Gotham 4. Sezon 1 ve 2. Bölüm İncelemesi – Penguen’in Dönemi Başladı

Yaz aylarının en iyi taraflarından biri izleyemediğiniz dizileri izleyebilmek. Ben de Gotham’ın 4. sezonuna başladım ve incelemelerini yapmak istiyorum. Planım, bitene kadar düzenli olarak her gün yeni bir bölüm getirmek. Saat 14:00’da. Ayrıca bölümleri tek tek incelemektense 2,3 hatta belki de bazen 4 bölümü bir araya getirip inceleyeceğim. Çünkü zaten yeni çıkan bir dizi de değil. 2017-2018 dizi sezonundaydı. O yüzden uzun uzun konuşmamıza gerek yok diye düşünüyorum.

gotham season 4 pax penguina ile ilgili görsel sonucu

Pax Penguina

İlk bölümümüz biraz daha hatırlatma ve hazırlık tadında. Geçen sezonun sonunda kahraman olacağının sinyallerini veren Bruce öyle de yapmış. Şehirde suçluları pataklayarak dolaşıyor. Fakat belli ki yeni sezonun büyük sorunlarından biri olacak ”Lisanslar” ile tanışıyoruz bu bölüm. Penguin, bir şekilde suçlulara lisans verme olayını devlete kabul ettiriyor ve tabii ki Jim bunun yanlış olduğunu düşünüyor. Tabii Bruce da öyle.

Bölümün ana odağı bu lisanslar olsa da bir yan hikaye karşımıza çıkıyor. Scarecrow’un doğuşu. Hikayesi fena olmamış ve bir bölüm içerisinde güzel bir şekilde halletmelerine sevindim. Gelecek bölüme direk hazır oluyor çünkü. Ayrıca bir yandan Selina ve Tabitha arasındaki ilişkinin de geliştiğini görüyoruz. Eğlenceli olmakla birlikte geleceğe de yatırım yapan güzel bir bölümdü Pax Penguina.

Puan: 8/10

gotham season 4 the fear reaper ile ilgili görsel sonucu

The Fear Reaper

Scarecrow’u anlatan ikinci bölümümüzde Jim yalnız kalıyor. Bu bölüm de aslında önceki bölümdeki konulara sahip. Sadece yer değiştirmişler. Bu bölümde ana konu kesinlikle Scarecrow. Ve kendisini beğendim. Kostümü biraz komik olsa da hoş duruyor. Yan hikaye olarak da ”Penguen vs. Jim” hikayesi hala devam ederken bu bölümde Bruce’un bir kıyafete kavuştuğunu da görüyoruz. O kısımları baya beğendim.

Aynı zamanda yeni bir yan hikaye olarak karşımıza ”Barbara’nın Dönüşü” çıkıyor. Nereye bağlanacak merak ediyorum. Tabitha ve Selina ile birlikte güçlü bir ekip oluşturabilirler. Tabii aralarına bir çiçek de katılabilir. Ivy sonunda evrimini tamamlayacak gibi gözüküyor. Bu bölümü beğensem de biraz daha geleceğe yönelikti. Barbara, Ivy, hatta Scarecrow hikayesi bile bir sonuca bağlanmıyor. İlk bölümü anladım ama bu bölümde en azından Scarecrow olayı bir sonuca bağlansaydı fena mı olurdu? Sanki bir üçlemenin ikinci filmi. Onun dışında beğendim.

Puan: 7.5/10

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları