Gotham 4. Sezon 3,4 ve 5. Bölüm İncelemesi – Antik Bıçak

Gotham incelemelerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bölüm 3,4 ve 5.

gotham they who hide behind masks ile ilgili görsel sonucu

They Who Hide Behind Masks

3. bölümümüz bizlere yeni bir karakteri tanıtmakla beraber eski karakterleri de geri getirip hala gelişme kısmında kalıyor. Bu bölümdeki yeni karakterimiz Sofia Falcone. Jim, geçen bölümün sonunda Falcone’un yanına gidip ondan yardım istemeye karar vermişti. Sofia da Carmine’ın kızı. Karakter her an sizi sırtından bıçaklayacak gibi göründüğü için sevdim. Ama şu an  tam bir fikrim yok çünkü çok gözükmedi.

Öbür yandan Bruce hala gelişirken Penguin ve Jim gerginliği bu bölümde biraz arka plana atılmış. Barbara ise çok daha öne alınmış. Barbara’yı bu sezonda sevdiğim için bana pek sorun olmadı. Sevdim ben bu yeni Barbara’yı. Her neyse, ben ilk bölüm ve ikinci bölümün arasında bir bölüm hissettim. İlk bölüm kadar iyi değil ama ikinciden iyi.

Puan: 7.8/10

gotham the demon's head ile ilgili görsel sonucu

The Demon’s Head

4. bölüm Ra’s Al Ghul hikayesini devam ettirdi. Ve Bruce’un Batman kurallarını da etkiledi diye tahmin ediyorum. Ra’s Al Ghul kısımları oldukça iyiydi bence. Ayrıca Bruce ve Jim’in birlikte dedektifçilik oynaması çok hoştu. Bruce dedektiflik yeteneklerini nasıl geliştirdi çok belli. Ve herhalde Jim ve Bruce’u daha çok beraber göreceğiz bu sezon. Benim için bu iyi bir şey çünkü bence birlikte harikalar.

Öbür yandan ”Penguin vs. Jim” hikayesinde ise gelişmeler var. Sophia’nın planı belli olmasa da bir planı olduğu ortaya çıktı ve tahmin ettiğim gibi bir şeyler saklıyor. Yakın bir zamanda öğrenebileceğimizi sanmıyorum ama. Bu bölümün Riddler’ı da geri getirmesi hoşuma gitti. Biraz kalabalık gözüküyor olabilir ama iyi halletmişler. Bir bölümde 3 hikayeyi de güzel geliştirmişler. Birbirleriyle bağlantılı oldukları için de çok uğraşmaları gerekmemiştir diye tahmin ediyorum. Genel olarak ben beğendim bu bölümü. Peki Ra’s Al Ghul ile işimiz bitti mi? Hiç sanmıyorum.

Puan: 8/10

gotham the blade's path ile ilgili görsel sonucu

The Blade’s Path

”Antik Bıçak” üçlemesinin son bölümü ise gene oldukça iyi bir bölümdü. Solomon Grundy’nin işin içine katılmasıyla dizi yeni bir kötü karaktere kavuşmuş oldu. Ve yeni bir takıma. Riddler ve Grundy. Bu sırada Ra’s Al Ghul ile işimiz de bir süreliğine bitti. Barbara’ya bir şey yaptığı çok bariz fakat ne olduğunu daha bilmiyoruz. Bir süre de bilmeyelim zaten. Farklı bir kötü karaktere geçsek iyi olur.

Fakat bu 3 bölümün yaptığı iki güzel şey var bence. İlki Bruce ile alakalı. Vermesi gereken kararlar ve gerçekten de karanlık yolu seçmesi beni çok etkiledi. Her iyinin içinde kötü bir taraf da vardır olayını güzel yedirdiler. Bunun yanında bu 3 bölüm Sofia’yı tanıtmakta da başarılıydı. Toplasanız belki de 17-18 dakika gözükmüştür ama yavaş yavaş bize nasıl biri olduğunu gösterdiler ve çok beğendim.

Ayrıca Barbara’yı az görmemiz iyi olmuş. Bu kadar hikayenin içinde bir de Barbara-Selina-Tabitha üçlüsünü görmek hoş olmazdı. Gene beğendim bölümü. Ve Ra’s Al Ghul’un hikayesi bittiği için de mutluyum. Bakalım sonraki kötümüz kim?

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları