Star Wars Resistance 1. Bölüm İncelemesi

Pazar günü ilk iki bölümün birleşimi ile oluşturulan özel ”Recruit” bölümü ile Star Wars Resistance yayın hayatına başladı. Peki nasıl olmuş? Bizim cevaplayacağımız soru da bu.

Öncelikle konu. Kazuda adlı bir gencin Direniş için gizli bir göreve başlamasıyla ilgili bu bölüm. Görevi de Castilon adlı bir gezegende. Bölüm fena olmayan bir uzay aksiyonu ile başlıyor ve onun ardından direk olaylara gidiyoruz. Ana karakter Kazuda şimdilik maalesef çok klişe bir karakter. Babasının kendi için planları var ama kendisi tamamen zıt bir şey istiyor. Ayrıca kişilik olarak da şakacı, sakar vs. Dediğim gibi çok klişe.

 

Bir diğer ana karakter Neeku. Yani sanırım. Kendisi belli ki ana karakterin en yakın dostu olacak. Bu bölümde çok bir marifeti olmasa da saf, insanların komplike konuşmalarından anlamayan aptal karakter rolünde. Bu iki karakter belli ki ana karakter.

Bunların dışında filmlerden tanıdığımız birkaç karakter de var. Mesela BB-8. Belli ki uzun bir süre bizle kalacak. BB-8 dışındaki karakterlerin sezon boyunca kısa kısa gözükecekleri belli olduğundan onlar hakkında bir şey söylemiyorum. Bu bölümdeki gezegen Castilon benim ilk kez gördüğüm bir gezegen. Kendisi büyük okyanuslarla kaplı ve sadece bir lokasyona sahip. Biz de oraya gidiyoruz zaten. Gezegenin geri kalanı tamamen su.

Gezdiğimiz yerler ya gri ya da mavi renklerle dolu olduğundan görsellik hakkında hala net bir düşüncem yok ama hem güzel yönleri hem de kötü yönleri var diyebilirim. Aksiyon olarak da maalesef gene çok bir şey görmedik. Zaten olan aksiyonların hepsi de havada geçti. Star Wars’un hava çatışmalarıyla çok ilgilenmeyen biri olarak bu gördüğümüz aksiyonlar bende bir etki yaratmadı. Ne olumlu, ne olumsuz. Fakat sanırım genel olarak hava savaşlarıyla geçeceğinden sezonun geleceği benim açımdan parlak değil gibi geldi.

Yavaştan toparlamak gerekirse Star Wars Resistance ilk iki bölümüyle iyi bir izlenim bıraktı. Hele son Marvel çizgi filmlerini izlemiş biri olarak kaliteli animasyon görmek hoşuma gitti. Karakterler aynı şekilde hoşuma gitti. Konuk karakterler de Star Wars evreni içinde olduğumuzu hatırlatınca benim için güzel bir bölüm oldu. Devamını da heyecanla bekliyorum. Haftaya görüşmek üzere.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları