Jessica Jones 2. Sezon Bölüm 1-5 İnceleme – Jessica Geri Döndü(Spoilersız)

Jessica Jones’un ikinci sezonu bugün yayınlandı ve ben de hızlıca ilk 5 bölümü izledim ve incelemesini yapmak için karşınıza geçtim. Öncelikle bir süredir bu sitede yoktum, açıkçası geri dönmek için güzel bir zaman bekliyordum ki o zamanı da buldum. Bu haftanın dopdolu geçeceğini zaten başka bir yazıda söylemiştim, sizi de bu hafta bol bol film ve dizi incelemesine boğacağım. Neyse, hemen konumuza geçelim. Yazı tamamen Spoilersız bu arada.

İlgili resim

Hikaye

İlk sezonda yaşanan olaylardan sonra Jessica yaptığından pişmandır ama aynı zamanda da Trish’in sayesinde artık yavaştan bir kahramana dönüşmektedir. Ama bu güzel anlar uzun sürmeyecektir. Alias Investigations’ı rakip olarak gören ve onu yok etmek isteyen bir rakip kuruluş, Trish’in geçmişi ile bir şekilde bağlantılı olan IGH’i incelemesi ve müşterilerinden birinin beklenmedik ölümü üzerine Jessica kendini bir çıkmazda bulur. Hikayemiz iyi olsa da ilk sezon kadar psikolojik gerilim/korku türünde değil. Daha çok bir dedektiflik hikayesi gibi ilerliyor ama burada da sorun ilk sezonda o tarz şeyler görünce işin tamamen dedektifliğe dönmesi. Hikaye dediğim gibi kötü değil ama 1. sezonla şu an için karşılaştırılamaz. Biraz da karakterlere bakalım.

jessica and trish ile ilgili görsel sonucu

Jessica ve Trish

Elbette ana karakterlerimiz gene Jessica ve Trish. İkisinde de çok büyük bir değişiklik yok ama Trish biraz daha yoldan saparken Jessica da biraz daha insan olmayı öğreniyor. Bu IGH olayları nedeniyle de kendilerini bol bol bir arada görüyoruz. Ama Jessica’nın da sevmediği bir şey var, o da Trish’in sevgilisi. Zararlı olmadığını biliyor ama gene de pek sevdiği söylenemez. Trish’in annesi ile olan diyalogları da hala ilk sezondaki gibi. İlk başta sanırım barışmışlar falan dedim ama hala birbirlerine sinirliler ve bu sinirli durum geçecek gibi değil.

jeri jessica jones ile ilgili görsel sonucu

Malcolm ve Jeri

Yan karakterlere baktığımızda da hemen Malcolm ve Jeri dikkat çekiyor elbette. Malcolm artık Jessica’nın yanında çalışıyor ve her ne kadar ilk başlarda biraz soğuk olsalar da zaman geçtikçe Malcolm ve Jessica daha da yakınlaşıyor. Çok daha yakınlaşacakları da belli. Malcolm aynı zamanda şu anda bir sevgili arayışında ve bu da komik sahnelere sebep olabiliyor. Bir de elbette Jessica’nın sürekli onayını istiyor ama Jessica pek oralı olmuyor. Öbür yandan Jeri ise yaşadığı onca olaydan sonra temkinli davranıyor ama bu sezon en çok onun için zor geçecek gibi gözüküyor çünkü hayatında büyük bir değişiklik oluyor. Jeri aynı zamanda bizim diğer Netflix-Marvel dizileriyle bağlantımızı da sağlıyor. Kendisinin Defenders ekibinin diğer üyelerinden bahsettiğini duyuyoruz sık sık. En azından ilk 5 bölümde.

Oliver ve Pryce

Bu ikili de yeni gelen iki ana karakter diyebiliriz. Oscar, apartmana gelen yeni komşu ki kendisinin belli ki ilginç bir geçmişi var ve Jessica ile pek de iyi anlaşamıyor. Kendisinin önemini şu an için çözemedim ama kendisinin oğlu da bizim Marvel Sinematik Evreni ile bağlantımızı soruyor. Oğlu, Jessica’ya Süper Leydi diye sesleniyor ve ona Kaptan Amerika’yı tanıyor musun gibi sorular soruyor. Ya da direk oyuncaklarını göstermeye çağırıyor. Pryce ise bu rakip şirketten muhatap olduğumuz kişi. Ki açıkçası kendisini şu ana kadar çok görmedik ama zaten çok da bir işe yaramadı. İlk bölümde havalı ve tehditkar bir giriş yapıyor ama sonradan arka plana geçiyor. Yeni karakterlerle de birlikte karakterlerin hikayeden çok daha güçlü olduğunu söyleyebilirim.

Peki Ya Aksiyon Sahneleri Nasıl?

İkinci sezon aksiyon sahnelerini arttırmış ve iyi de yapmış aslında. Daha iyi ve daha fazla aksiyon sahnesi ile ilk 5 bölümü izlerken pek de sıkılmadım. İlk sezonda bazı yerlerde komik gözüken görsel efektler bunda da var. İkinci sezonda da bazı yerler komik gözükebiliyor ama çok takmıyorsunuz.

jessica jones season 2 ile ilgili görsel sonucu

Genel Toparlama

Jessica Jones’un 2. sezonunun ilk 5 bölümü iyi olsa da beklentilerimin biraz altında kaldı. Elbette benim en çok görmek istediğim şey dizide olduğunu bildiğimiz Kilgrave ama maalesef kendisini göremedik. Elinde sonunda çıkacağını biliyoruz dediğim gibi ama bir an önce görsek ve kendisinin ağından Jessica diye bağırdığını duysak(GIF bile oldu, o kadar popüler bir bağırma) çok mutlu olacağım. Yarın 6-10. bölümleri, Cumartesi günü de tüm sezonu incelediğim inceleme yazıları gelecek. Biraz garip oldu ama anladınız. Şu anda herhangi bir puan da vermeyeceğim. Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları