Avengers Black Panther’s Quest 1, 2 ve 3.Bölüm İncelemesi

Geçen sene başlayan Spider-Man dizisinden sonra Avengers Assemble olarak bildiğimiz ve 4 sezondur ekranlarda olan dizi de Spider-Man tarzı bir çizim tekniğine geçerek 5. sezonunu başlattı. Zaten 3. sezonundan beri her sezon farklı isimlere sahip olan dizinin bu sezonu Avengers: Black Panther’s Quest olarak adlandırılmış. Tahmin edebileceğiniz gibi sezon daha çok Black Panther ile ilgili. Ki daha sadece ilk üç bölümde bunları hissettim. Dördüncü bölümün tarihi maalesef şu an belli değil. Fakat şimdilik, kısaca ilk üç bölüme bakalım.

Not: Ben Avengers Assemble’ın önceki sezonlarını izlemedim ve direk bundan başladım. Şimdilik bir sıkıntı da çekmedim. 4 sezonla uğraşmak istemeyenler direk başlayıp konuyu anlayabilirler diye düşünüyorum.

avengers black panther's quest ile ilgili görsel sonucu

Shadow of Atlantis Part One(1. Bölüm)

İlk bölüm ortalama üstü bir giriş yapıyor. Ekibimiz Iron Man, Captain America, Black Widow, Thor, Ms. Marvel, Captain Marvel ve Black Panther’dan oluşuyor. İlk bölümde ana odak daha çok Iron Man ve Black Panther ilişkisinde. Ki bu güzel bir şey. Shadow of Atlantis isimli iki bölümlük yan hikayemizde kötü karakter Tiger Shark. Ki kendisinin bu bölümün sonlarında Black Panther ile yaptığı kısa ama güzel bir dövüş de var. Ama onun dışındaki dövüşlerin sıkıcı olması, hikayenin doğru düzgün açıklanmaması ve Tiger Shark’ın çok iyi yazılamaması nedeniyle gözden düşen bir bölüm olmuş.

Puan: 6.5/10

avengers black panther's quest ile ilgili görsel sonucu

Shadow of Atlantis Part Two(2. Bölüm)

Tiger Shark’lı yan hikayenin ikinci kısmının ilk yarısı tek kelimeyle müthiş. Hem iyi karakterin, hem kötü karakterin, hem de çevrenin güzel kullanıldığı dövüşler, birkaç gerilimli diyebileceğimiz sahne ve hoş diyaloglarla ilk yarıya gerçekten bayıldım. İkinci yarı ise maalesef sıkıcı ve aynı hissettiren dövüşlerle geçtiğinden o kadar mutlu etmedi. Fakat ilk yarısını çok beğendiğimden ilk bölümden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca bu bölümde ana karakterler Black Panther ve Shuri olmuş, hoş da olmuş. Gerçi filmdeki Shuri’yi hiçbir Shuri geçemez ama olsun, buradaki de fena değil.

Puan: 7.5/10

avengers black panther's quest into the deep ile ilgili görsel sonucu

Into the Deep(3. Bölüm)

Üçüncü bölüm ise ilk ikisinin arasında duruyordu. İlk kısmı genelde suyun içinde geçtiğinden pek sevmedim. Nedense su dövüşlerine pek ilgim yok. Ama ikinci kısım biraz daha iyi geldi. Tam olarak neden böyle hissettiğimden hala emin değilim ama olsun. Gene de iyi 3. bölüm. Keşke başka karakterleri de görebilseydik. Shuri ve Black Panther bu bölümde biraz sıktı.

Puan: 7/10

 

Kısaca ilk 3 bölümden memnun ayrıldım. Ama ilk 3 bölüm genel olarak birbirinden farklı şeyler sunmadı. 3. bölümde yavaştan sıkılmaya başladığımı da düşünürsek dördüncü bölümde yeni karakterler ve tamamen farklı bir ortam görsek harika olur. Bakalım neler olacak?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları