Titans 5. Bölüm İncelemesi – Artık Kesin, DC Düzeldi

DC düzeldi mi, diye bana saldırabilir DC fanları. Çizgi romanlardan bahsetmiyorum. Veya oyunlardan. İşin film ve dizi kısmından bahsediyorum. Ortalama Man of Steel, kötü Batman v Superman, daha kötü Suicide Squad, bence ortalama ama genel olarak beğenilen Wonder Woman ve kötü Justice League’den sonra şimdi Aquaman ile karşımıza çıkacaklar film tarafında. Ve gördüğüm kadarıyla herkes heyecanlı. Ben de dahilim. Dizi tarafında CW adlı korkunç bir şey karşımıza çıkıyordu, zaten artık CW denilince akan sular duruyor. Yeni sezonların nasıl olduğunu bilmiyorum ve umurumda değil, çok uzadı, ayrıca DC Sinematik Evreni’ne bağlı değil, o yüzden dediğim gibi umurumda değil. Titans ilk bölümlerinden beri büyük bir potansiyel gösteriyordu. İşte bu bölümde, o potansiyeli dışarı çıkartmış.

titans episode 5 together ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle, bu bölümün çoğu kısmında sevinç çığlıkları attım. Ben, bir Marvel fanı olan ben, bir DC dizisinde sevinç çığlıkları atıyorum. Bu, inanılmaz bir şey. Neden mi attım? Spoiler’a girmeden sonlarda inanılmaz bir dövüş sahnesi olduğunu, ve bölümün isminin Together olmasından da anlayacağınız gibi ekibin birleşmesinden dolayı sevinç çığlıkları attım. Bir de sonda olan bir şey var ki, daha da fazla sevinç çığlıkları attım. Bu yazıyı yazmadan 5 dakika önce bölümü bitirdiğim için şu an ne kadar büyük bir heyecanla bu yazıyı yazdığımı bilemezsiniz.

Gelelim karakter karakter incelemeye. Dediğim gibi bu bölümde ekibi bir arada görüyoruz, ve bir arada oldukları 2 inanılmaz sahne var. İkisinde de sevinçten çılgına döndüm. Neyse, Robin ile başlayalım. Robin, uzun süredir arka planda kalan bir karakterdi. Bu bölümde biraz daha ön plana alınmış kendisi, ve nedenini bölümü izleyince anlayacaksınız. Ama güzel olmuş ve dövüşleri harika. O sonlara doğru olan dövüş sahnesinde, tahmin edersiniz ki kendisinin bolca katkısı var. Starfire öte yandan, bölümün ön planında değil ama gene harika şeyler yaptı bu bölüm. Hatta beni en çok güldüren karakter kendisi oldu. Starfire’a da alıştırdı ya bu dizi beni, helal olsun ne diyeyim. İlk görselleri gördüğümde kendisinden nefret etmiştim de, o yüzden.

titans episode 5 together ile ilgili görsel sonucu

Raven, bu bölümde arka planda. Gene çok iyi bir seçim. Son bölümlerde hep ön plandaydı çünkü. Fakat arka planda derken harbiden arka planda, o kadar arka plandaki onunla ilgili söyleyebilecek bir şeyim yok ve o yüzden yazıyı daha detaylıymış gibi göstermek için gevezelik yapıyorum. İşte buna da, inceleme 101 derler. Neyse geçelim biz Beast Boy’a. Kendisi bu bölüm Starfire’dan sonra beni en çok güldüren ikinci karakter oldu. Çünkü bu bölümde tahmin edin ne var? Bol bol gönderme. Ve göndermelerin çoğunda da tabii ki Beast Boy’un katkısı var. O göndermeler sayesinde Beast Boy’u kendime yakın hissettim. Hani geçen bölüm incelemesinde beğenmediğim kısım vardı ya.

Şimdi gelelim toparlamadan önceki son konuya. Aşk ilişkileri. Önceki 4 bölümü izleyen herkesin tahmin edebileceği gibi Beast Boy ile Raven, Robin ile Starfire bir aşk ilişkisi içerisindeler. Ve bu bölümde ikisine de değiniliyor. Ama, bir tanesi var ki, oldukça gelişiyor. Bahsettiğim o ilişki, Robin ve Starfire ilişkisi. Çok, iyi, olmuş! Harika olmuş! Daha ne diyebilirim ki? Robin ve Starfire, bu bölümün tartışmasız yıldızları olmuşlar. Ve buna çok sevindim. Ayrıca sonunda dizi, tamamen ana hikayesine odaklandı. 2. bölümdeki Hawk ve Dove, 4. bölümdeki Doom Patrol hikayelerinden sonra sonunda tamamen ana hikayeye odaklanmış bir Titans görmek, gözlerimi yaşarttı doğrusu.

 

Bunu söyleyeceğimi hiç tahmin etmiyordum dediğim gibi ama DC dersini almış gibi görünüyor. Ayrıca artık kesinleşen başka bir şey de, Titans’ın iyi bir dizi olduğu. Hem de o kadar iyi ki, çoğu Netflix-Marvel dizisini geçiyor. Benim için Iron Fist ve Luke Cage’in iki sezonunu da, Jessica Jones’un 2. sezonu ve Daredevil’ın ilk iki sezonunu(3’ü daha bitiremedim) geçiyor. Bence tek geçemediği Netflix-Marvel dizileri Defenders ve Jessica Jones 1. sezon. Ama, her ne kadar Jessica’yı geçecek kadar iyi olduğunu düşünmesem de, böyle giderse Defenders’ı geçip büyük de bir fark yaratacak. Titans ne kadar mı güzel, işte bu kadar güzel. Gelecek bölüm için da-ya-na-mı-yo-rum!

Puan: 9/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları