The Punisher Beni Nasıl Cezalandırdı?(Spoilerlı)

Öncelikle baştan söyleyeyim. Diziyi beğenmedim. Hatta belki de benim için Luke Cage 1. Sezon ile birlikte en kötü Marvel-Netflix dizisi olmayı başardı. Hangisi daha kötü, onu bilemiyorum. Sanırım Luke Cage 1. Sezon en kötüsü ama Punsiher da ondan sonraki en kötü Marvel-Netflix dizisi bence. Neden mi?

Not: Başlıktaki küçük kelime oyunumu beğendiniz mi?

punisher season one ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle, Daredevil 1 ve 2. sezonu, Jessica Jones 1 ve 2. sezonu ve Defenders’ı çok seviyorum. Bunların hepsine bayılıyorum. Iron Fist’in 1. sezonunu, seviyorum ama sevmiyorum gibi, biraz karışık ama ortalama diyelim. Luke Cage 1. sezondan ise nefret ediyorum. Ben çok sıkıldım o sezonu izlerken. Kendime niye işkence yapıyorum diye sorduğum oldu. Aslında Daredevil’ın ilk sezonunun başı da böyleydi ama 7. bölümden falan sonra aşırı heyecanlanmıştım diziye karşı. Ama Luke Cage’de bekledim, olmadı. Punisher’da da bekledim. 7. bölüm ile birlikte gene böyle bir sevindim. İşte şimdi başlıyoruz falan oldum, sonra da yok oldum. Burada konudan falan bahsetmeyeceğim. Çünkü zaten dizi çıkalı çok oldu. Sadece sıkıntılarımı paylaşmak istedim. O yüzden hemen başlayalım.

 

Öncelikle sevdiğim nadir şeylerden bahsedeyim. Karakterlere bayıldım. Hepsi harika olmuş. Frank Castle çok iyi, Micro çok iyi, Madani çok iyi, Micro’nun ailesi çok iyi, Billy çok iyi, CIA’deki adam çok iyi, hepsine bayıldım. Hiçbir şey söyleyemem, karakterler açısından Marvel-Netflix dizileri arasında bir inci bence. Luke Cage ve Iron Fist’tekileri pek sevmiyorum çünkü. Baya iyi kısaca. Hiçbir problemim yok. Hikaye ile de bir problemim yok. Güzel bir hikayesi var. Zaten karakterler güzel olunca onların başına gelecekleri de merak ediyorsunuz. Ama burada bir sorunum var. Bu dizi neden 13 bölüm?

Bakışmalar, gereksiz konuşmalar, yavaş hareket etmeler, daha fazla bakışmalar. Punisher’ı izlerken bazı yerlerde işkence çektiğimi falan düşündüm. Dizi beni gerçekten cezalandırdı ve belki bu iyi bir şey. Hani ismi de ”The Cezalandırıcı.” Şaka bir yana, gerçekten bu dizi 8 bölüm olsaydı, izlediğim en iyi Marvel-Netflix dizilerinden biri olurdu. Garanti. Gerçekten garanti. Çok güzel düşünülmüş sahneler, baya iyi dövüş kısımları, inanılmaz karakterler falan deren gerçekten harika olurdu. Ama onun yerine, bakışmalar. Mesela bir bölüm tamamen Micro’nun sandalyeye bağlı olması ve Frank’in oradan oraya gitmesi vs. Sıkıntıdan patladım. Aslında dizi ile olan ilişkim bu. Sıkıntıdan patladım.

punisher season one ile ilgili görsel sonucu

O kadar sıkıldım ki son bölümdeki Billy kavgasını geçtim. Parasız animelerdeki gibi savaşın %80’inde gevezelik yapmalarına katlanamayacaktım çünkü. 8 bölüm gerçekten çok iyi olurdu bu dizi için. Neyse. Artık yapacak bir şey yok. Maalesef diziyi beğenmedim. Siz beğendiyseniz sizin için sevindim ki beğenmiş olabilirsiniz çünkü çoğu kişi beğenmiş. O yüzden bu yazıyı umursamayabilirsiniz. Sadece en görüşlerimi belirtmek istedim. Bundan sonraki dizi Luke Cage 2. Sezon olacak benim için. Bakalım o beni kafese koyacak mı? Komikti değil mi? Komik? Değil miydi? Espri yapmayı bırakmam gerek sanırım.

Puan: 6/10

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları