Titans 3. Bölüm İncelemesi – Starfire Bu Bölümde, İyi?

Titans bu bölümü ile şaşırttı. Hem de çok şaşırttı. Çünkü bu bölümde Starfire, iyi?

titans episode 3 review ile ilgili görsel sonucu

Titans’ın 3. bölümü sezonun en zayıf bölümü oldu şu ana kadar. Ama bu kötü bir bölüm olduğu anlamına gelmiyor. Peki neden önceki iki bölümden daha kötü diyorum? Birkaç sebep var. Öncelikle önceki bölümlerin yapamadığı ama bunun iyi yaptığı bir şeyden bahsedelim. Starfire. İlk bölümde Starfire’dan nefret ettim, ama bu bölümde en sevdiğim karakter kendisi oldu. Peki neyi doğru yapmışlar? Raven ile ilişkilerini. Evet bu bölümde ikisi sonunda tanışıyor ve aralarındaki kimya hem güzel, hem de ilgi çekici.

Raven demişken kendisi bu bölümde gene parlıyor. Starfire’ın yanında biraz sönük kaldığını itiraf etmeliyim. Ama gene de kendisinin hakkında yeni şeyler öğrenmek güzel. Ayrıca önümüzdeki bölümde belli ki olaylar Raven üzerine yoğunlaşacak ve umuyorum ki sonunda Raven güçlerini kontrol edebilecek. Umarım! Beast Boy bu bölümde tekrar gözüküyor. Galiba 2 dakikalığına. Hala neden göstermek istemediklerini anlamadım. Ben daha fazla Beast Boy istiyorum, lütfen artık.

 

Geçen bölümlere hoşuma giden Robin bu bölümde çok kullanılmamış. İlginç geldi. Starfire üzerine o kadar yoğunlaşmışlar ki Robin’in hikayesini pek takmamışlar. En azından günümüz kısmındaki hikayesini. Çünkü bu bölümde Robin’in geçmişi ile ilgili bir şeyler de öğreniyoruz. O kısımlar güzel olmuş ve yeni çıkan Wonder Woman 1984 söylentileri birkaç şeyi mantıklı kılıyor. Spoilerlı kısımda bundan bahsedeceğim. Hatta hemen o kısma geçelim. Bu resimden sonra spoilerlı kısım başlıyor haberiniz olsun.

titans episode 3 review ile ilgili görsel sonucu

Spoiler Başlıyor

Şimdi, ne diyordum? Diziyi izliyorsanız Batman veya Alfred’in yüzünü hiç görmediğimizi fark etmişsinizdir. Göremiyoruz çünkü bildiğimiz kadarıyla DC, dizinin yapımcılarını bu konuda uyarmış. O iki karakterin yüzünü göstermek yasakmış. Peki neden? Ben Affleck ve Jeremy Irons bir TV dizisine oynamayı kabul etmemiş mi? Programları mı yoğunmuş? İlk başlarda mantıklı gelse de benim söyleyeceğim şey bu iki açıklamadan çok daha mantıklı. Eğer Wonder Woman 1984 söylentileri doğruysa ve o filmde gerçekten evren değiştireceklerse, acaba Titans da o evrenden mi? İlginizi çekti mi? Bence çekmeli. Joker’in değiştiğini, ve artık kendisi Joaquin Phoenix’in oynayacağını da sayarsak, acaba biz haberimiz olmadan bunca zamandır DC’nin yeni evrenine mi bakıyorduk?

İzlediğimiz bu 3 bölüm de, DC’nin yeni geçeceği bu evrende olabilir mi? DC Sinematik Evreni’nin adı, Worlds of DC olarak değiştirildiğinde herkes farklı paralel evrenler olacağından bu isme sahip olduğunu söylemişti. Ama gerçekte, bu ismin amacı DC’nin evren değiştireceği olabilir miydi? Bu isim değişikliğinin daha geçen Comic Con’da gelmesine ne demeli? Neden direk bu isimle karşımıza çıkmadılar. Akıllarına yeni gelmiş olmalı. Peki acaba neden? Ve işte böylece, DC’nin şifresini de çözmüş bulunmaktayım.

Spoiler Bitti

 

Sonuca gelelim. Önceki bölümdeki karakterlerin bu bölümde neredeyse hiç gözükmemesiyle, Beast Boy’un da inatla gösterilmemesiyle dolu bir bölüm izlemiş olsak da bence hala Titans çok iyi bir dizi. Haftaya neler olacak merak ediyorum, ama benim daha da merak ettiğim şey 5. bölüm ve 7. bölüm. Çünkü 5. bölüm Doom Patrol, ki kendisinin de dizisi gelecek. 7. bölümün ismi ise Jason Todd. Ki kendisi eski Robin, ve yeni Red Hood. Titans’da işler karışacak gibi.

Puan: 7.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları