İnceleme: Infinity Gauntlet – Bir Tek Çizgi Roman İncelemesi Yapmamıştım

Infinity War’un büyük oranda esinlendiği veya bizim öyle tahmin ettiğimiz Infinity Gauntlet çizgi romanının incelemesine hoş geldiniz. Bu yanlış hatırlamıyorsam yaptığım ilk çizgi roman incelemesi o yüzden sorunlar ve hatalar olabilir çünkü bir çizgi romana nasıl bakmam gerektiğini açık konuşayım bilmiyorum. Henüz! Ayrıca bu yazının yayınlandığı saatte benim Infinity War seansım da başlıyor yani şu anda ben büyük ihtimalle Infinity War’u izleyip heyecandan ölüyorum. Umarım siz de Infinity War’u izlersiniz ve hep birlikte konuşuruz. Her neyse. Çizgi romana geçelim.

İlgili resim

Öncelikle çizgi roman eski. Baya eski. Ve normalde 6 farklı sayı ama Türkiye’de hepsi birleştirilip tek bir cilt oluşturulmuş. Fakat her yeni sayıya geçtiğinizde sayıların kapakları da gözüküyor ki tarihlere ve fiyatlara bakabiliyorsunuz. İlk sayı 1 Temmuz 1991’de çıkmış. Hikayemiz direk Thanos’u tüm taşları toplamış bir şekilde gösteriyor. Ve amacı da Death denen kadını etkilemek. Bunun yolunun da insanları öldürmek olduğunu düşünüyor çünkü kendisi ölüm tanrıçası. Hikayeyi genel olarak beğendim. Thanos’un amacı falan olmuş. Ve sondaki ters köşesi de baya güzel. Sadece sonu biraz sönük geldi.

Çizimler gerçekten harika. Nostalji hissi de inanılmaz. Tabii eski olduğu için şimdiki çizgi romanlar gibi arka plan için çok çalışılmıyor. Genelde beyaz. Ama hiç rahatsız etmedi. Zaten çizgi roman akıp gidiyor. Bazı bilmediğiniz karakterler olabilir, benim de var ama bu kesinlikle okuma zevkini azaltmıyor. Çünkü bildiğiniz de çok karakter var ve bu karakterler de bildiğiniz şekilde yer alıyorlar. Tabii görünüşleri biraz farklı. Thor, Iron Man falan baya garip gelebiliyor ama alışıyorsunuz.

Thanos kötü adam olarak oldukça iyi bir iş başarıyor. Gerçekten acımasız ve korkutucu olduğunu gösteriyor ve çizgi roman kesinlikle çocuk çizgi romanı değil. Belki her yerden kan fışkırmıyor ama düşündüğünüz zaman çok acımasız gelen şeyler yapıyor Thanos. Ve aslında söylemek istediklerim bu kadar. Son olarak kesinlikle filmle ilgili bir şey beklemeyin derim. Çünkü bu çizgi romanda Black Panther falan zaten yok. Ve çizgi romanın büyük çoğunluğu uzayda, Thanos’un yaptığı bir yapıda geçiyor. Yok Dünya’ya gidelim, yok Titan’a gidelim, yok Wakanda’ya gidelim falan sakın beklemeyin büyük hayal kırıklığına uğrarsınız. Peki, ülkemizde bu çizgi roman 42 TL. Para verelim mi? Bence indirim bekleyin. Ben mesela 3 al 2 öde indirimi olan bir yerden 2 farklı çizgi romanla birlikte aldım, ve mutluyum. Tek başına 42 TL? Pek tavsiye etmem.

Puan: 8/10

Sonraki Yazı Saati: 21:00

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları