Star Wars Resistance 4 ve 5. Bölüm İncelemesi – Bu Dizi İyi Olmaya Başladı

Öncelikle neden 4. bölüm incelemesi diyebilirsiniz. Bazıları aslında 5. bölüm kabul ediyor, ama Disney’in kabul ettiği resmi bölüm listesi bu şekilde. Önceki incelemelerde de düzenlemeler yaptım. Gidip onlara da bakabilirsiniz. Şimdi biz gelelim bu iki bölüme. Yarın 6. bölüm çıkıyor bu arada. Onun da incelemesi yarın gelecek.

The High Tower

Yan görev tadında geçen 2 bölümden sonra bu bölüm çıtayı çok yükseltti, ve en sevdiğim Star Wars Resistance bölümüne dönüştü. Şimdilik tabii ki. Çünkü bölüm sonunda ana hikayeyi devam ettiriyor. Ve uzun süreden sonra tekrar Stormtrooper’ları görmemizi sağlıyor. Fena olmayan aksiyon, eğlenceli anlar ve heyecanlandıran bir son ile bitince, bu bölüm gerçekten de bir şaheser oldu gibi geldi. Ama sonradan birkaç eksik fark ettim. Tanıdığımız karakterlerden hiçbirinin olmaması diziyi Star Wars olmaktan çıkarıyor. Diyebilirsiniz ki sen Star Wars’u tanıdığımız karakterler için mi seviyorsun? Hayır. Ama dizide ışın kılıçları da olmadığı için, gözler ister istemez bir Star Wars belirtisi arıyor. Ve bunu en kolay verme şekilleri, elbette tanıdık karakterlerden bahsetmek olur. Bu bölümde öyle bir şey var mı? Maalesef yok. Ve bölümün en büyük eksisi de bu. Star Wars gibi hissettirmemesi.

Puan: 8.5/10

The Children From Tehar

İyi bölümden sonra bir başka iyi bölüm? Bu bir rüya olmalı. Ama değil! Bu bölüm de iyi. High Tower’ı daha çok sevdim, ama önceki bölümdeki sorunumun yapımcılar tarafından anlaşılmış olması hoşuma gitti. Bu bölümde tanıdığımız 1 karakter değil, tam 4 tane karakterden bahsediliyor. Ve her birini duymak heyecan verici. Ayrıca bunlardan bir tanesini hologram olarak da olsa görüyoruz. Bu daha da heyecan verici! Hikaye önceki bölümdeki kadar iyi değil bence. Ama genel hikayeye önceki bölümden daha fazla katkı sağladığı kesin. Aksiyon tarafında ise bu bölümde heyecanlanacak hiçbir şey yok. Hoş diyebileceğimiz tek aksiyon sahnesinin neredeyse birebir aynısını geçen bölümde gördük. Şimdilik bu kadar. Yarın, 6. bölüm incelemesinde görüşmek üzere.

Puan: 7.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları