Iron Fist 2. Sezon İncelemesi – Bu, İyi Olmuş!

Senenin sürpriz dizisinin incelemesine hoş geldiniz. İlk sezonu yerden yere vurulan Iron Fist, 2. sezonu ile karşımızda ve şaşırtıcı bir biçimde, kendisi iyi.

iron fist season 2 ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle ilk sezonun çoğu sıkıntısı giderilmiş. Bir kere 13 bölüm değil. Sonunda! Punisher’ı izlerken kendimi boğmam, Luke Cage 2. sezonu ise bırakmamın sebebi olan uzatılmış bölümler bu dizide yok. Çok az bakışma, çok az gereksiz şey ve bol bol ilerleme görüyoruz ki bu harika. Ayrıca, dizide Danny Rand’i o kadar fazla görmüyoruz ki bu ilginç derecede iyi bir şey. Özellikle ortalarda daha çok Colleen Wing ve Misty Knight’ı görüyoruz. Çok dağıtmadan hikayeyi kısaca anlatayım. İlk sezonun sonunda işbirliği yapan Joy ve Davos, Danny’den istediklerini almak için ötü kötü planlar yapar. Davos, Danny’den Fist’i almak isterken Joy da Danny’i küçük düşürmek istediğinden ona yardım ediyordur.

Hikaye aslında genel olarak bu. Ama hikayede oldukça ilginç şeyler oluyor ve özellikle sezonun sonuna geldiğinizde karakterlerin yerinin bambaşka olduğunu görüyorsunuz. Hikaye ile ilgili en sevdiğim şey kesinlikle o oldu. Bu sezon, ilk sezonda sevmediğiniz şeyleri değiştiriyor. Spoiler vermek istemiyorum, o yüzden izleyip kendiniz görün. Ama 3. sezon için çok güzel bir köprü olmuş, ve ilk ikisinden tamamen farklı bir havaya sahip olacağı şimdiden belli. Çok heyecanlıyım 3. sezon için!

iron fist season 2 ile ilgili görsel sonucu

Karakter kadrosunda en zayıf karakter hala ana karakter, Danny Rand. Ama dizi bunu biliyor ve size başka karakterleri gösteriyor. Özellikle Colleen Wing ve Misty Knight. Misty aslında Luke Cage’den tanıdığımız bir karakter ama dizide önemli bir rolü var. Açıkçası buna da şaşırdım. Luke Cage 2. sezonda Colleen Wing ve Danny Rand vardı ama bildiğim kadarıyla çok önemli bir rolleri yoktu. Misty burada ortalara doğru gelip bitene kadar hikayeden çıkmıyor. Ve açıkçası, hoş olmuş. Colleen ile olan ilişkilerini beğeniyorum. Bu iki kadının kendilerini gösterebilmeleri harika. Ayrıca Colleen’in oyuncusu, Danny’nin oyuncusundan çok daha iyi dövüştüğünden onu izlemek daha eğlenceli.

Dövüşlere de geleceğim ama kısaca kötü karakterlerden de bahsetmek istiyorum. Joy, fena değil. Davos da fena değil. Ama Davos ile ilgili problemim kötü biri gibi durmamasıydı. Joy’un amaçları ve duruşu daha korkunç. Davos ise kötü olmaya çalışan biri gibi. Evet çok güçlü, ama konuşmaya başladığı andan itibaren korkunç olduğunu düşünmüyorum kendisinin. Bir sorun var Davos’ta. Ama o zaten işin fiziksel kısmı. Duygusal olarak Danny’i ve diğerlerini vuran karakter hep Joy oluyor. Ve bu da hoşuma gitti açıkçası.

 

Toparlamaya geçmeden dövüşlere gelelim. İlk sezonda büyük bir sorun olan dövüşler bu sezonda da harika değil. Ama diziyi yapanların Finn Jones’un(Danny Rand’i oynayan aktör) dövüşemediğini bilmeleri hoşuma gitti. Adamda yetenek yok ve her ne kadar ilk sezondan daha iyi olsa da yeterli değil. Ama dediğim gibi bunun kendileri de farkına varmışlar, ve sezonu bitirdiğiniz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. Colleen ise diğer dövüşçü karakterimiz. Ve onun dövüşleri daha iyi kesinlikle. Misty de arada dövüşüyor ama direk ”Dövüşçü” sayamayız kendisini.

Gelelim son sözlere. Ön yargılı olabilirsiniz. Iron Fist’in ilk sezonu kötüydü. Evet, biliyorum. Ama ikinci sezon, iyi yönde bir adım. Ve bu adım iyi, sağlam bir adım olduğunu hissettiriyor. Hala olması gerektiği kadar iyi değil. Ama Iron Fist’in 2. sezonuna ”İyi” diyebilmek bile mucize gibi. Tavsiyem izlemeniz.

Puan: 7.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları