Nintendo Direct Mini 1.11.2018’de Gösterilen Her Şey

Nintendo Direct Mini 1.11.2018, 15 dakikalık bir şey olsa da içinde çok fazla şey barındırıyor. Ben de bunlardan Mario + Rabbids DLC’si, Dark Souls Remastered’ı ve Payday 2 için ayrı yazılar yazdım. Şimdi de onların dışında duyurulan her şeye bakacağız.

-The World Ends with You -Final Remix- duyuruldu. Normalde Nintendo DS oyunuydu, fakat şimdi Switch’e geliyor! Oyunun konusu, garip bir kıza denk gelen ana karakterimizin belirli görevli yapmazsa Dünya’dan silinecek olması. Evet hakkını verin, ilginç bir konu. Bu görevleri yaparken de ritim bazlı bir dövüş mekaniğine sahipsiniz. Bu dövüş mekaniğinde de ister DS’teki gibi dokunmatik ekranı kullanın, isterseniz de Switch’in Joycon’larını. Ayrıca oyun, ana sürümde bulunmayan ekstra bir yan hikayeyle de gelecek. Bu sene içerisinde de çıkış yapacak.

-Pokken Tournament DX Battle Pack duyuruldu. Bu paralı DLC’si iki dalga halinde çıkış yapacak. İlk dalgada Aegislash, Mega Rayquaza ve Mimikyu bulunacak. İkinci dalgada ise Blastoise, Mew ve Celebi yer alacak. Bunların yanında Avatar’lar gibi ekstra eşyalar da bulunacak. İlk dalga 31 Ocak, ikinci dalga ise 23 Mart’ta çıkış yapıyor.

-Kirby Star Allies geliyor. Farklı özelliklerle ve bu özelliklerin birleşimiyle düşmanlarınızı yok edin. Sanat özelliğiyle sanatınızı yapın ve düşmanlarınızı sanatınızla yok edin. Örümcek özelliğiyle ise düşmanlarınızı ağınıza sıkıştırın. Bunların yanında 4 kişilik Co-op özelliğiyle arkadaşlarınızla oynayın ve güçlerinizi birleştirerek inanılmaz kombinasyonlar yaratın. Oyun 16 Mart’ta çıkış yapacak.

-Dynasty Warriors’ın Zelda ile birleşimi Hyrule Warriors’ın Definitve Edition’ı da bu İlkbahar’da Switch’e geliyor. Hem Wii U hem de 3DS versiyonundaki tüm DLC’leri, görevleri, haritaları ve karakterleri içerecek oyunda aynı makineden iki kişilik de oynayabilirsiniz. Bunun yanında Zelda ve Link için gelen Breath of the Wild kostümleriyle eğlencenize farklı bir boyut da katabilirsiniz. Dediğim gibi İlkbahar’da geliyor.

-Mario Tennis, Aces ile geri dönüyor. Ayrıca bu sefer uzun bir aradan sonra tekrar Hikaye Modu’da var. İlginç görevler ve boss savaşları için bu modu deneyebilirsiniz. Oyun İlkbahar’da çıkacak.

-Bu yaz gelecek olan Ys VIII: Lacrimosa of DANA ile kendi üssünüzü ve takımınızı kurup yaratıklarla savaşın. 3 farklı dövüş stilinden doğru zamanda doğru olana geçin, ve gene doğru zaman geldiğinde süperinizi aktif ederek düşmanlarınızı öldürün.

-Ana senaryoyu bitirin ve Şubat’ta gelecek olan bedava güncellemeyi yükleyin. Artık Super Mario Odyssey’in yeni online moduna girebilirsiniz. Size verilen balonu saklayın. Ardından bir başka oyuncun sakladığı balonu bulmaya çalışın. Bu sırada başka oyuncular da sizin sakladığınız balonu bulsun.

-Bu yaz gelen bir diğer oyun ise SNK Heroines Tag Team Frenzy. Kendisi bir dövüş oyunu. Pek bir bilgim yok.

-EA Originals adı altında çıkacak Fe’nin çıkış tarihi duyuruldu. 16 Şubat. Oyun sadece Switch için değil, diğer platformlar için de çıkış yapacak. Kendisi bir platform oyunu ve evet, EA tarafından destekleniyor.

-Bir de 25 Ocak’ta çıkış yapacak olan Celeste var. Oyun bir platform oyunu ve belli ki aşırı zor. Super Meat Boy zorluğunda zor. Zoru seven oyuncular bakabilir.

-Donkey Kong Country Tropical Freeze’de Switch’e geliyor. Oyun daha önce başka bir platforma da çıkmıştı. 4 Mayıs’ta da Switch sahipleri için çıkış yapacak.

Böylece Nintendo Direct Mini’yi de özetledim. Oldukça doluydu diyebilirim. Switch, yılın ilk yarısında da boş kalmayacak gibi duruyor. Özellikle Mario Tennis Aces ve Kirby Star Allies’ı takip ediyor olacağım. Mario Odyssey’in online modunun da ne tepki alacağını merak ediyorum. Şimdilik görüşmek üzere…

 

2017’de Unutamadıklarım #5: Oynasaydım, İzleseydim Listeye Kesinlikle Girecekler

2017’de oynayamadığım birçok oyun oldu. İzleyemediğim dizi ve filmler de oldu. Ben de bunlardan 3 tanesini seçip üzerine kısaca konuşmak istedim.

It(Film)

Korku oyunları ve filmleri ile pek aram yoktur. Ama It, nedense bana Stranger Things’i anımsatıyor. Ve Stranger Things denince benim için akan sular durur. O yüzden bir şekilde It’i izleyeceğim. Sanırım şu an bir yerlerde var, resmi olarak çıkış yaptı ama tam olarak ne zaman izlerim onu bilemiyorum. Fakat izleyebilseydim herhalde beni oldukça etkilerdi ve bu listede de yer alırdı diye düşünüyorum.

Murder on the Orient Express(Film)

Bunu diyeceğimi pek beklemezdim ama yıldızlardan oluşan kadrosu ve Agatha Christie’nin aynı isimli dedektiflik romanından uyarlanması filme karşı beklentimi arttırdı. Fakat maalesef zaman bulup gidemedim. Her ne kadar It kadar olmasa da gene de eğer izleseydim, listemde ufaktan da olsa bir yeri bulunurdu diye düşünüyorum.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild(Oyun)

Aldığı tonla ödül ve beğeniden dolayı Zelda: Breath of the Wild da eğer Switch’im olsaydı ve oynasaydım kesinlikle listemde olurdu diye düşünüyorum. Open World oyunlara bayılan birisi olarak izlediğim videoları da hesaba katıp bu kanıya vardım. Listede kesinlikle yer alırdı. Ama oynasaydım.

Bu arada evet, bu yazı dün gelmeliydi ama dün çok yoğundum o yüzden bugün yayınladım. Fakat bugün 4. yazı da gelecek.

2017’de Unutamadıklarım #11: Hem Elde, Hem Evde(Nintendo Switch)

Bu sene 2 konsol çıktı. Ama benim şu an konuşmak istediğim konsol Nintendo Switch. Her ne kadar alamaycağımı biliyor olsam da Switch beni heyecanlandırmıştı. El konsolum olmadığı için zaten el konsolu açlığım var. Bir de Switch gidip de Zelda veya Mario gibi oyunları elde oynayabilirsin deyince biraz şok olmuştum.

Sonuç, hala Switch’im yok ve büyük ihtimalle olmayacak. Ama gördüğüm kadarıyla Switch bu yılın başarılı konsolu. Zaten Exc oyunları ile inanılmaz bir sene yaşadılar. Zelda: Breath of the Wild, Splatoon 2, Mario Kart 8, Super Mario Odyssey, Mario + Rabbids Kingdom Battle, Arms falan derken ortalık iyice karıştı. Bunların yanında yavaş yavaş büyük firmalar da oyun çıkarmaya başladı. Switch her ne kadar PS4 veya Xbox One rakibi olamayacak gibi gözükse de kendi alanında başarılı bir konsol olacak gibi. Tabii bunu sadece 9 aydan sonra söylemek zor. Bakalım 3-4 sene sonra Switch aynı durumda olacak mı?

The Game Awards 2017 Özel: Yılın En İyi Oyunu Ödülü!

Game Awards 2017 ile ilgili son yazıma hoşgeldiniz. Yılın en iyi oyunu ödülü için adaylar Zelda, Mario, Horizon, PUBG ve Persona 5’ti. Kazanan ise tahmin edebileceğiniz gibi Zelda: Breath of the Wild oldu. Adaylar arasından sadece PUBG’yi oynadım, ama onun kesinlikle listede bile olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ve böylece de Game Awards 2017 Özel yazı serisini sonlandırıyorum.

The Game Awards 2017 Özel: Legend of Zelda Breath of the Wild 2. DLC Tanıtım Videosu

En İyi Sanat Yönetimi ödülünden sonra Zelda’nın ikinci ek paketi ile ilgili bir tanıtım videosu gösterildi. Videonun sonunda ise bir motorsiklet çıktı. Evet yanlış duymadınız. Hem de Zelda’da. Ardından bu akşam satışta diyerek videoyu bitirdiler. Sonra da yapımcılar çıkıp bir şeyler falan söylediler. Switch’im olmadığı ve olamayacağı için pek bir bilgim yok Zelda veya DLC’leri hakkında. Ama Switch’i olanlar buyursun oynasın. Eğleneceğinize eminim. Game Awards 2017 ile ilgili tüm haberler için üstteki The Game Awards 2017 Özel yazısına tıklayabilirsiniz.