %50’den fazla düşüş yaşadı. Ki bunun hem Marvel, hem de bir Spider-Man filmi olduğunu düşünürseniz burada bir şeyler yanlış. Benim tahminim büyük ihtimalle filme önceden giden birçok eleştirmen ve site, üzgünüm ama para aldı. İlk haftada film bir coştu. Ama bu coşkudan sonra gelip arkadaşlarına, internette falan film o kadar iyi deyince normal seyirci, insanlar olayı çözdü ve filme gitmedi. Sen de çok komplo teorisi üretiyorsun diyebilirsiniz ama açın bakın lütfen ilk üçleme mi, yoksa bu mu? Civil War’daki iyi ona lafım yok ama Homecoming, olmamış.

Vulture karakteri iyi, oyuncular iyi falan ama, komik mi? Hayır. Doğru düzgün aksiyon var mı? Pek sayılmaz. Eee, geriye böyle bir filmde ne kaldı ki? Lise hayatını çok güzel yansıtıyormuş. Valla mı? Amerika’daki liselerle buradaki liseler aynı mı acaba bu yorumlara yapan sayın basın mensupları. Neyse, şimdi olay çıkacak. Kısacası film kötüydü. Beğenmedim, yılın da en büyük hayal kırıklığı oldu.

2017’de Unutmadıklarım #4: Galiba Çıkar Çıkmaz Alacağım(Spider-Man İlk Oynanış Videosu)

2017’de en çok unutmadığım 4 şeye geldik. Evet, liste bundan sonra en kötüden en iyiye doğru gidiyor. Bundan öncekiler, Spider-Man’in ilk oynanış videosundan daha aşağıdalar, ama belli bir sıralamaları yok. Fakat bundan sonra 2017’de En Çok Unutmadığım 4. 3. 2. 1. şey şeklinde gidecek. 2017’de En Çok Unutamadığım 4. şey E3 2017 Sony konferansında yayınlanan Spider-Man oynanış videosu. O hareketler, o hız, o çevre etkileşimi, o ağ atarak şehirde gezme ve tabii ki aşırı havalı Quick Time Event’ler. Fragman bittiğinde söyleyebildiğim tek şey lütfen Haziran’da çık ki karne hediyesi olarak seni alabileyim oldu.(Evet, paramın biteceğini biliyordum ki şu andan itibaren hiç oyun almazsam Spider-Man çıkana kadar, ancak o zaman oyunu çıkar çıkmaz alabilirim.)

Ben böyle oyun hakkında düşünürken tabii ki Paris Games Week’te gördüğümüz hikaye videosunu da unutmayız. Ama elbette o oynanışın yeri ayrı. Neyse, oyun hakkında zaten deli gibi konuştum. Yeter bu kadar.

2017’de Unutamadıklarım #13: Sonunda Birleştiler(The Defenders)

Normalde 2017’de En Sevdiğim Oyunlar yapacaktım ama oynamadığım çok oyun olduğundan dolayı öyle bir şey yerine 2017’de unutamadığım 13 şeyden bahsetmek istedim. Her gün bir yazı gelecek ve son yazı 31 Aralık’ta gelecek. Ayrıca şöyle ki bunun bir sıralaması yok. Ben 13 Yazsam da bunun amacı ilk olanı öne çıkarmak çünkü 31 Aralık’ta gelecek yazıda bahsettiğim şey, 2017’de en unutamadığım şey. Diğer 12 tanesinin ise herhangi bir sıralaması yok. Şimdi başlayalım.(Ayrıca 2017 Nasıl Geçti Serisi de iptal oldu.)

Sanırım 2015’teki Daredevil’dan beri herkes bu anı bekliyordu. Yaklaşık 2 sene sonra ise sonunda kahramanlar birleşti ve The Defenders yayınlandı. Gördüğüm kadarıyla birçok kişi diziden şikayetçi ama ben pek değilim. Oldukça hoşuma gittiğini söyleyebilirim. En sevdiğim dizi değildi, ama en sevmediğim de değildi. Klasik bir Netflix-Marvel dizisi kalitesinde olduğunu düşünüyorum ben. Sonra Punisher çıktı bu arada ve pek umurumda olmadı. Benim şu an beklediğim dizi kesinlikle Jessica Jones’un 2. sezonu. Kendisinin ilk sezonu en sevdiğim Netflix-Marvel dizisi. Neyse, olaydan fazla uzaklaştım. Kısacası 2 senedir beklediğimiz bir şey sonunda gerçekleşti ve mutluyum.

Inhumans Düşüncelerim – Marvel’ın Parası Bitince(Spoilersı)

Inhumans normalde bir film olacaktı ve MCU’nun 3. Faz’ının son filmi olarak 2019’da çıkacaktı. Ama nedense Marvel biraz değişiklik yapmak istedi ve Inhumans’ı bir dizi yapmaya karar verdi. Ama ilk iki bölümü IMAX sinemalarda da gösterilecekti. Bu yüzden insanlar iyi bir şey beklerken Marvel yüzümüze bir fragman çaktı. İşte o aşağıda gördüğünüz şeyi ve eğer dikkatli olursanız bazı sahnelerdeki dıkşın dıkşın sesini duyabilirsiniz. İnanılmaz kötü efektler ve yapmacık oyunculukları da saymıyorum.

Evet, Inhumans kötü bir dizi. O zaman neden izledin diyebilirsiniz ve çok da haklı bir şey söylemiş olursunuz ama inceleme aşkıyla(hı hı tabii tabii) izledim. Şaka bir yana dizi kötü ama hikaye ilginç hissettirdiği için devam etmek istedim. Hikayemiz Ay’daki Attilan gezegeninde yaşayan Inhuman’ları anlatıyor. Bunlar bir madde ile farklı güçlere sahip oluyorlar. Ama bazıları da sahip olamıyor çünkü kanınızda da bir madde olması lazım. Neyse işte, kralın iki erkek çocuğundan biri süper güçlere sahip oluyor, diğeri olamıyor. Güçlere sahip olanın gücü ise çok yüksek ses dalgaları göndermesi. Hatta o kadar yüksek ki tek bir fısıltısında tüm şehri yok edebilirmiş.

Neyse işte, bu güçsüz kardeş Maximus, Black Bolt’a kızıyor ve onları Dünya’ya yollayıp Attilan’ı ele geçiriyor. Dağılan Inhumans ekibimiz de Ay’a geri dönüp Maximus’u durdurmaya çalışıyorlar. Öncelikle aksiyon sahneleri rezalet. Gerçekten Marvel’ın parası bitmiş gibi hissettiriyor. Oyunculuklar aynı şekilde birbirinden berbat. Yani nereden tutsam elimde kalıyor ama sizin de zaten fragmanı izleyince anlayacağınızı düşünüyorum. Diziyi kısaca izlemeyin. İsterseniz ilk bölümüne bakabilirsiniz ama hikaye sizi tutmazsa hiç bulaşmayın. Sizi başka kendine çekebilecek bir şey yok çünkü. Alın buraya artılar, eksiler falan da yazıyorum.

Artılar:

-Hikaye İlgimi Çekti

Eksiler:

-Rezalet Oyunculuk

-Rezalet Aksiyon Sahneleri

-Hikayedeki Mantıksızlıklar

Son Söz: İlk bölüme bakın, hikayeyi beğenmediyseniz oradan uzaklaşın.

Puan: 4/10

Spider-Man: Into the Spider-Verse Filminden İlk Fragman Yayınlandı!(Miles Morales’li Animasyon Filmi)

Çizgi romanlarla çok aram olmadığından dolayı Miles Morales’i de elbette tanımıyorum. Benim tanıdığım Spidey her zaman Peter Parker’dı ve öyle olmaya da devam edecek. Neyse. Sony, Miles odaklı bir animasyon filmi yapacağını açıklamıştı ve sonunda onun hem gerçek ismini, hem de ilk fragmanını almış bulunmaktayız. Into the Spider-Verse ismi ve fragmandaki neredeyse her kareye bakarak bu filmin sadece Peter Parker ve Miles Morales üzerine değil, birçok Spider-Man üzerine olacağını görebilirsiniz. Spider-Gwen, Spider-Man 2099, Spider-Man Noir falan görsek çok eğlenceli olabilir aslında. Fragman genel olarak hoşuma gitti. Animasyon kalitesi harika, aksiyon kısımları oldukça iyi, Miles binadan düşerken kameranın ters açıyla çekmesi harika bir fikir olmuş ve görsel olarak yakıyor.

Avengers: Infinity War İlk Resmi Fragman İncelemesi – Onca Süreden Sonra

Yaz aylarında fanlara gösterilen fragmanın ardından insanlar beklemeye başladı. Bekledik, bekledik, bekledik ve hele şükür daha anca çıktı. Dün yayınlanan fragmanın fragmanı resmen beni çıldırtmıştı, ve açık konuşayım, bu fragmanı bu kadar seveceğimi beklememiştim. Eksikleri vardı bence, ama onlara sonra geleceğim. Önce fragmanı izleyin(eğer hala izlemediyseniz), sonra da sahne sahne bakalım.(Bu arada Spider-Man Homecoming ve Thor Ragnarok spoilerı içerir haberiniz olsun. Hem fragman içerir, hem de bu yazı içerir.)

Bu arada tebrikler Marvel çünkü daha 4 saat geçti demesine rağmen Youtube trendlerde ikinci sıradasın, ayrıca 5 milyon görüntülenmeye ulaşmışsın, bravo. Sen de ağla DC. Acele işe şeytan karışır. Neyse. Fragman bize Dünya olmayan bir gezegeni göstererek başlıyor. Ardından Tony’yi görüyoruz ve Bruce Banner’ı görüyoruz. Ona bakanlar ise Doctor Strange ve Wong’un ta kendisi. Belli ki Thor: Ragnarok’daki After Credits sahnesinde o büyük gemi, bizimkilerin gemisini yok etmiş ve herkes ayrı bir yere dağılmış. Hulk ise Dünya’ya dönmüş ve Doctor Strange ile Wong tarafından bulunuyor. Bir fragmana giriş için mükemmel bir sahne!

Sonra sanırım Vision ve Scarlet Witch’i görüyoruz ama burada Vision nasıl öyle insan olabiliyor bilmiyorum. Ama o oyuncu, Vision’ın oyuncusu ondan eminim. Ayrıca alnındaki sarı ışık da sonsuzluk taşı, ama dediğim gibi nasıl, ben de bilmiyorum. Sonra Thor’u Guardians ekibinin gemisi Milano’da görüyoruz. Ardından tekrar Bruce Banner’ı görüyoruz. Büyük ihtimalle Wakanda’da. Ve Black Widow’u görüp Marvel Studios logosunu selamlıyoruz.

Logodan sonra Doctor Strange, Wong, Tony ve Bruce Sanctum Sanctorum’dalarmış. Ve Tony gidip kapıyı açıyor. Ve bir anda Peter Parker’a geçip tüylerinin havaya kalktığını görüyoruz ki bu da Homecoming’de bahsedilmeyen örümcek hislerine işaret ediyor. Tabii Homecoming’in sonunda May, Peter’ı örümcek adam kıyafetinde görüyordu, ne olacağını bilmiyoruz. Sonra Peter dışarı bakıyor ve bir daire görüyor. Şehrin ortasında bir daire var. Tekrar o dörtlüye dönüyoruz ve Tony gözlüklerini çıkarıp aha öldük bakışı atıyor. Ve birinin cesetlerin arasından geçtiğini görüyoruz. Kimmiş o, Loki. Loki’nin ve Peter’ın tüylerinin havaya kalkmasının fanlara gösterilen fragmanlarda da olduğunu belirtip geçiyorum. Sonra Thanos geliyor ki bu sahne de o fragmanda vardı, kendisi inanılmaz gözüküyor. Resmen yüz hatlarıyla ve duruşuyla tehdidini belli ediyor. Sonra Peter’ı yeni kostümüyle görüyoruz. Ki kostümün gözleri de çok güzel olmuş.(Bu sahne de o fragmanda vardı.)

 

Sonra Thor’u bir şeyler yaparken görüyoruz ve biri bir şey fırlatıyor. Thanos’un adamlarından olabilir çünkü bizimkilere benzemiyor. Fırlattığı şeyi de bir gölge tutuyor. Hemen Black Panther’ı görüp, Kaptan Amerika’yı sakallı görüyoruz. O fragmanda da bu sahne vardı. Bu arada bunları söylüyorum boşuna değil. Bir yere bağlayacağım o yüzden. Bazıları sinir krizi geçiyor olabilir hissediyorum. Neyse Chris Evans sakallarıyla tüm kızların kalbini çalarken Scarlet Witch’i görüyoruz ve Hulkbuster gibi bir zırh karşımıza çıkıyor. Öncelikle o zırh Age of Ultron’daki zırhın aynısı değil. Kafa daha farklı ama aynı tip zırhlardan. Sonra Black Widow birine bir şey saplıyor, Doctor Strange korkuyla bir yere bakıyor, bir kol yere vuruyor, Kaptan Amerika dövüşüyor, Black Panther bir yaratıkla dövüşüyor, Thanos Spider-Man’i yere vuruyor, Tony korku dolu bakışlar atıyor ve bir şey Vision’un kafasından taşı almaya çalışıyor.

Bunu zaten biliyorduk ama ne yalan söyleyeyim, beni etkiledi. Sonra Thanos’un eldivenine ikinci bir taş yerleştirdiğini görüyoruz ki bu mavi taş yani Tesseract’taki taş. Ayrıca mor taş da orada, o taş ise Guardians 1’deki taş. Yani ilk aldığı taş o olacak, bu da Thanos’u ilk görenlerin Guardians ve Thor olduğunu söylememiz için yeterli diye düşünüyorum. Veya belki filmin başında Nova Corps’tan o taşı alışını görürüz. Ama bana onlarla da kapışır gibi duruyor. Sonra Iron Man’in yeni zırhını görüyoruz. Thanos ona doğru yürüyor ve yumruğu çakıyor. Bucky’nin savaşa hazır olduğunu anlıyoruz ve Black Panther tırnaklarını çıkarınca Falcon bir anda iki uzi ile ateş ediyor. İki sürü birbirine koşarken Black Panther, ismini bilmediğim Black Panther’ın arkadaşı kadını, Kaptan’ı, Black Widow’u, Bucky’yi ve Hulk’ı görüyoruz. Uçan da War Machine demek istiyorum ama tam emin değilim. Avengers: Infinity War yazısını görüyoruz ve Thor tek gözüyle birilerine bakıp Siz De Kimsiniz? diye soruyor. Ve son olarak Guardians’ı da görüp Mayıs 2018 ile fragmanı bitiriyoruz.

Fragman iyi hoş ama fan yapımı fragmanda çok güzel sahneler vardı. Bir kere orada bol bol Guardians vardı. Acayip havalı bir Thanos sahnesi vardı falan. Mesela bir sahnede Doctor Strange platformlar yaratıyordu ve Star Lord onların üzerinden falan zıplıyordu. Peter yerdeyken Tony’ye özür diliyordu, Peter’ı, Tony’yi, Star Lord’u, Drax’i ve Mantis’i bir arada gördüğümüz sahneler falan vardı. Onların hiçbiri yok. Onun yerine daha çok Wakanda’ya ağırlık verilmiş. Neyse artık. Darısı diğer fragmanlara. Siz fragmanı iyi buldunuz mu?