Spider-Man Sezon 2 Bölüm 7 İncelemesi – Venom Dönüyor?

Evet, içerik kıtlığı çektiğimiz bu dönemde(Comic Con da geçti artık, 1 ay pek bir şey olmaz) biraz farklı şeyler yapayım istedim. Haftalık olarak takip ettiğim tek dizi(şu anlık) Spider-Man için haftalık incelemeler yapmaya karar verdim. Ve başlangıcı da bu hafta çıkan Venom Dönüyor bölümü ile yapıyorum. Hemen şu küçük klibi paylaşarak yazıya başlayayım.

İlk sezonunu ortalama bulduğum dizi, ikinci sezonu ile beni baya mutlu etti şu ana kadar. Ben bir Spider-Man hikayesinde Peter-Spidey çatışması bekliyorum. İki kimliğini ayrı tutmaya çalışan, ama kötü adamlar yüzünden ayrı tutamayan ve sonucunda sevdiklerinin tehlikeye girdiği bir Peter, benim favori Peter’ım. Bu bölüm de tamamen bunu yapıyor. May Hala, bir öğretmeni, iki arkadaşı ve JJJ, Venom tarafından kaçırılıyor ve Peter’ın da onları kurtarması lazım.

Bölüm gerçekten hoşuma gitti. Hikayesini geçtim, Venom karakterini zaten çok seviyorum, üzerine gelen güzel aksiyon sahneleriyle de mutlu oldum. Ayrıca Miles Morales karakterini pek sevmesem de bu dizideki kullanılışını seviyorum ve bu bölümde de gene çok iyi, tam olması gerektiği gibi kullanıldığını düşünüyorum. Çok iyi bir arkadaş ve yardımcı. Miles’a en çok bu yakışıyor bence.

Son olarak Venom hikayesinin tabii ki bitmediğinden de bahsetmem lazım. Ayrıca Peter’ın işinden kovulmasıyla bölümün dizinin geneline bir etkisi olmuş oldu. Böyle bir bölümü bitirmek için harika bir yol bence. Puan vermeyeceğim ama çok beğendiğimi söyleyebilirim. Eğer bu diziyi izlemiyorsanız bence bakmanızda bir fayda var. Evet, ilk sezonun çok fazla kötü bölümü var fakat ikinci sezonda kötü bir bölüm yok bence. 1 ve 4 ortalama ama diğerlerinde baya eğlendim. Gelecek hafta 30’unda iki yeni bölümümüz olacak. Bring on the Bad Guys Part 1 ve Bring on the Bad Guys Part 2. İkinci sezonun ilk Story Arc’ı olarak nasıl bir iş yapacak göreceğiz. Ama açıklamalarına bakarak pek hoşuma gitmediğini söyleyebilirim. Türkçe’ye çevrilmiş resmi açıklamaları:

Part 1: ”Gizemli bir kötü Spider-Man üzerine bir ödül koyunca Hippo, Overdrive ve Panda-Mania tarafından saldırıya uğrar.(Çok sıkıcı bir bölüm olacak gibi. Hatta bu sezonun en kötü bölümü olma potansiyeli var. Tabii o gizemli kötünün kimliğini öğrenirsek işler değişebilir.)

Part 2: Spider-Man, Mysterio tarafından bir eğlence parkına kapatılınca Anya, Spider-Girl kimliğini benimsemelidir.(Spider-Girl çok aptalca bir fikir gibi ama Mysterio beklediğim bir karakter.)

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları