Ant-Man and the Wasp Spoilersız İnceleme – Karınca ve Eşek Arısı

Infinity War’un yarattığı büyük etkiden sonra Ant-Man and the Wasp biraz komik gelebilir ama daha baştan söyleyeyim. Film ilkinden iyi ve Black Panther ile Infinity War kadar iyi olmasa da iyi bir film.

ant-man and the wasp logo ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle ben Ant-Man’i seviyorum. İlk filmi 3D izlemiştim ve bu da beni oldukça eğlendirmişti. Tam 3D’lik bir filmdi çünkü. İkincisinden de umudum vardı. Hikayeden çok kısa bahsetmem gerekirse ana olay aslında Scott Lang ve Hope Van Dyne’ın, Hank Pym ile birlikte eski Wasp’ı, yani Janet Van Dyne’ı aramaları. İlk filmden de bildiğimiz gibi Janet, Kuantum Boyutu’na gidiyor ve orada kalıyor. Scott, ilk filmde Kuantum Boyutu’na gidip, geri döndüğünde de bizimkilerin aklına ”Acaba?” sorusu zaten geliyordu. Bu filmde de ana amaç Janet’ı aramak. Ama tabii ki yollarına birileri çıkıyor. Bunlar da fragmanlarda gördüğümüz Ghost ve Sonny Burch.

Hikaye ile ilgili başka bir şey söylemeyeceğim. Paul Rudd, Scott Lang rolünde gene harika bir iş çıkarmış. Michael Douglas ve Michelle Pfeiffer da aynı şekilde. Zaten onlara laf söylemek bana düşmez. Evangeline Lilly, filmin ikinci ana karakteri olmuş ve Wasp’ı çok güzel oynamış. Kötü karakterler olarak Walton Goggins ve Hannah John-Kamen da başarılı bir iş çıkarmış. Sonny Burch karakteri biraz daha klasik kötü adam olmuş, ama Ghost karakteri daha farklı, ki o yüzden Ghost karakterini ben sevdim. Motivasyonu normal Marvel kötülerinden daha farklı.

ant-man and the wasp ghost ile ilgili görsel sonucu

Hikaye ve karakterler olarak film güzel olmuş kısaca. Ayrıca film kesinlikle ciddi değil. Tamamen komedi üzerine gitmişler, ve sadece gülümsetmekle kalmıyor, kahkaha atacağınız da en az 1 yer kesinlikle var diyebilirim. Yani gülmeye hazır olun. Bir Marvel filmindeki en önemli şeye gelelim. Aksiyon sahneleri. Filmin iki büyük aksiyon sahnesi var. Ve maalesef birinin %90’ını, diğerinin de yarısını fragmanlarda göstermişler. Yani iki ana fragmanı da izleyen biri olarak aksiyon sahnelerinin yarısından fazlasını gördüm. Siz TV Spot’larını falan da izlediyseniz geçmiş olsun. Aksiyon sahnelerinin çoğunu gördünüz büyük ihtimalle. İkisi de güzel evet, ama keşke fragmanlarda gösterilmeseydi. Ayrıca gene fragmanlarda olup filmde olmayan bir sahne var. Daha fazla da olabilir ama 1 tane kesin var ondan eminim. Son olarak herkes biliyordur ama 2 tane Jenerik Sonrası sahne var. İlki oldukça önemli, ama ikincisi gereksiz. Bu arada bir tanesini fragmanlarda gördük.

Hangi Sinema?

Artık film incelemelerinin sonuna böyle bir bölüm eklemeye karar verdim. Hangi sinemada gitmeliyiz? Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız IMAX, 4DX, Starium, Mars Premium gibi çok fazla teknoloji var. Diğer şehirlerde de 2D, 3D seçeneği olabiliyor. Bazılarında da IMAX var. 4DX’in olduğu da var. Daha 4DX denemedim, bu ay İstanbul’a gideceğim ve orada deneyeceğim. Ama bu filmin ben gidilebilirse IMAX 3D’de, yoksa normal 3D’de, eğer şehrinizde varsa 4DX 3D’de gidilmesini tavsiye ediyorum. Bu arada 4DX dediğim şey de hareketli koltuklar. Filmin bazı sahnelerinde hareketli koltuklar için hoş olacak şeyler var. Ama aslında hareketli koltuğu Mission Impossible’a da saklayabilirsiniz çünkü onda daha fazla şey olacağına eminim. Kısacası IMAX veya 4DX olabilir, kesinlikle 3D’de gidin. Ayrıca biraz pahalı ama eğer şehrinizde varsa 3D sinema olarak Cinemaximum’u seçin çünkü en iyi sinema onlarda var.

ant-man and the wasp ile ilgili görsel sonucu

Toparlamam gerekirse Ant-Man and the Wasp inanılmaz görsellere, eğlenceli bir konuya ve karakter kadrosuna, hoş aksiyon sahnelerine ve komi diyaloglara sahip bir film. Bence gidin, eğlenirsiniz. Ama gitmeden önce ilk Ant-Man filmini ve Captain America: Civil War filmini izlemeyi unutmayın. Bu iki filmi izlemek anlamanıza yeterli olacaktır. Tabii Infinity War’u izlemek de önemli, ama gerekli değil. İzlemediyseniz de az önce söylediğim iki filmi izleyerek bu filmi rahatça anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları