Doctor Strange #3 – Zaman Taşı

Doctor Strange filmine bayılmış olsam da ilk iki sayı beni üzmüştü ve sonunda ikisinden daya iyi bir sayı gördüğüme çok sevindim.

doctor strange(2018) #3 ile ilgili görsel sonucu

Peki neden iyi dedim? Aslında tek bir sebebi var. Bu hikaye, yeni büyük Event olan ”Infinity Wars”a bağlanacak ve zaman taşını görmemizle bunu zaten anlamış oluyoruz. Ayrıca birkaç güzel aksiyon sahnesi ve Doctor Strange’in büyüyü korumak adına ne kadar ileriye gidebileceğini anlayabileceğimiz bir bölüm olmuş. Yani Doctor Strange karakterine bölümde çok daha fazla odaklanılmış. Fakat Zaman Taşı maalesef çok büyük bir rolde değil ve hikayedeki olaylar çok çabuk gelişiyor. Bir anda bir gezegene geliyorlar, taşı görüyorlar, gezegendekilerle kapışıp taşı alıyorlar ve siz sadece okuyorsunuz ve şaşırıyorsunuz. Ne ara indiniz, ne ara gördünüz, ne ara saldırdınız, ne ara kazandınız, ne ara kaçtınız, ne ara gezegenden çıktınız. Tüm bu sorular kafanızda dolanırken bir de sonda ”Devam Edecek…” diye bitmesi hoşuma gitmedi. Daha yeni incelediğim Deadpool #2, Devam Edecek olayını çok güzel halletmişti. Sayıda bolca içerik vardı ve bittiğinde evet, ben bu haftalık Deadpool dozumu aldım diyebiliyordunuz.

Fakat bu çizgi romanda öyle bir şey yok. Sürekli geleceğe oynanıyor. Zaman Taşı var çünkü yeni Event yapıyoruz, herkes birleşecek. Bu arada şöyle bir karakter vardı hatırladın mı? Bak şunlar da çok önemli, sakın unutma. Bir de bak gölgelerin ardında biri var, tahminlere başla ileride karşına çıkar. Tüm sayı böyle geçiyor. Aslında önceki sayı ve büyük ihtimalle ilk sayı da böyle geçiyordu ama o zaman o kadar net algılayamamıştım. Sadece neden diye sorabiliyorum. Neden bu kadar hızlı oldu her şey. Bu hikayeyi iki parçaya bölüp haftaya, veya 2 hafta sonrasına devam ettirebilirdin. Arayı da taşları biraz daha açıklamak için kullanabilirdin. Belki biraz daha uzun aksiyon sahneleri yapardın.

Neyse gene çok konuştum. Benden bu kadar. İlk ikisinden iyi ama hala ”İyi” sayılmaz. Bu arada bugün saat 15:00’da Immortal Hulk #2 incelemesi, 16:00’da ise Ant-Man and the Wasp(Spoilersız) Film İncelemesi ile karşınızda olacağım. Onlar için de beklemede kalın.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları