The Amazing Spider-Man #1 İncelemesi – Peter Parker Geri Döndü

Miles Morales, Spider-Gwen, bilmem ne Spider falan derken Peter Parker’ı özlemiştik. Ve sonunda, sonunda aylardır beklediğim sayı geldi. The Amazing Spider-Man #1. Peki beğendim mi? Hayır.

Ä°lgili resim

Bir kere sayı iki kısımdan oluşuyor. İlk kısım zaten direk tamamen geleceği kurgulamak. Ki ben nefret ediyorum. Peter ne yapıyordu, nerede kalmıştı falan filan. Ve bu kısımlarda Peter resmen yok oluyor. Yani üzerinden kamyonla geçiyorlar ve başına o kadar fazla şey geliyor ki inanması zor. Arkadaşlarıyla arası bozuluyor, halasıyla arası bozuluyor, işinden atılıyor, o sırada New York’a saldırı oluyor vs. derken gerçekten inandırıcılığını çok kaybediyor. Bu bildiğiniz Joker çizgi romanları falan gibi. Hani kötü bir gün geçirip deliriyor ya Joker de. Onun gibi bir şey yani. ”Kötü bir gün” geçirdi ve tekrar bildiğiniz Peter Parker oldu. Fakir, çaresiz, arkadaşsız. Yürüyüp gidin lütfen. Böyle hikaye yazımı olmaz. Saçma sapan işler.

Yetmemiş gibi bir de o saldırı olayı oluyor. Orada da bol bol kahraman görüyoruz ki yanlış hatırlamıyorsam insanlar Peter’ın başkalarına bağlı olmamasını istiyor. Homecoming, yani en son film çok Iron Man içerdiği için büyük bir kesim tarafından eleştirildi, Spider-Man çizgi romanlarının zaten hali ortada. Şimdiki çizgi filmden bir önceki çizgi film olan ”Ultimate Spider-Man” de sürekli farklı kahramanlar içerdiği için eleştirildi. Daha yeni oyununda başka kahraman olmayacağını konuştuk ama bu sayıda üzerine başka başka kahramanlar fırlatılmış. 10 tane falan Marvel kahramanı var delirdiniz mi sevgili yazarlar? Veya yazar. Her kimsen.

 

Sorun burada da bitmiyor. İkinci kısım var ki orasına giriş saçma zaten. Uzunca okuduktan sonra size çizgi romanın ismini, yazarlarını falan gösteriyor. Yani kısaca kapağı gösteriyor. Ben zannettim ki bitti. Bitmemiş. Ondan sonra biraz daha okuyorsunuz, ondan sonra ”Devam Edecek” diye bitip yeni sayıyı gösteriyor. Hikayeyi niye ortadan ikiye böldünüz sevgili yazarlar veya yazar veya Marvel. Kim yaptıysa artık. Kapak kısmından sonraki kısım tam bir komedi zaten hiç girmiyorum. Ne olduğunu anlamadım, niye ”O” karaktere çok yer verdiklerini anlamadım, anlamadım. Hiçbir şey anlamadım o ikinci kısımdan ki anlamak da istemiyorum. Çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım, psikolojim bozuldu, gidip hayatımı sorgulayacağım.

Puan: 5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları