The Rain İncelemesi – Netflix’in Küçük Sürprizi

Netflix, Sonbahar dönemini gerçekten harika geçirmişti. 27 Ekim’de Stranger Things’in 2. sezonu ile başlayan bu büyük Netflix dönemini 17 Kasım’da Punsiher’ın 1. sezonu, 1 Aralık’ta Dark 1. sezon ve 22 Aralık’ta Bright filmi takip etti. Tabii arada başka şeyler de var fakat benim arkadaş çevremden ve internetten duyduğum bunlar oldu. Yoksa daha tonla şey var elbette. Bu güzel Ekim-Kasım-Aralık ayı üçlüsünü şimdi de Mayıs-Haziran-Temmuz ile yapacak olabilirler. Rain ile başladık, Luke Cage ve belki de Temmuz ayında da şu türk dizisi Protector ile görebiliriz. Neyse, daha fazla uzatmadan konuya gireyim.

Konumuz aslında klasik bir konu. Yağmurdan gelen bir virüs ile Kıyamet Sonrası bir dünya oluşur. Artık insanlar yağmurdan kaçmaya ve beslenmeye çalışırlar ve bunun için her şeyi yapmaya da hazırdırlar. Bizim ana karakterlerimiz ise Simone ve Rasmus isimli kardeşler. Bunlar olayların başlangıcında aileleri ile bir sığınağa geliyorlar fakat babaları bir iş için gidip geri dönmüyor. Anneleri ise yanlışlıkla ölünce 6 sene boyunca bu ikili sığınakta kalıyor. Yavaş yavaş malzemelerinin azaldığını görünce ise dışarı çıkıp diğer sığınaklara bakmak ve babalarını bulmak istiyorlar. Fakat o sırada gelen bir grup yüzünden işler karışıyor. Ve Simone tek çarenin bu grubu diğer sığınaklara götürüp onlara malzeme sağlamak olduğunu fark ediyor ve böylece de grubumuz sığınakları dolaşmaya başlıyor.

Evet, biraz fazla Walking Dead gibi gelmiş olabilir ama dizinin en büyük özelliği kesinlikle teknoloji ile iç içe olması. Çünkü her ne kadar insanlar normalden çok daha ilkelleşse de bu sığınaklarda çok daha yüksek teknolojili şeyler var. Bu da ön incelemede de söylediğim gibi bana Horizon: Zero Dawn’ı anımsattı. İşte bu yönü ile Walking Dead’den ayrılıyor. Bir diğer sevdiğim özelliği ise karakterlerin daha genç olması. Hiçbirinin hayat ile ilgili bir bilgisi yok ve hepsi farklı kesimlerden insanlar. Biri asker, diğeri tam bir badboy, Simone biraz böyle inek öğrenci havaları taşıyor, biri dinine çok bağlı vs. vs. Ve bu karakterlerin birbirleriyle etkileşimleri çok güzel yansıtılmış. İlk başta alışamadım. Ve alışmayacağımı düşündüm. Ama sonrasında karakterleri baya sevdim ve önemsedim.

 

Toparlamam gerekirse bence The Rain iyi bir dizi olmuş. Walking Dead tarzı konseptlerden çok sıkıldıysanız bile ilk 2 bölümü izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Çok çok yenilikçi olmayabilir ama bence yeni ve güzel bir sayfa olmuş bu konseptli işler içerisinde.

Puan: 8.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları