Destiny 2 Günlükleri #1: Curse of Osiris’e Doğru

Destiny 2’nin ilk eklenti paketi Curse of Osiris 2,3 gün sonra çıkışını yapacak. Ben de o eklenti paketi çıkmadan düşüncelerimi belirteyim istedim. Hemen başlayalım.

Destiny 2’yi 20 saatten daha fazla süre oynadım ve 283 Power’dayım. Oyunu oynarken eğleniyorum ama oyunla ilgili sıkıntılarım var. Ondan önce zamanı ne ile harcıyorum ondan bahsedeyim. Elbette her Salı günü yenilenen amaçları yapıp Power’ımı arttırıyorum. Bunu her hafta düzenli olarak yapmıyorum ama aklıma geldikçe bakıyorum. Bir de oyundaki Adventure’ları tamamlamaya çalışıyorum. 4 gezegenin 3 tanesinde bitirdim. Son olarak Dünya’dakileri bitirmeye çalışıyorum. Adventure’larda konulu yan görevler diyebiliriz. Oldukça güzel olanları var, sıkıcı olanları var ama ben genel olarak eğleniyorum.

Şimdi bira sıkıntılarımdan bahsedeyim. Power atlamak çok zor ve çok fazla yöntem yok. Aslında bu büyük bir sorun değil. Oyunun olayı bu. Ama bir sonraki söyleyeceğim sıkıntı yüzünden bu da bir sıkıntı oluyor. Power atlamak için 3,4 tane yöntem var. Her Salı yenilenen hedefler burada tek aslında ama bu hedeflere baktığımızda Raid’dir, Strike’tır, Clan’dır vs. var. Ama burada sorun olan olay yapılabilecek 3 etkinlikten sadece 1’isinde matchmaking olması. Raid veya Nightfall Strike’ı için sizin insanlar bulmanız gerekiyor. İnternette bunun için siteler var. Ama oyun içinde Matchmaking yok. Hadi Raid’de anladım.

Çünkü kendisi için bulmacalı ve zor diyorlar. Ama Nightfall Strike’larda niye yok. Bu yüzden benim gibiler için  tek yöntem Crucible ve Public Event’ler. Public Event’ler çok sıkıcı ve bu oyunun Crucible yani PvP modu da bir garip. Modu rastgele seçiyor mesela ve bazen nefret ettiğiniz modlara denk gelebiliyorsunuz. Aslında genel olarak söylemek istediğim şeyler bunlar şimdilik. Elbette ki bu günlük serisi de devam edecek. Bu hafta biraz daha Star Wars Battlefront 2 oynayacağım gibi duruyor. Çünkü zaten bu hafta sınavlarım var az oyun oynayacağım, hem de Battlefront 2’nin ilk sezonu başlayacak bu hafta ve o da benim bir Multiplayer oyundaki ilk sezonum olacak. Yani yeni bir şeyin içine gireceğim. Onun için de heyecanlıyım, ilk sezon öncesi oyunla ilgili düşüncelerim için  Battlefront 2 Günlükleri numara 1’e bakabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>