Black Lightning 2. Bölüm “Lawanda: The Book of Hope” İncelemesi

İkinci bölümün İncelemesi ile karşınızdayım. Ve merak etmeyin, herhangi bir spoiler bulunmayacak.

Bu bölümde Hikayemiz Black Lightning olmalı mı yoksa olmamalı mı. Karakterimiz Jefferson Pierce, başka bir kadının kızının daha kaçırıldığını öğreniyor ve o andan itibaren Black Lightning’i sadece kendi kızlarım İçin kullanarak yanlış mı yapıyorum diye soruyor. Bölümün konusu hoş. Ve artık ana karakterin “Black Lightning olmak istiyorum ama karıma söz verdim ve belki tekrar birleşiriz diye yapmak istemiyorum” olayına son buluyor. Çünkü aynı şeyleri ilk bölümde dinledik zaten. Artık bu hikayeden çıkmaları çok iyi olmuş.

 

Bu bölümde tempo biraz düşük. Sadece sonlara doğru bir aksiyon sahnesi var ve oldukça kısa. Fakat karakterin neden Black Lightning olmaya geri döndüğünü anlattığı İçin sorun değil. Daha hikaye odaklı bir bölüm ve buna da gerek vardı aslında. İlk bölüm biraz daha karakterleri tanıtma ve alıştırma üzerineyken bu bölüm biraz daha karakterlerin derinine inme ve Black Lightning kimliği üzerine. Ama önümüzdeki bölüm biraz daha aksiyon olacak gibi duruyor.

Kısaca önceki bölümden daha yavaş bir bölüm olsa da bence yavaşlık, kötülük anlamına gelmiyor. Önceki bölüm kalitesinde fakat daha yavaş. Bakalım dizi böyle iyi ilerleyecek mi?

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları