Gotham 5. Sezon 3. Bölüm İncelemesi – Catwoman Doğuyor

Biraz geç de olsa Gotham’ın yeni bölümünün incelemesiyle karşınızdayım. İlk bölüm harikaydı. İkincisi ise iyiydi. Peki 3. bölüm? 1. bölüm kalitesinde miydi, yoksa 2’den de mi kötüydü?

gotham penguin our hero ile ilgili görsel sonucu

Bu bölümde Penguin ve Catwoman üzerinde yoğunlaştık. İşler Penguin için giderek ilginçleşiyor. Ayrıca sanırım artık Jim ile birlikte çalışacaklar. Bölümün sonunda olanları düşünürsek. Catwoman kısmı ise tamamen ayrı bir hikayeydi. Biraz daha yan hikaye gibi kalan bu kısımlarda Bruce ve Selina, Jeremiah’ı aramak için karanlık bölgeye gitti. Buralarda da daha çok Selina’yı ön planda gördük.

Hareketleriyle, kıyafetleriyle, dövüş tarzıyla artık iyice Catwoman’a dönüştüğünü söyleyebiliriz. Gelecek bölümlerde çok iyi dövüş sahneleri bizi bekliyor gibi. Dövüş demişken Gotham gene klasik tarzını bozmadı. İlk yarıda bir, ikinci yarıda bir aksiyon sahnesi bizi karşıladı.

gotham penguin our hero ile ilgili görsel sonucu

İlk yarıdaki aksiyon sahnesi biraz garipti aslında. Çünkü hem Jim vs Penguin kısmını, hem de Selina ve Bruce vs Karanlık Bölge Adamları kısmını aynı anda gösterdi. Bir ona bir ona geçti ve açıkçası bu baya hoşuma gitti. Keşke daha iyi olsalardı. Jim vs Penguin kısmı zaten çok yavaş geçti. Selina ve Bruce’un dövüşü ise çok iyi değildi. Catwoman’ın hareketlerini görmek istiyorum ama kamera o kadar çok yön değiştiriyor ki ben anlayamadan sahne bitiyor ve tekrar Jim vs Penguin kısmına geliyoruz. Burası sinirimi bozdu biraz.

Ama ikinci yarıdaki spoiler vermek istemediğim sahne gerçekten harikaydı. Gene Selina vardı ve bölümün sürpriz karakteri ile kapışıyordu. O sahnede kendisinin hareketlerini de çok daha iyi görebiliyoruz. Orası dediğim gibi gerçekten harikaydı.

gotham penguin our hero ile ilgili görsel sonucu

3. Bölüm ”Penguin, Our Hero” kesinlikle önceki bölümden daha iyiydi. Sondaki güzel aksiyonu, sezonun devamı ve gelecek bölüm için kurduğu güzel hikayeler, bir de buna sürpriz karakteri ekleyince ortaya gerçekten hoş bir bölüm çıkıyor.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları