Star Wars Resistance 6,7 ve 8. Bölüm İncelemesi

Signal from Sector Six

SW Resistance’ın 6. bölümünde karakterimiz Kazuda, Poe Dameron ile birlikte göreve çıkıyor. En iyi bölümlerden biri olmasa da güzel aksiyonu ve sonunda Castilon gezegeninden bizi çıkartmasıyla bölüm beni gayet mutlu etti. Ayrıca normalde bir pilot olan Kazuda’yı tekrar pilot olarak görmek de gene mutlu eden etmenlerden. Hikaye çok yavaş ilerlese de bölüm sonunda edindiğimiz bir ipucu ile Kazuda’nın korkunç bir hata yapmış olabileceğini öğreniyoruz, ki bu harika bir şey. Harika olmayan şey dizinin aşırı çocuksu ilerlemesi. Aşırı derken baya, gerçekten ÇOK çocuksu demek istiyorum. Bu kadar da olmaz.

Puan: 6.5/10

Synara’s Score

Bu bölümde aksiyon fırtınası yaşadık. Geçen bölümün iyi ama daha çok komiklik üzerine duran aksiyon kısımlarından sonra burada gerçekten önemli bir olayın gerçekleşiyor olması hoşuma gitti. Hoşuma gitmeyen şey Synara adlı karakterin bölümdeki gelişimi oldu. Ne yapmaya çalıştıklarını ve vermek istedikleri mesajı anladım ama aşırı hızlı gerçekleşti o olay. Ayrıca artık her bölümün heyecan içinde bitmesinden sıkıldım. Sürekli heyecan içinde bitiyor, ama hiçbir zaman önemli, evrende iz bırakacak olaylar meydana gelmiyor. Bundan yavaştan sıkılmaya başladım.

Puan: 7/10

The Platform Classic

Bu bölümde aksiyon biraz geri plana atıldı ve Yeager karakterinin ilişkileri üzerine duruldu. Bölüm genel olarak iyi olsa da Castilon gezegeni çoktan sıktı, ve bu gezegendeki başka bir yarış artık ilgimi çekmiyor. Gezegeni çok iyi kullanmayı beceriyorlar ama bu bölüm tam bir yan hikayeydi. Ne Synara var, ne First Order var, ne Resistance var, ne de Synara’s Score bölümünün sonunda gördüğümüz olayın gelişimi var. Bölüm tamamen bir yan hikaye. Ve eğer bu bölümü izlemezseniz, büyük ihtimalle hiçbir şey kaçırmazsınız. Şaka gibiydi o açıdan. Ama genele baktığımızda ortalama üstü bir bölüm olduğunu söyleyebiliriz.

Puan: 6.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları