Beklentiler: A Fresh Start – Marvel Sinematik Evreni Değişiyorsa Çizgi Roman Evreni De Değişecek

A Fresh Start, Marvel’ın bence son umudu. Son yıllarda gerçekten çok fazla evren sıfırlama olayına giriştiler fakat bu sefer umarım olacak. Ve ben de bu olayın bir parçası olmak istiyorum. Peki ne bekliyorum? Hangi çizgi romanlar geliyor? Ne zaman geliyor? Nereden okuyabilirim? Ve bunun gibi soruların cevaplarını alacaksınız.

a fresh start marvel ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle hemen nereden okuyabilirim sorusunu aradan çıkaralım. Bir kere İngilizce bilmeniz şart. Ama çok üst düzey bir İngilizce lazım değil çizgi romanlar için. Okuyabilmenin de iki yolu var. Marvel Unlimited adlı uygulamayı telefon veya tabletinize indirip ayda belli bir ücret karşılığında en eski sayılar da dahil birçok sayıyı okuyabilirsiniz, ya da satın alabilirsiniz. Onu da ister yurtdışı, ister yurtiçinden yapabilirsiniz. Bunlar tabii ki yasal yollar. Yasal olmayan yollar da var. Tabii ki onlardan burada bahsetmeyeceğim. Kimin nasıl okuduğu beni pek ilgilendirmiyor ayrıca. O sizin kararınız.

Gelelim ne zaman başlıyor kısmına. 2 Mayıs’ta yani bu Çarşamba, ilk çizgi romanın çıkışı ile başlayacağız. Öncelikle her çizgi roman Mayıs ayında başlamıyor. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında başlayacaklar da var. Mayıs ayında 3 çizgi roman başlıyor. İlki de ilk sayısı ile 2 Mayıs’ta çıkacak Avengers. İlk sayının ismi ”Son Taşıyıcı” olacak ve karakterlerimiz Celestial adı verilen mistik varlıklarla kapışacak. Hikaye hakkında çok detay bilmiyoruz. Bu arada Celestial ne diye sorarsanız bildiğim kadarıyla Guardians 2 filmindeki düşmanız Ego bir Celestial.

 

Avengers bu sefer normal üyelerine sahip. Tony Stark, Steve Rogers Ve Thor Odinson. Fakat bu 3 kişinin yanında Black Panther, Doctor Strange ve Captain Marvel de ekipte. Bunlar şaşırtıcı değil çünkü film evreninde yeniler. Ama ayrıca Ghost Rider ve She-Hulk da var. Hadi Ghost Rider dizide çıktı. She-Hulk’ın ne işi var? Acaba film evrenine onu dahil etmeyi mi planlıyorlar?

Avengers’ı geçersek 1 hafta sonra yeni bir seri ile karşılaşıyoruz. 9 Mayıs’ta Venom’un 1. sayısı geliyor. Bildiğimiz kadarıyla ”Rex” adlı bir Story Arc’ın başlangıcı olacak. Story Arc nedir diye sorarsanız bölüm diyebiliriz. Birkaç sayı boyunca devam eden, bazen farklı serilerin birkaç sayısından oluşan ama kötü adamı ve amacı aynı olan sayılar. Venom son zamanlarda çizgi romanlarda çok seviliyor zaten, bir de filmi geliyor. E o zaman biz de hemen yeni çizgi romanını yapalım demişler sanırım.

 

1 hafta sonra Avengers’ın ikinci sayısı geliyor. Ve sanıyorum bu ”Son Taşıyıcı” da bir Story Arc. Onun devamı olacak. Şunu da ekleyeyim bu arada. Avengers’ın 3. sayısı ve Venom’un 4. sayısı Haziran’da gelecek. Hatta Haziran’ın sonlarına doğru gelecek. Geçelim Avengers’ın 2. sayısından sonraki sayıya. Mayıs ayını Black Panther’ın ilk sayısı ile kapatacağız. Bundaki Story Arc falan da belli değil. Zaman ilerledikçe göreceğiz. Yavaş yavaş bitirelim diyorum. Her hafta bir A Fresh Start çizgi romanımız var Mayıs’ta. Siz okumayı düşünüyor musunuz? İlginizi çekti mi? Yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Ben hepsi için teker teker inceleme yapmayı düşünüyorum. Şimdilik görüşürüz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları