Gotham 4. Sezon 10 ve 11. Bölüm İncelemesi – Gerçek Plan

Sezon arasından önceki iki bölümün incelemesine hoş geldiniz. Hemen başlayalım.

gotham things that go boom ile ilgili görsel sonucu

Things That Go Boom

Çete savaşları artık başladı. Sofia ve Penguen son savaşacaklar. Bu bölüm de bu savaşa hazırlık yapıyor. O kadar fazla şey oldu ki bu bölümde, benim de biraz kafam karışık. Öncelikle Jim’den başlayalım. Kendisi Penguen ile bir anlaşma yapsa da sonradan anlaşması bozuldu. Ve aslında bölümün çok da önemli bir parçası değildi. Herhalde bu sezonda ilk defa kendisinin olduğu hikaye ana hikaye değil yan hikayeydi. Elbette Pyg’den bahsediyorum.

Pyg hikayesi hala devam ediyor ki bence bırakılmalıydı çünkü sıkıldım. Sezon sonlarına doğru geri gelebilir ama şimdilik yeter. Bir diğer yan hikaye de Lee’nin hikayesi elbette. Bu bölümde Grundy sanırım bir kez gözüktü ki sevindim. Lee bu kadar çok gözüksün diye değil, Riddler daha fazla gözüksün diye istiyordum aslında ama yapacak bir şey yok. Lee, bu sezonda sevdiğim bir karakter ama bir hikayenin ana karakteri olabilecek bir karakter değil. Evet zekice şeyler yaptı ama bu hikayenin ana karakteri Riddler olmalıydı. En azından bölüm sonunda bir ipucumuz oldu.

Ana hikayemiz ise direk çete savaşı. Sofia vs. Penguen. Ve Sofia’nın tarafında hala çok hızlı olduğu için tam kavrayamadığım bir şekilde Barbara var? Neden? Ayrıca bu üçlünün tekrar kendi yan hikayesi olsun istiyorum artık. Bir gözüküp bir kaybolmasınlar. Gelecek bölüm rolleri önemli gibi ama umarım ondan sonra tekrar bir kenara atılmazlar. Güzel bir hazırlık bölümüydü, ama hazırlık bölümüydü. Gelecek bölüm sanıyorum ki bu çete savaşının sonu olacak.

Puan: 7.5/10

gotham queen takes knight ile ilgili görsel sonucu

Queen Takes Knight

Bölümün ismi bölümün sonunu söylüyor? Sezon arasından önceki son bölümümüz ana odağına ”Penguin vs. Jim” hikayesini koyuyor ve açıkçası çok da iyi yapıyor. İki karaktere de bayılıyorum ve bu bölüme de bayıldım. Ayrıca gerçekten bol bol şaşırtmaca vardı. Carmine’ın ölmesi bir yana Sofia’nın planı sonunda açığa çıktı. Amacı meğerse Jim’den intikam almakmış. Sofia ve Jim’in gizli anlaşması ne kadar devam eder, bu nasıl sonuçlanır bilmiyorum ama ilginç olduğu kesin.

Karakterlerimizin çoğunun da Sofia’nın tarafında olması ilginç. Barbara, Selina, Tabitha, Pyg ve hatta Victor? Ed’in de yavaştan Riddler’a dönüştüğünü bildiğimize göre onu da Sofia’nın yanında görebiliriz hatta. Tüm bunlar da baya sağlam bir ekip oluşturuyor. Tabii Penguen de boş duracak gibi gözükmüyor. Gotham’ın en şeytani kötü karakteri de Penguen’in yanında. Jerome.

Bir de tabii ki Bruce ve Alfred var. Saçmalık! Sen kim olduğunu sanıyorsun Bruce? Alfred’in geri döneceğini hepimiz biliyoruz o yüzden konuşmaya gerek bile duymuyorum.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları