Avengers: Infinity War İlk Resmi Fragman İncelemesi – Onca Süreden Sonra

Yaz aylarında fanlara gösterilen fragmanın ardından insanlar beklemeye başladı. Bekledik, bekledik, bekledik ve hele şükür daha anca çıktı. Dün yayınlanan fragmanın fragmanı resmen beni çıldırtmıştı, ve açık konuşayım, bu fragmanı bu kadar seveceğimi beklememiştim. Eksikleri vardı bence, ama onlara sonra geleceğim. Önce fragmanı izleyin(eğer hala izlemediyseniz), sonra da sahne sahne bakalım.(Bu arada Spider-Man Homecoming ve Thor Ragnarok spoilerı içerir haberiniz olsun. Hem fragman içerir, hem de bu yazı içerir.)

Bu arada tebrikler Marvel çünkü daha 4 saat geçti demesine rağmen Youtube trendlerde ikinci sıradasın, ayrıca 5 milyon görüntülenmeye ulaşmışsın, bravo. Sen de ağla DC. Acele işe şeytan karışır. Neyse. Fragman bize Dünya olmayan bir gezegeni göstererek başlıyor. Ardından Tony’yi görüyoruz ve Bruce Banner’ı görüyoruz. Ona bakanlar ise Doctor Strange ve Wong’un ta kendisi. Belli ki Thor: Ragnarok’daki After Credits sahnesinde o büyük gemi, bizimkilerin gemisini yok etmiş ve herkes ayrı bir yere dağılmış. Hulk ise Dünya’ya dönmüş ve Doctor Strange ile Wong tarafından bulunuyor. Bir fragmana giriş için mükemmel bir sahne!

Sonra sanırım Vision ve Scarlet Witch’i görüyoruz ama burada Vision nasıl öyle insan olabiliyor bilmiyorum. Ama o oyuncu, Vision’ın oyuncusu ondan eminim. Ayrıca alnındaki sarı ışık da sonsuzluk taşı, ama dediğim gibi nasıl, ben de bilmiyorum. Sonra Thor’u Guardians ekibinin gemisi Milano’da görüyoruz. Ardından tekrar Bruce Banner’ı görüyoruz. Büyük ihtimalle Wakanda’da. Ve Black Widow’u görüp Marvel Studios logosunu selamlıyoruz.

Logodan sonra Doctor Strange, Wong, Tony ve Bruce Sanctum Sanctorum’dalarmış. Ve Tony gidip kapıyı açıyor. Ve bir anda Peter Parker’a geçip tüylerinin havaya kalktığını görüyoruz ki bu da Homecoming’de bahsedilmeyen örümcek hislerine işaret ediyor. Tabii Homecoming’in sonunda May, Peter’ı örümcek adam kıyafetinde görüyordu, ne olacağını bilmiyoruz. Sonra Peter dışarı bakıyor ve bir daire görüyor. Şehrin ortasında bir daire var. Tekrar o dörtlüye dönüyoruz ve Tony gözlüklerini çıkarıp aha öldük bakışı atıyor. Ve birinin cesetlerin arasından geçtiğini görüyoruz. Kimmiş o, Loki. Loki’nin ve Peter’ın tüylerinin havaya kalkmasının fanlara gösterilen fragmanlarda da olduğunu belirtip geçiyorum. Sonra Thanos geliyor ki bu sahne de o fragmanda vardı, kendisi inanılmaz gözüküyor. Resmen yüz hatlarıyla ve duruşuyla tehdidini belli ediyor. Sonra Peter’ı yeni kostümüyle görüyoruz. Ki kostümün gözleri de çok güzel olmuş.(Bu sahne de o fragmanda vardı.)

 

Sonra Thor’u bir şeyler yaparken görüyoruz ve biri bir şey fırlatıyor. Thanos’un adamlarından olabilir çünkü bizimkilere benzemiyor. Fırlattığı şeyi de bir gölge tutuyor. Hemen Black Panther’ı görüp, Kaptan Amerika’yı sakallı görüyoruz. O fragmanda da bu sahne vardı. Bu arada bunları söylüyorum boşuna değil. Bir yere bağlayacağım o yüzden. Bazıları sinir krizi geçiyor olabilir hissediyorum. Neyse Chris Evans sakallarıyla tüm kızların kalbini çalarken Scarlet Witch’i görüyoruz ve Hulkbuster gibi bir zırh karşımıza çıkıyor. Öncelikle o zırh Age of Ultron’daki zırhın aynısı değil. Kafa daha farklı ama aynı tip zırhlardan. Sonra Black Widow birine bir şey saplıyor, Doctor Strange korkuyla bir yere bakıyor, bir kol yere vuruyor, Kaptan Amerika dövüşüyor, Black Panther bir yaratıkla dövüşüyor, Thanos Spider-Man’i yere vuruyor, Tony korku dolu bakışlar atıyor ve bir şey Vision’un kafasından taşı almaya çalışıyor.

Bunu zaten biliyorduk ama ne yalan söyleyeyim, beni etkiledi. Sonra Thanos’un eldivenine ikinci bir taş yerleştirdiğini görüyoruz ki bu mavi taş yani Tesseract’taki taş. Ayrıca mor taş da orada, o taş ise Guardians 1’deki taş. Yani ilk aldığı taş o olacak, bu da Thanos’u ilk görenlerin Guardians ve Thor olduğunu söylememiz için yeterli diye düşünüyorum. Veya belki filmin başında Nova Corps’tan o taşı alışını görürüz. Ama bana onlarla da kapışır gibi duruyor. Sonra Iron Man’in yeni zırhını görüyoruz. Thanos ona doğru yürüyor ve yumruğu çakıyor. Bucky’nin savaşa hazır olduğunu anlıyoruz ve Black Panther tırnaklarını çıkarınca Falcon bir anda iki uzi ile ateş ediyor. İki sürü birbirine koşarken Black Panther, ismini bilmediğim Black Panther’ın arkadaşı kadını, Kaptan’ı, Black Widow’u, Bucky’yi ve Hulk’ı görüyoruz. Uçan da War Machine demek istiyorum ama tam emin değilim. Avengers: Infinity War yazısını görüyoruz ve Thor tek gözüyle birilerine bakıp Siz De Kimsiniz? diye soruyor. Ve son olarak Guardians’ı da görüp Mayıs 2018 ile fragmanı bitiriyoruz.

Fragman iyi hoş ama fan yapımı fragmanda çok güzel sahneler vardı. Bir kere orada bol bol Guardians vardı. Acayip havalı bir Thanos sahnesi vardı falan. Mesela bir sahnede Doctor Strange platformlar yaratıyordu ve Star Lord onların üzerinden falan zıplıyordu. Peter yerdeyken Tony’ye özür diliyordu, Peter’ı, Tony’yi, Star Lord’u, Drax’i ve Mantis’i bir arada gördüğümüz sahneler falan vardı. Onların hiçbiri yok. Onun yerine daha çok Wakanda’ya ağırlık verilmiş. Neyse artık. Darısı diğer fragmanlara. Siz fragmanı iyi buldunuz mu?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>