Avengers: End Game İlk Fragmanda Gözden Kaçanlar, Büyük Teoriler!

Çok beklenen Avengers 4 fragmanı yayınlandı. Ve artık filmin isminin End Game olduğunu öğrendik. Bence isim daha iyi olabilirdi. Annihilation çok daha iyi bir isimdi mesela. Tabii söylemesi biraz zor ve yazması da biraz zor hatta yanlış yazmış olabilirim, ama gene de çok daha iyi bir isim gibi gelmişti. Fakat bunları bir kenara bırakalım çünkü konuşmamız gereken şeyler var.

Öncelikle fragmanda pek bir şey yok gibi gözüküyor. Yanlış. Fragmanda aksiyon yok. Fakat fragman bize önemli bilgiler sunuyor. Fragmanın başındaki Tony kısmını bir kenara bırakıyorum çünkü oraya yazının sonunda bir daha döneceğim. Orası, fragmanın en sevdiğim, en önemli bulduğum kısmı. Önce diğer kısımlara bakalım. Marvel Studios yazısından sonra sırayla kalan yenilmezleri görüyoruz. Ayrıca oradan hemen önce Thanos’u görüyoruz. Evet o çalılardaki el Thanos’un eli. Fark ettiyseniz o sahneden hemen önceki karede Thanos’un zırhını da görüyoruz. Belli ki Thanos, Infinity War’un sonunda gittiği gezegene yerleşmiş, mutlu bir hayat yaşıyor. Dönelim Dünya’ya. Herkesin morali bozuk, sevdikleri ölmüş. Ayrıca belli ki insanlar dışarı çıkmaktan korkuyor. Herhalde Fallout falan oldu evren, niye kimse dışarıda yok pek anlamadım.

Kaptan’ın ağladığını falan da gördük. Güzel sahneler bunlar. Fakat her şeyden önemlisi buralarda Hawkeye’ı görüyoruz. Gerçi artık büyük ihtimalle ismini değiştirdi. Yeni kıyafeti ve saçı Jeremy Renner’a çok yakışmış. Kendisinin çok büyük ihtimalle son filmi, o yüzden tamamen farklı bir görünüşle çıkması hoşuma gitti. Hoşuma gitmeyen şey fragmanın sonundaki Ant Man sahnesi oldu. Evet harika, Ant Man’i gördük sonunda. Ama Scott Lang nasıl çıktı? Bu sorunun cevabını fragmanlarda göstermeyeceklerini umuyorum. En azından komik bir sahne koymuşlar, biraz teselli oldum.

avengers end game ile ilgili görsel sonucu

Şimdi gelelim Tony kısmına. Tony kısmı çok önemli. Neden mi? Bir kere belli ki Tony ve Nebula eve dönüş yolunu bulamamış. Ve ölmek üzereler. Robert Downey’nin bir kez bile Iron Man kostümü giymeden öleceğini hiç sanmıyorum, kesinlikle de inanmıyorum. Orası için şöyle bir teorim var. Pepper’a mesaj bırakıyordu hatırlarsanız. Pepper’ın oyuncusunun Rescue kostümüyle bir fotoğrafı çıkmıştı. İsme dikkat. RESCUE. Yani kurtarmak. Kimi kurtarmak? Çok bariz değil mi? Pepper o mesajı bir şekilde alacak ve büyük ihtimalle Rhodey ile birlikte kendine bir zırh tasarlayıp, gene Rhodey ile birlikte, veya başka Avenger’larla birlikte Tony ile Nebula’yı kurtaracaklar. Sonra Tony ölebilir, ona yapacak bir şey yok.

Yazıyı bitirmeden şunu da söylemek istiyorum. İkinci fragman ne zaman gelir hiçbir fikrim yok. Ama bence aksiyon sahnesi aramayın. Belli ki Marvel pazarlama stratejisini değiştirmiş. Bu filmden çok da fazla sahne göstermek istemiyorlar. Gösterecekleri zaman da, bu tarz aksiyonsuz sahneler gösterecekler. Yani kendinizi hazırlayın, bu koca bir parçanın sonu, ve Marvel Sinematik Evreni’nin kaderi. Sinemaya gitmeden önce çok fazla şey görmeyeceksiniz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları