Titans 1. Bölüm İncelemesi – Yoksa DC Toparlanıyor Mu?

Titans’ı merak ediyordum. Ama Starfire’ı tamamen değiştirmeleri gibi detaylar da moralimi bozuyordu. Fakat ilk bölüm bana şunu gösterdi. DC Sinematik Evreni çok kötü dönemlerden geçti ve aslında hala daha geçiyor. Wonder Woman’ı beğenen var ama bence ortalama bir filmdi. Batman v Superman ile Suicide Squad ardından gelince de insanlar bayıldı. Bir de belki Man of Steel’ın kötü olmadığını düşünebiliriz. Aquaman de geliyor ve insanlar yavaş yavaş Aquaman ile DC filmlerine ısınacak gibi. Fakat DC’ye ısınma olayı biraz hızlı olabilir gibi, çünkü elimizde gerçekten harika bir dizi var.

titans ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle Spoilersız bir kısım olacak fakat merak etmeyin, spoilerlı kısım geldiğinde sizi uyaracağım. Öncelikle ilk bölüm tahmin edersiniz ki karakterleri tanıtmakla geçti. Ben de öncelikle karakterlerden bahsedeceğim. Ana karakter belli ki Robin. Ve bu yeni Robin, gerçekten hoşuma gitti. Bir kere dizi kesinlikle normal süper kahraman dizileri gibi çocuklara yönelik değil. Şiddet ve kan var. Ki Robin’in dövüştüğü bir sahne var bölümde, orada dizinin vahşet anlamındaki gidişatını çözeceksiniz.

Robin’i dediğim gibi çok sevdim. Ve aslında favorim o olacaktı ama şu an kararsızım. Çünkü elimizde Raven gibi bir karakter var. Şu an bunu dediğime inanamıyorum çünkü Raven, fragmanlarda görünce hoşuma gitmeyen bir karakterdi. Ama açık konuşayım, ilk bölümde kendisine bayıldım. Oyuncusu harika oynamış. Gerçekten tebrik ediyorum. Ayrıca Raven’ın güçlerini de dizi tam olarak anlatmıyor ve bu bir gerilim unsuru oluşturuyor, o da güzel. Zaten Raven ne zaman sahneye çıksa geriliyorsunuz, ve bu çok iyi olmuş.

titans starfire ile ilgili görsel sonucu

İyi olmayan şey ise Starfire. Kesinlikle ilk bölümdeki en bozuk karakter kendisiydi. 3,4 sahnesi olmasına rağmen sahnelerin çoğunda ne Starfire’a, ne de düzgün bir karaktere benziyordu. Kıyafeti aşırı kötü, güçleri anlatılmıyor ama Raven’da bu işe yararken Starfire’da yaramamış. Umarım bir an önce Starfire ile ilgili kafamdaki sorulara cevap verilir, ve biraz daha düzgün bir kıyafete geçiş yapılır. Yukarıda kıyafeti var, sizce düzgün bir kıyafet mi? O kıyafetin içinde ablamızın nasıl hareketler yapacağını ben çözemedim.

Son olarak da Beast Boy’a gelelim. Beast Boy’un bölümde tek bir sahnesi var, ki bu garip geldi. Neden öyle yapmışlar bilmiyorum. Efekt açısından çok iyi değildi ama açık konuşayım, kendisini hayvan formunda gördüğümüz sahnedeki efektler, Venom’daki motosiklet kovalamacası efektlerinden daha iyi. Gerçekten öyle. Ayrıca Beast Boy’un yaptığı şeyi görünce direk biz oyuncular aklıma geldi. Zaten görünce anlarsınız diye tahmin ediyorum. Hikaye hakkında herhangi bir şey daha bilmiyoruz fakat ikinci bölüm için heyecanlandığımı söyleyeyim. Şimdi hemen Spoilerlı kısma geçiyorum. Spoiler istemeyenler puan ve son değerlendirme için yazının sonuna gidebilirler.

Ä°lgili resim

Spoiler Başlıyor

Spoilerlı kısmı hızlıca bazı sahneler hakkındaki düşüncelerimi belirtmek için kullanacağım. Açılış sahnesi hoşuma gitti öncelikle. Raven ve Robin ile olan. Ama aralarındaki bağı anlatmayı unutmazlar umarım. Raven demişken annesi olduğunu sandığımız kişi ile aralarındaki diyaloğu sevdim ama bir anda annesinin öldürüldüğünü görünce şoka uğramadım değil. Çok güzel bir sahneydi gene. Fakat servis ve okul sahnesi anlamadım. O çocuğun kavga ettiğini göstermeye ne gerek vardı? Raven farklı bir şehre gittiği için onu tekrar göreceğimizi de pek zannetmiyorum. İlginç geldi o sahne. Farklı bir şey için kullanılabilirdi.

Ondan sonra Dick Grayson’a geçiyoruz. Dedektif sahneleri güzeldi. Özellikle yeni ortağıyla yaşadığı diyalogları çok beğendim ama oraya geleceğiz. Robin’in dövüşünü ve Batman’e küfür edişini fragmanlarda göstermişlerdi ama hep kesik kesik göstermişlerdi, tam haliyle görmek güzel oldu. Dövüş gerçekten çok hoşuma gitti. Ayrıca Joker esprisi de harikaydı. Gerçekten çok güldüm. DC’nin böyle şeylere ihtiyacı var. Detroit şehrinin Robin’i istememesi de hoş olmuş. Öyle bir süper kahramanı ben de şehrimde istemezdim.

Buradan Starfire’a geçiyoruz ama geçmesek daha iyi olurdu diye düşünüyorum, tüm sahnelerinden nefret ettim çünkü. Buradan Raven ve Robin’in ilk tanışmalarına geldik. Fena bir sahne değildi. Flashback de gördük. Tabii Bruce Wayne’in yüzünü göremedik çünkü gösterilmesini yasaklamış DC diye okudum ama net bir bilgim yok. Sonra Dick ve yeni ortağı, Dick’in eski ortağı hakkında konuşuyorlar. O sahneye de bayıldım. Starfire’ın gücünü kullandığı sahne bana aşırı kötü geldi. Dediğim gibi Starfire kesinlikle çalışmamış bu bölümde. Umarım diğer bölümlerde düzelir. Raven’ın kendisini kaçıran adamı vahşice öldürmesi hem anlaşılır, hem de çok korkunç bir şey. Ki Raven karakterinin tamamı öyle zaten, Raven’a dediğim gibi bayıldım. Son kısımda Beast Boy’u mağazadan oyun çalarken görmek de bir oyuncu olarak kendimi hatırlattı. Yapmak isterdim, ama benim kendisi gibi güçlerim olmadığından yapmıyorum.

Spoiler Bitti

titans ile ilgili görsel sonucu

Toparlamam gerekirse her ne kadar Starfire’ın aşırı kötü olduğunu düşünsem de Raven ve Robin sahnelerine bayıldım. Beast Boy’da da bir ışık görebiliyorum. O yüzden de bu bölümü çok sevdim. Araya serpiştirilen küçük DC göndermeleri de harika oturmuş. Titans ilk bölümüyle çok güzel bir sürpriz oldu, umarım gelecek bölümleri ile de izleyenleri sevindirir. Her bölümün incelemesini yazmayı düşünüyorum, sonraki bölümün incelemesinde görüşmek üzere.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları