Spider-Man Bring on the Bad Guys Part 1,2,3 ve 4 İncelemesi

Venom Returns bölümünü incelemiştim ama sonrakileri maalesef inceleyemedim. O yüzden hemen bir toparlama yapmaya karar verdim. Venom Returns bölümünden sonraki 4 bölüm ”Bring on the Bad Guys” adında bir yan hikaye serisiydi. 4 bölümden oluşan bu serinin tüm bölümlerini aynı yazıda incelemeye karar verdim. Zaten dizinin 12 ve 13. bölümleri de bugün yayınlanıyor, yarın ya da en geç Çarşamba günü incelemesi ile karşınızda olurum. Gelelim konumuza.

spider-man bring on the bad guys part 1 ile ilgili görsel sonucu

Part 1(2. Sezon 8. Bölüm)

Yan hikaye serisinin ilk parçası maalesef bomboş. Yan hikayeyi başlattığı için çok bir şey beklememek lazım diyebilirsiniz ama yan hikayeyi başlattığı kısım zaten 2 dakika sürüyor. Geri kalan 20 dakika ise maalesef saçma sapan şeyler ve sıkıcı aksiyon sahneleriyle geçiyor. Fakat ilginç bir şey var. Sorun aksiyon sahnelerinin kalitesinde değil. Sorun kötü karakterlerde. Kötü karakterler aşırı saçma ve herhalde hepsi D sınıfından falan gelmeler. Hippo ve Panda-Mania denilen iki kötü karakter zaten aşırı kötü.(Üstteki resimdekiler) Üçüncü kötü karakter Overdrive ise güzel, ama Big Hero 6 filminin kötü karakteri ile tamamen aynı. Yani tam bir kopyalama. Tüm bunlar bölümün neden kötü olduğunu kanıtlıyor bence. Ayrıca bölümde ne Miles, ne Gwen, ne Anya, ne Max, tanıdık kimse yok. Kötü karakterleri saymazsak Peter, May Hala ve J. Jonah Jameson. Sezonun en kötü bölümü.

Puan: 4/10

spider-man bring on the bad guys part 2 ile ilgili görsel sonucu

Part 2(2. Sezon 9. Bölüm)

İkinci bölüm çok daha iyiydi. Spot adlı ilk kötü karakter popüler biri olmamasına rağmen hoşuma gitti. Önceki bölümdeki Overdrive gibi. Fakat asıl bomba ardından geldi. Mysterio? Biraz uzatılmış olduğunu düşünsem de genel olarak beğendim Mysterio sahnelerini de. Bölümle ilgili tek sevmediğim şey Spider-Island hikayesinin bitmemiş olması. Anya, Spider-Girl mü? Neden? Sadece neden? Gwen, Spider-Gwen veya yeni ismi ile Ghost Spider olsaydı daha mantıklı olurdu? Ama güçlerin Anya’da kaldığını söylemek, bence çok gereksiz olmuş. Son olarak bölümün Plot Twist ile bitmesi garipti. Kaptan Amerika gerçekten orada var mıymış? Ama nasıl? İyi kullanılmış kötü adamlar ve hoş bir Plot Twist ile bölümün ortalamanın üstünde olduğunu söyleyebiliriz.

Puan: 6.5/10

spider-man bring on the bad guys part 3 ile ilgili görsel sonucu

Part 3(2. Sezon 10. Bölüm)

Geçen bölümde Mysterio gibi büyük bir kötü tanıtılınca bu bölümde de aynısı olur demiştim ama olmadı. Bu bölümdeki ilk kötümü Jack O’lantern’dı ve açıkçası fena değildi. Eğlenceli bir karakter. Fakat bir süre sonra dövüşleri sıkmaya başladı. İkinci karakter ise Prowler fakat kendisi bölümün sonunda bir süper kahramana dönüştü. Karakter hakkında çok bir bilgim olmasa da süper kahraman olmadığını biliyorum. Garip bir seçim olmuş. Sonuncusu ise Silvermane’di ve aşırı saçma bir kötü karakterdi. Bu üçlünün yanında bir de Spider-Man vardı sadece. 4 karakterle bölüm yapmışlar! Part 1’den daha iyi diyebilirdim ama Prowler’ı süper kahraman yapmalarıyla onu da kaybettiler. Kötü bir bölüm. Gene kötü, gene kötü.

Puan: 4/10

bring on the bad guys part 4 ile ilgili görsel sonucu

Part 4(2. Sezon 11. Bölüm)

Tüm bu yan hikaye serisi, hiçbir şey içinmiş? Evet olaylar bir sonuca bağlanmadı. Chameleon olayını sonuç olarak saymıyorum çünkü her şeyin arkasındaki o değilmiş! Zaten tahmin etmiştim. Chameleon neden öyle bir şey planlasın ki? Bunu planlayan, Spider-Man’e çok yakın, kendisinin eski bir düşmanı olmalı diye düşünüyorum. Chameleon fena değildi ama Electro maalesef kötüydü. Bir kere Electro bence kadın olmamalıydı. Hadi onu kabul edelim, o tam elektrikli hali de ne öyle? Yaratığa dönüşmüş resmen. Korkunçtu gerçekten. Gene de iki büyük kötü + Eylül ayında oyununda göreceğimiz Watanabe adlı polisi tanıtmasıyla yan hikaye serisinin en güzel bölümüydü. Fakat yan hikaye serisi olarak ”Bring on the Bad Guys”ın başarısız olduğunu söyleyebilirim.

Puan: 7/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları