Marvel’s Runaways 1. Sezon İncelemesi – Ergenler Süper Kahraman Olmuş!

Netflix benzeri Hulu sistemine özel olarak çıkan Marvel’s Runaways, 1. sezonu ile karşımıza geçtiğimiz sene sonunda çıkmıştı. Çıktığı zamanda çok ilgi göstermemiştim ama en son Digitürk’e de gelmesiyle diziye başladım ve 10 bölümlük ilk sezonu 2 gün gibi kısa bir sürede resmen emdim. Peki beğendim mi? Gelin konuşalım.

runaways ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle hikayemiz ve karakterlerimiz güzel. Hikaye 6 tane eski arkadaşın bir gün tekrar bir araya gelmesi, bir araya geldikleri o gün ise ailelerinin gizli bir tarikata üye olup insanları öldürmelerini öğrenmeleriyle başlıyor. Bunun ardından ailelerini durdurmak için fikirler üretmeye başlayan ekip eski anıları da hatırlayarak tekrar en yakın arkadaşlara dönüşüyor. Karakterleri bu noktada ikiye ayırabiliriz. Ergenler ve yetişkinler.

Ergen kadromuz yani 6 ana karakterimiz iyi. Buradaki ”Ana” karakter ise belli değil. Ki bu harika olmuş. Çünkü bildiğim kadarıyla çizgi romanlarda da böyle. Runaways’da ana karakter yok, ana karakterler var. Ve bence hepsi güzel işlenmiş. İkinci kadroya, yani yetişkin kadrosuna baktığımızda tabii ki daha iyi bir oyunculuk görüyoruz. Yetişkin kadrosuna bayıldım. Kötü adam da duruş olarak çok güçlü. Zaten kendisini görene kadar baya bir zaman geçiyor, gördüğünüzde de korkuyorsunuz. Ama gene de o korku daha fazla verilebilirmiş.

 

Inhumans dizisinde büyük bir sorun olan görsel efektler dizide tabii ki Marvel filmleri kalitesinde değil. Ama aşırı yapmacık da durmuyorlar. Rahatsız etmedi. Aksiyon sahnesi de… aksiyon sahnesi var mıydı ki? Dizinin en büyük eksisi kesinlikle sonu. Sezon finali her şey daha yeni başlıyor olmuş ve hiçbir soru açıklanmamış. Cevap yok, ama tonlarca soru var. Toparlamaya geçmeden önce dizinin Marvel Sinematik Evreni ile herhangi bir bağının olmadığını belirteyim. O evrende geçiyor, ama maalesef ne bir gönderme, ne de zaman çizelgesindeki yeri için bir ipucu var. Fakat 2. sezonun sonlara doğru çok büyük bir yerden sinematik evrene bağlanacağı söylendi.

Geldik toplamaya. Dizi güzel. Ama çerezlik bir dizi. Her, bir, halinden belli. Peki bu kötü bir şey mi? Hayır. Runaways’e çerezlik, çok kafa yormadan izleyebileceğiniz eğlenceli bir dizi olmak yakışıyor. İzlemenizi tavsiye ediyorum diyerek yazıyı noktalıyorum.

Puan: 6.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları