Ant-Man and the Wasp #1 İncelemesi – Filmle Alakası YOK!

Evet başlıktan şaşırdınız biliyorum. Çünkü ben de şaşırdım. Ant-Man and the Wasp adlı bu çizgi romanın, filmle tek bir nokta harici birleştiği hiçbir yer yok. O noktayı da direk söyleyeyim, Ant-Man bu çizgi roman serisinde Scott Lang. Filmde de böyle. Fakat Wasp, Hope Van Dyne değil. Filmdekinin aksine kendisi Hope’un üvey kardeşi Nadia Van Dyne. Bir saniye, burası girişti değil mi?

ant-man and the wasp 2018 comic ile ilgili görsel sonucu

Hikayemiz Scott Lang ve Nadia Van Dyne’ı anlatıyor. Nasıl olmuşsa Scott, bir şekilde Nova Corps’un yanında(Nova Corps, Guardians 1 filmindeki şu polisler) ve Wasp’tan yardım istiyor. Wasp bir plan sunuyor fakat Scott’ın hatası yüzünden kendilerini hiç bilmedikleri bir gezegende buluyorlar. Hikayeyi çok sevdim. Black Panther’ı filmden ayrıldı diye eleştirmiştim, bu da filmden tamamen farklı bir yerde, uzayda geçiyor ama gene de bu ton, Ant-Man ve Wasp karakterlerine yakışmış. Çizgi roman zaten çok komik. Üzerine harika çizimler de eklenince bu hafta belki de en sevdiğim çizgi roman olacak.(Daha okumadığım 1 tane var) Baya şaşırdım.

Kesinlikle tavsiye ederim. Zaten bir mini seri. 6 sayı sürecek. İsterseniz ikinci veya üçüncü sayıya kadar da bekleyebilirsiniz çünkü gelecekte de iyi olacağının bir garantisi yok. Ben zaten bir sorun olmazsa burada olacağım ve diğer sayılar hakkındaki düşüncelerimden de bahsedeceğim. Şimdilik görüşmek üzere.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları