Gotham 4. Sezon 6,7,8 ve 9. Bölüm İncelemesi – Mütevazı Bir Öneri

Yepyeni bir bölüm, yepyeni bir düşman.

Ä°lgili resim

Hog Day Afternoon

Bölümü sevdim. Hem de baya sevdim. 4. sezondaki favori bölümüm oldu büyük ihtimalle. Ana olayımız Profesör Pyg. Kendisi yeni bir karakter ve çok güzel tanıtıldığını düşünüyorum. Jim ile olan bağlarını da beğendim. Ayrıca Bullock’un da Penguen’den para alması olayı gerçekten çok güzeldi. Jim bir kez daha kimseye güvenmemesi gerektiğini öğrendi.

Bu bölümdeki yan hikayelerimiz ise 2 taneydi. Birincisi Penguen’in olayları. Sofia artık kendisini baya ikna etti ve yavaştan gerçek planını harekete geçirecek gibi gözüküyor. İkincisi ise ”Riddler’ın Dönüşü”. Bu yan hikayemize geçen bölüm Solomon Grudy ve Lee katılmıştı. Açıkçası Lee’yi sevdim ve Grundy de, olmuş. Bu üçlünün sahnelerini izlemek güzeldi.

Barbara’nın veya Bruce’un hikayelerini katmamaları da çok hoş olmuş. Adları bile geçmiyor. Ki zaten ikisinin de önemli rolleri olan bir ana hikayeyi daha yeni geride bıraktık. Onları görmemek iyi geldi. Ki zaten ana hikayenin dışında sadece 2 yan hikaye görmek ve böylece de odağın bozulmasının engellenmesi nedeniyle bölümü çok sevdim. Ayrıca ”Polisiye” olarak geçen Gotham’da sonunda tekrar seri katil hikayesine dönmek güzel geldi. Büyülü şeylerden biraz sıkılmıştım çünkü.

Puan: 8.5/10

gotham a day in the narrows ile ilgili görsel sonucu

A Day In The Narrows

Pyg konusu devam ederken bu bölümde ”Penguen vs. Jim” hikayesini de baya ele alıyoruz. Oswald belli ki artık hata kabul etmeyecek çünkü GCPD tekrar gündeme geliyor. Ama aynı anda Jim de insanların ona karşı saygısını baya arttırdı. Fakat bir zamanlar en yakın arkadaşı olan Bullock ile çok geçmeden büyük bir kavgaya tutuşacaklar gibi. Jim artık bir kahraman. Bullock ise zaten önemli biri değilken bir de üzerine polis vurdu.

Geçen bölümde göremediğimiz bazı karakterleri de bu bölümde gördük. Bunlardan ilki Barbara ve çetesiydi. Hala Ra’s’in ona ne yaptığını bilmiyoruz ama Selina ve Tabitha ile bir aile oldular. Ki ben bu üçlünün ilişkisine bayılıyorum. Geçen bölümde göremediğimiz isimlerden biri de tabii ki Bruce’tu. Bu bölümde kendisinin Bruce Wayne kimliğini daha da benimsediğini görüyoruz ama nereye varacak bilmiyorum.

Çünkü bu bölümde gördüğümüz Bruce sahneleri bomboş sahneler. Hiçbir anlamları yok benim için. Ki bu da daha fazla Barbara veya daha fazla Penguen görmemizi engelledi. O beni biraz üzdü. Ama genel olarak bölüm iyiydi. Öncekiler gibi değil ama iyi.

Puan: 7/10

gotham stop hitting yourself ile ilgili görsel sonucu

Stop Hitting Yourself

Uzun zamandır beklediğim ve bir şeylerin sonuçlandığı bölüm geldi. Peki güzel miydi? Kesinlikle evet. Öncelikle bu bölümün ana olayı Pyg falan değil. O olaylara bir ara verilmiş durumda. Ki bu güzel bir şey. Ana olayımız Penguen vs. Jim. Ve savaşı Jim’in kazandığı belli. Ama Bullock’un dediği gibi Gotham’da hiçbir şey bedava değildir. Bu zafer de bedavaya olmadı. Jim, en yakın arkadaşı Bullock’u kaybetti. Ayrıca Sofia ile de yollarını ayırmaya karar verdi ki bu bence kötü bir şey olmadı. Penguen artık zayıfladı ama Sofia gücünü arttırmaya başladı. Ve durdurulması gerek.

Öbür yandan bu bölümde Bruce’u görmedik. İyi ki de görmedik. Çünkü geçen bölümde sevmedim. Ama bundan daha önemlisi, bu bölüm yeterince büyüktü. Gelelim şimdi bir diğer büyük olaya. Bu bölüm yan hikayeler birleşti. Barbara ve Riddler sonunda geri dönüşlerini tamamladı. Yani Riddler tam olarak değil hala ama Barbara baya hazır artık. O üçlüyü hala çok seviyorum. Tabitha’nın Grundy ile olan dövüşünü de çok beğendim.

Lee ise bu bölümün yıldızlarından biri oldu. Artık Narrows bölgesinin kralı o. Ve daha da önemlisi, Riddler ve Grundy’nin evrimini tamamlayacak karakter de büyük ihtimalle o. Bence artık kendisini diziden çıkarmaları lazım. Riddler’ı tekrar akıllı yaptıktan sonra biri onu alnının ortasından vurursa şaşırmam. Bölümü baya beğendim. Hikayeler çarpıştı ve sonunda herkes kendi yoluna gitti. Tabii bu süreçte değişen çok şey oldu. Peki bu Gotham’ı nasıl etkileyecek? Onu göreceğiz.

Puan: 8/10

gotham let them eat pie ile ilgili görsel sonucu

Let Them Eat Pie

Sonuç bölümünün ardından sonuç bölümü? İşte bunu sevdim. Bu bölümde uzun süredir devam eden Profesör Pyg davası kapanıyor. Ve güzel de kapanıyor. Pyg’in son oyununda gene hikayeler kesişiyor ve Penguen, Sofia’nın gizli planlarını öğreniyor. Pyg hikayesi bir sona gelirken Sofia’nın planının sonunun da geldiği belli. Penguen, artık Sofia’nın yalanlarına inanmayı bıraktı ve onu affetmeyecek.

Bu bölümdeki bir diğer olayımız ise Bruce Wayne’di. Ki güzel idare etmişler. Pyg olayları zaten çok büyük. Barbara, Riddler gibi karakterlerle uğraşmamışlar. Daha önce tüm karakterlerin hikayelerini aynı bölümde devam ettirmeye çalıştılar, ondan her bölümde bahsediyorum bu kadar uzun bir şekilde. Konumuza devam edersek Penguen vs. Jim kapışması Penguen vs. Sofia’ya dönüşmüşken nur topu gibi bir kavgamız daha oldu. Alfred vs. Bruce. Ra’s olaylarından sonra kendini kaybeden Bruce’a tabii ki Alfred yardım etmek istiyor.

Ama Bruce bunu pek istemiyor. Tek bilmediği, Alfred’in onu korumak için neler yapabileceği. Bunu ilerleyen bölümlerde göreceğimizden de eminim. Hatta bir sonraki ana konumuz Alfred vs. Bruce olabilir, söylemedi demeyin. Bölüm güzel ama önceki bölümü daha çok sevdim.

Puan: 7.8/10

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları