Star Wars Battleront 2 Günlükleri #1: İlk Sezon Gelmeden Önce

Withcer 3’de yapmak istediğim ama başaramadığım günlük konseptini geri getirmek istedim ve hemen Star Wars Battlefront 2 ile başlayacağım. Bilmeyenler için bu serilerin amacı uzun süreli oynadığım oyunlarla ilgili düşüncelerimi belirtmek. Ayrıca oyunla ilgili güncellemelerden falan da bahsedeceğim, her biri 300,400 kelimelik küçük yazılar olmalarını planlıyorum. Neyse, bugün ki oyun Star Wars Battlefront 2.

Oyunla ilgili düşüncelerimi daha önce belirtmiştim. Fakat elbette Multiplayer oyunlar 3,4 saat oynayarak anlaşılmaz. Son zamanlarda oyuna tekrar bir sardım. Ve açıkçası oyunda gördüğüm bazı sıkıntılar olsa da oldukça eğleniyorum. İlk olarak hangi modları oynadığımdan bahsedeyim. Şu anda en çok oynadığım modlar Galactic Assault ve Heroes vs. Villians. Heroes vs. Villians 4’e 4 takımlardan oluşan ve sadece kahramanları kullanabildiğiniz bir mod. Genellikle ışın kılıçlı karakterleri kullanmak daha çok hoşuma gidiyor elbette. Modda yapmanız gereken şey ise karşı takımdan ve sizin takımdan bir oyuncu seçildikten sonra sizin takımdakini korumak, karşı takımdakini de öldürmek. Önce ölen karakterin takımı o elde kaybetmiş oluyor ve tekrar iki kişi seçiliyor. Bu bir takımdan toplamda 10 kişi ölene kadar devam ediyor. Daha az ölen takım da kazanmış oluyor.

Eğer askerlere falan bulaşmak istemiyorsanız, sadece kahramanlar olarak oynamak istiyorsanız bu mod sizin için yapılmış. Galactic Assault modu ise 20’ye 20 oynanan karışık bir mod. Her haritada farklı bir amaç var ve bu amacı gerçekleştirmek için ister normal asker, ister kara aracı, ister hava aracı, isterseniz de kahramanları kullanıyorsunuz. Bu mod da gene oldukça eğlenceli. Takım oyunu ise oldukça önemli. Takımınız kötüyse, siz ne kadar iyi olursanız olun kaybedersiniz. Ama aslında daha çok sıkıntı çektiğim yer burası.

Heroes vs. Villians zaten çok klasik bir şey. Onda herhangi bir sıkıntı çekmedim. Ama Galactic Assault modunda çok büyük bir sıkıntı var ki birçok kişinin moralini bozabilir. Bu modda kahraman veya araç kullanmak isterseniz savaş puanlarına ihtiyacınız var. Bu puanları toplamanın tek yolu da oyun içinde iyi olmak. Ve açık konuşayım, görevi yapmaya çalışsanız bile adam öldürmezseniz doğru düzgün puan alamazsınız. Ki bu da eğer adam öldürmekte iyi değilseniz, bu modda araç veya kahraman asla kullanamazsınız demek oluyor. Aslında araçların puanı daha uygun. Ama kahramanlar, birkaç tanesi 6000 puan, diğerleri ise 8000 puan. Multiplayer’da 4,5 saat geçirmişimdir ama şu ana kadar hiç 8000 puana ulaşamadım. 6000 puana ulaştığımda ise oyunun son dakikalarındaydık.

Bazıları eğer araç kullanmak istiyorsanız özel mod, kahraman kullanmak istiyorsanız özel mod var diyebilir. Ama bence daha farklı bir çözüm bulunmalıydı. İkinci sıkıntım ise modla alakalı değil. Maçlar bitince çok az kredi alıyorsunuz ve bu yüzden çok az sandık açıyorsunuz. Ayrıca seviye atladığınızda falan da sandık almıyorsunuz. Resmen günlük sandıklar olmasa, şu ana kadar oyunda 2 ya da 3 sandık açmıştım. Buna da bir şekilde çözüm gelmeli bence.

Son olarak bu Salı itibariyle ilk sezon başlayacak. 1 ay sürecek sezonun başında yani bu Salı bizden kötü veya iyi tarafı seçmemiz istenecek. Yaptığımız eylemler de seçtiğimiz tarafa puan sağlayacak. En fazla puanı olan taraf ise kazanacak. Ayrıca artık hafta sonları özel etkinlikler falan olacak. Bunları ikinci günlükte konuşacağız. Şimdilik hoşçakalın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>