Gotham 5. Sezon 1. Bölüm Spoilersız İnceleme – Son Sezon ÇOK İYİ Başladı

Titans ve Aquaman ile DC evrenine girmişken şimdi bir de karşımıza Gotham çıkıyor. Young Justice Outsiders da var ama ona sonra geleceğim. Daha 2. sezonunu izlemedim. Gotham 4 sezondur devam ediyordu. Diziyi beğensem de 5. sezonun final sezonu olması kararına saygı duyuyordum. Artık biraz fazla uzatılmış geliyordu. Bitmesi en iyi şey olabilirdi. Fakat bu bölümden sonra, fikrimi değiştirdim. Çünkü bu bölüm aşırı iyi!

Not: Yazıda bu bölüm, veya önceki sezonlar hakkında spoiler olmayacak.

gotham episode year zero ile ilgili görsel sonucu

Gotham’ı bıraktığımızda her şey tam bir kaos içindeydi. Şehrin belirli bölgeleri belirli kötü adamlar tarafından yönetiliyordu. Penguen’in, Barbara’nın, Scarecrow’un falan yerleri vardı. Bir de tabii ki GCPD’nin bölgesi vardı. Bu bölüm her ne kadar biraz tura çıkmışız gibi hepsini teker teker gösterse de bunu çok iyi yapmış. Gotham artık tekinsiz bir yer ve bunu bölümde sık sık hissedeceksiniz. Bölümde hikaye açısından çok önemli bir şey olmuyor. Fakat karakterlerin birbirleriyle ilişkilerinde birkaç değişiklik yaşanıyor.

Bölümün odaklandığı ana karakterler Jim, Bruce ve Penguin. GCPD sivilleri de korumaya çalışıyor fakat öbür şehirlerden Gotham’a erzak gönderen kimse yok. Bu da büyük bir sorun yaratıyor. Bruce ise Selina ile uğraşıyor ve tabii ki yeteneklerini geliştirmeye çalışıyor. Penguin ise kendi bölgesini korumaya çalışırken Barbara ve Tabitha ile de uğraşmak zorunda kalıyor. Bölümde gözüken birkaç karakter daha var ama bunları kendiniz görseniz daha iyi olur.

gotham episode year zero ile ilgili görsel sonucu

Bölümün 2 büyük sahnesi var diyebiliriz. İlk yarıda gerçekleşen ve çok bilgi vermek istemediğim bir çatışma ile ikinci yarıda gerçekleşen Penguin olayları. Dediğim gibi Penguin bu bölümde Tabitha ve Barbara ile uğraşmak zorunda kalıyor. Başka kişilerin de dahil olduğu bu çarpışma kısmında Penguin’in yaptığı bir şey, bölümü gerçekten inanılmaz kılıyor. Gotham’ın tekinsiz olduğunu söylemiştim. En çok hissedeceğiniz sahne kesinlikle burası olacak.

Dediğim gibi büyük bir ara verdikten sonra döndüğümüz için bize her karakteri anlatmak isteyip biraz işleri karıştırmışlar. Fakat yaşanan tüm ilginç olayları ve o 2 büyük sahneyi düşünürsem, son sezona daha iyi bir başlangıç hayal edemiyorum. Geriye 11 bölümümüz kaldı ve ben deli gibi heyecanlıyım. Batman ve Batman karakterlerinden nefret etmeyen herkesin izlemesi gereken bir diziye dönüştü Gotham. Bence bu diziyi kaçırmamalısınız. 4 sezon gözünüzü korkutabilir, ama denemekten zarar gelmez.

Puan: 9/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları