Spider-Man(2017) – Bir Çizgi Film Nasıl Yok Edilir?

Spider-Man, en sevdiğim süper kahraman ve yıllar boyunca çıkan tüm içeriklerini tüketmeye çalıştım. Tüm filmleri defalarca izledim, oyunlarını defalarca bitirdim ve çizgi filmlerini de izlemeye çalıştım. O herkesin sevdiği 94’te başlayan klasik Spider-Man çizgi filmini de izledim, daha yeni biten Ultimate Spider-Man’i de izledim. Ama en çok sevdiklerim hep eski olanlardı. 94’teki çizgi film, ilk film üçlemesi ve Ultimate Spider-Man oyunu benim için en iyi Spider-Man ürünleriydi. Ultimate Spider-Man çok hoşuma gitmiyordu çünkü Peter’ı ve ilişkilerini yok sayıp sürekli Marvel evreninden yeni kötüler, yeni karakterler fırlatıyordu üzerimize. Ben Spider-Man hikayelerinde biraz da Peter görmek, arkadaşlık ilişkilerini ve iki kimliğini ayarlarken yaşadığı zorlukları görmek istiyorum.

Ä°lgili resim

İşte bu Spider-Man çizgi filmi de bana bunu verdi. En azından ilk 8 bölümünde. Bu ilk 8 bölümde de hala tam değildi ama bir hikaye oluşturmaya çalışıyordu. Fakat 9. bölüme geldiğimizde Miles’ın çıkmasıyla korkmaya başladım. Yeni çıkan Spider-Verse olaylarını falan sevmiyorum. Miles’ı da sevmiyorum. Nereye baksam Miles görüyorum. MCU’da Miles da var, oyunda Miles da var, animasyon filmi tamamen Miles üzerine, çizgi romanlarda Miles vardı, şimdi Peter geri dönecek, çizgi filmde de Miles var. Ve bu dizide de diğerlerinde kullanıldığı gibi kullanılmış. Önce Peter ile arkadaş oluyor, sonradan çıkıyor. Ve bu, oyunda ve MCU’da Spider-Man olarak Miles’ı göreceğimizin kanıtı. Ama ben sevmiyorum. Neyse, bu çizgi filmde de ilk çıktığında eyvah dedim ama sonradan alıştım. 13. bölümde Venom çıktığında çok sevindim, 15-16-17 ve 18. bölümleri kapsayan Rise of the Dock Ock hikayesini de çok sevdim. Ki 18. bölüm bana göre bir Spider-Man hikayesinde olması gereken her şeyi veriyordu.

Bol bol kötü karakter, biraz ihanet, biraz Peter Parker, biraz Spider-Man, biraz duygusallık, ve yeni bir kötü karakterin doğuşu. O bölüm inanılmazdı. Ama 19? Spider Island Part 1, 19. bölümün adıydı ve ben bu hikaye için korkuyordum. Kısa da değildi. 19-20-21-22 ve 23. bölümleri kapsayan 5 parçalık bir hikayeydi. Ve korkularımda yanılmadım. Korkunç bir bölüm. Rezalet bir bölüm. 19. bölümün kurduğu her şeyi yok etmiş. Hele sonunda olanlar daha bile rezalet. İnanamadım yani inanamadım. Çok Spoiler vermeyeceğim, ama Peter uzun zamandır yapmasını beklediğim bir şeyi yapıyor, Gwen karakteri tamamen başka yerlere gidiyor, 18. bölümde inanılmaz havalı bir Harry görürken 19. bölümde maalesef tekrar ”Peter’ın arkadaşı” moduna geçiyor. Korkunç bir bölüm yani. Gerçekten iğrenç.

spider-man 2017 tv series miles ile ilgili görsel sonucu

Bir süper kahraman çizgi filmi nasıl çöp edilir diye merak ediyorsanız 18 ve 19. bölümü izleyip bir görün. Her şeye hakim olmayacaksınız elbette ama Spider-Man karakterini ve arkadaşlarını falan biliyorsanız kolayca ısınıp aradaki farkı kristal netliğinde göreceksiniz. Bu Spider Island hikayesini de bitirdikten sonra bir başka yazıda inceleyeceğim, gerçekten merak ediyorum nereye bağlanacağını. O kadar saçma ki çünkü.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları