Titans 2. Bölüm İncelemesi – Yeni Karakterler

Titans’ın 2. bölümü biraz garip. Çünkü önceki bölümde her üyeyi kısa kısa görmemize rağmen bu bölümde 4 kişilik ekibin sadece 2’sini görüyoruz. Ve de 2 yeni karakter. İşte garip olan kısım bu. Peki bu bölümü iyi mi yapmış, kötü mü yapmış?

Not: Yazının tamamında bölüm ile ilgili Spoilerlar var. Bölümü izlemediyseniz ya direk Sonuç kısmına gitmeniz, ya da yazıdan çıkmanız önerilir.

titans hawk and dove ile ilgili görsel sonucu

Bu bölümde bize tanıtılan karakterler Hawk ve Dove. Bölümün ana karakterleri kesinlikle bu ikisi. Ve yazarlar bu iki karakteri tanıtma konusunda açık konuşayım, güzel bir iş başarmışlar. Araya Flashback’ler serpiştirerek de karakterlerin ilişkisini genişletmişler. Robin ile olan ilişkilerine de değinilmesi güzel olmuş. Başlarken dediğim gibi iki ekip üyesi bu bölümde yok. Starfire ve Beast Boy. Ve açıkçası olmamaları iyi olmuş. Bu kadar kalabalık bir bölüme o iki karakterin hikayesi de eklenseydi karmakarışık, saçma sapan bir bölüm ortaya çıkardı.

Bölümün şu anki hali ise bence oldukça iyi. Raven’ın diğerlerine aile gözüyle bakmaya başlaması, Game of Thrones izlemesi ve bölüm boyunca küçük göndermeler yapması falan çok hoş. Vahşet ve cinsellik kısımları da devam ediyor. Diziye bir şey katmadıkları bariz. Onlar olmasa da dizi iyi olabilirdi. Ama dizinin tonunu daha karanlık yapmaları hoşuma gidiyor. Hoşuma gitmeyen şey ise Robin’in bunları yapabileceğine inanmamam. Ne karakteri oynayan çocuk, ne de gördüğümüz Robin kişiliği, insan öldürecek birilerine benzemiyor. Raven bilerek yapmıyor. Starfire insan öldürebilecek birine benziyor, Beast Boy hakkında bir fikrim yok çünkü 1 kez gördük ama Robin insan öldürecek birine benzemiyor. Benim tek sorunum şu an o.

Ä°lgili resim

Adam öldürme derken bu bölümün dövüşleri hoşuma gitti. Robin gene aşırı vahşi bir dövüş sahnesine sahipti. Flashback’teki üçlü dövüş sahnesi de oldukça güzeldi bence. Ayrıca çatıdaki son dövüşte de herkesin Raven’ı korumak için savaşması çok hoşuma gitti. Bir aile gibiydiler. Tabii tam bir aile olamazlar çünkü Dick ve Hank var ve ikisinin de bulunduğu, sadece Dawn’ın olduğu bir aile çok saçma ve korkutucu. Bu arada ikisinin de Dawn’ı sevmesi güzel bir ortam yaratmıştı ama Dawn’ın ölümüyle her şey yok oldu. En azından bu bölüm içinde fena kullanmamışlar.

Madem söyledik, ondan da bahsedelim. Dawn bölümün sonunda ölüyor. Şaşırdım, çünkü karakteri oluşturmak için bol bol zaman harcamışlardı. Tek tek diğer karakterlerle ilişkisi gösterildi, yetenekleri, duyguları, kişiliği derken hoş bir karakter çıkmıştı ortaya. En şaşırdığım şey burada Dawn’ın öldüğüne üzülmem oldu. Evet kendisini 40 dakikada tanıdık ama burada yazarların ne kadar iyi olduğunu görebilirsiniz. Dawn gerçekten öldüğünde beni üzdü. Ağlayacak kadar, veya sürekli onu konuşacak kadar değil ama ölürken içimde bir burukluk hissettim. Kim bilir ilerleyen bölümlerde neler olacak?

titans hawk and dove ile ilgili görsel sonucu

Sonuç(Spoiler Yok)

Beklentilerimin çok üstünde olan ilk bölümden sonra ikinci bölüm için korkuyordum. Her şeyin yok olması olasıydı çünkü. Aslında öyle bir olasılık hala var ama en azından ikinci bölüm de iyi. Hatta şöyle söyleyeyim, önceki bölümle aynı çizgide bana göre. Güzel dövüş sahneleri var ama +18 olmasının pek de bir yararı yok. Hatta bazı yerlerde inandırıcı gelmiyor. İnandırıcı gelmiyor derken o karakterin adam öldüreceğine çoğu zaman inanmıyorsunuz. Aynı zamanda ekibin yarısı bu bölümde yok. Adları bile geçmiyor. Yeni tanıtılan iki karakter güzel olsa da bölümün sonuna geldiğinizde bu iki karakterin diziye dahil edilme amacını sorgulayacaksınız.

Bu iki kötü yönü geçersek dizi gene başka karakterlere göndermelerle dolu. Karanlık ton yakışıyor, dediğim gibi dövüşler güzel, karakterler harika yazılmış ve aralarındaki ilişki çok güzel ilerliyor. Kısaca bir harika bölümümüz daha var. Haftaya görüşmek üzere.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları