Black Lightning 1. Bölüm “The Resurrection” İncelemesi

CW denilen sevgili kanal Arrowverse sayesinde birçok kişiyi süper kahramanlardan, özellikle de süper kahraman dizilerinden soğuttu. Ve artık öyle bir noktaya geldi ki Arrowverse’ü anlamak İçin 200’den fazla bölüm seyretmeniz gerekiyor. Ben bir gün yapmayı planlıyorum ama bakalım ne zaman. Her neyse, şimdiki konumuz o değil. Şimdiki konumuz CW’nin en son çıkardığı süper kahraman dizisi Black Lightning. Ve kendisi Arrowverse’e dahil değil.

Hikayemiz Freeland adlı bir şehirde geçiyor. Ana karakterimiz de Jefferson Pierce adında bir aile babası. Kendisi bir şekilde süper güçler edinmiş, ve Tobias isimli birini öldürmek İçin harekete geçmiş. Bir gün eve çok yaralı dönmüş ve karısına bir daha süper kahraman olmayacağını söylemiş. Ama tekrar yapınca ve karışı da görünce boşanmışlar. Dizi bu olaydan 9 yıl sonrasını anlatıyor. Ve bu arada dizi direk size bunu anlatıyor sanmayın. Dizi sizi arada 9 yıl öncesine götürüyor. Yoksa daha girişte karakterimizin süper kahraman olmadığı dönemden giriyorsunuz.

Dizinin konusu ve karakterleri güzel. İlk başta alışmak zaman alacak zannettim ama ilk bölümden hepsine alıştım ve isimlerini falan biliyorum. Dizinin konusu güzel dedim ama tabii bu daha ilk bölüm. Ana kötü karakter bile tam olarak belli değil. Şu an biraz daha çete savaşları ile takılıyoruz. Süper kötülere de bir gün geçeriz diye tahmin ediyorum.

 

Gelelim CW süper kahraman dizilerinin en kötü yaptığı şeye. Efektler ve dövüş. Black Lightning’de ikisi de iyi. Ne dövüş ne de efektler Daredevil dizisi, veya Marvel filmleri kadar iyi değil. Ama gene de normal CW kalitesinin çok üstünde. İlk bölümde iki tane aksiyon kısmı görüyoruz bu arada. Ki genellikle böyle olur diye tahmin ediyorum. İlki ortalarda, ikincisi de sondan hemen önce. İkisi de iyi ve izlemesi eğlenceli. İki dövüşte de normal insanlarla kapışıldığı için karakterimiz onları çok kolay yeniyor ama zorlandığı yerler de ilerde olacaktır.

Ayrıca dizi de kan da var. Kan da var derken biliyorsunuz ki artık Marvel filmleri sayesinde süper kahramanlar sadece çocuk işi oldu. Bir adam vuruluyor ve artık kan bile çıkmıyor. Fakat Black Lightning’de bu bulunuyor. Daredevil gibi bir şey beklemeyin tabii. Mesela bir adamın yüzüne iki, üç tane yumruk atılıyor ama adamdan en ufak bir kan akmıyor, fakat en azından biri vurulduğunda kan çıkması güzel. Ayrıca dizide +18 herhangi bir şey bulunmuyor. Gerek de yok zaten. Toparlamak gerekirse Black Lightning kesinlikle devam edeceğim bir dizi. Her bölümünün ayrı ayrı İncelemesi de gelecek bu arada. Ayrıca dün dizinin üçüncü bölümü de yayınlandı. Yani ikinci ve üçüncü bölüm İncelemesi de yolda. Devamı da haftalık olacak.

Puan: 8/10

Black Lightning 1. Bölüm “The Resurrection” İncelemesi için 2 yanıt

  1. dediğin diziyi izlemedim ama gerçekten sürekli süper kahraman dizileri çıkıyor sıkmaya başladı nu durum

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları