Titans 6. ve 7. Bölüm İncelemesi – Bir İyi Bir Kötü

Geçen hafta yapamadığım için bu hafta iki bölümü birden yapmak istedim. İşte Titans’ın 6 ve 7. bölüm incelemesi. Ve başlıktan da anlayabileceğiniz gibi birine ba-yıl-DIM! Birine de ba-yıl-MA-dım.

titans jason todd episode 6 ile ilgili görsel sonucu

Jason Todd

5. bölümün sonunda karşımıza çıkan Jason Todd bu bölümde sonunda daha düzgün ele alınıyor. Ve bölümün ana olayı tahmin edebileceğiniz gibi Robin. Ama Jason Todd değil. Dick Grayson. Bölümün ismi Jason Todd olsa da ana odak kesinlikle Dick Grayson’da. Onun geçmişinin daha da derinine iniyor, neden düşmanlarını öldürdüğü sorusunun temelini öğreniyoruz.

Bölüm hikayeyi güzel bir şekilde devam ettiriyor ve her ne kadar ana hikayeden alakasız olsa da bazı dizilerin yaptığı gibi yan görev tadında geçmiyor. Dövüşler güzel, Titans ekibinin bir arada olduğu her an harika. Gerçi 1 an var ama olsun. Gene de harikalar. Dizinin daha ilk sezonunun yarısına gelmişken karakterlere böyle bağlanmak da harika bir hissiyat. Çoğu dizinin yapamadığı bir şey olduğu kesin. Ayrıca bu bölümde ileride gerçekleşebilecek olan önemli bir kavganın sinyallerini de alıyoruz. Düşüncesi bile harika geliyor. Son olarak Jason Todd’un bölümde gene bir tane dövüş sahnesi var, ve tahmin edebileceğiniz gibi o sahne de oldukça güzel. Bu bölümün en büyük eksisi Titans’ı bir arada görmememiz. Daha doğrusu Dick haricindekileri neredeyse hiç görmememiz.

Puan: 8.5/10

titans episode 7 asylum ile ilgili görsel sonucu

Asylum

Bu bölüm maalesef olmamış. Neden mi? Öncelikle bölüm bomboş. Tamam bir iki tane güzel dövüş sahnesi falan vardı ama bölümün büyük bir çoğunluğu aynı mekanda, karakterlerin işkence çekmesini izliyoruz. Ve bu güzel bir şey değil. Yetmedi mi? Bölümde bol bol mantık hatası var. Ayrıca şu ana kadar dizinin her bölümünde önemli bir şey oldu. Peki ya bunda? Hiçbir şey. Hiçbir heyecanlandırıcı şey olmadı bu bölümde.

Yani bu bölümü izlemeseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz. İlk 10 dakikaya bakın, sonra da son sahneye bakın. Artık 8. bölüm için hazırsınız. Hani geçen bölüm için hikayesi yan görev gibi ama ana görev kadar güzel demiştim ya. Bu da tam tersi. Hikayesi ana görev ama yan görev kadar kötü. Tabii kötü yan görevli oyunlardaki yan görevlerden bahsediyorum. Bu yan görev-ana görev olayı bu bölüme pek uymadı gibi. Her neyse, sonuçta beğenmedim. Lütfen geçelim. Bir sonraki bölümün incelemesinde görüşmek üzere.

Puan: 6/10

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları