Avengers Infinity War 2. Fragman – Daha Fazla Aksiyon, Daha Fazla Olay

Infinity War’dan ikinci fragman dün yayınlandı ve ben de fragmanı tekrar tekrar izleyip sindirdim, şimdi de fragman hakkındaki düşüncelerimle karşınızdayım. Öncelikle fragmanı tekrar izleyelim.

Detaylı incelemeye başlamadan önce fragmanı beğendiğimi belirteyim. Hatta ilkinden daha iyiydi bence. Sızan D23 fuarındaki fragmandaki görüntülerden de çok fazla kullanılmış. Bazı karakterleri hala göremesek ve merak etsek de gördüğümüz karakterler oldukça iyi ve birkaç espri sıkıştırarak da fragman daha iyi hale getirilmiş. Şimdi detaylı incelemeye başlayalım.

Fragman Gamora’nın Thanos’u anlatmasıyla başlıyor. Kendisi amacının evrenin yarısını yok etmek olduğunu ve eğer tüm taşları alırsa bunu sadece parmağını şıklatarak yapabileceğini söylüyor. Ardından Tony, Gamora’ya ismini soruyor ve Gamora Thanos dedikten sonra Thanos’un havalı bir pozunu görüyoruz ve fragman başlıyor. Peter’ı aksiyona giderken görüyoruz ki bu elbette önceki fragmandaki örümcek hissi sahnesinin devamı. O büyük halkanın yukarı doğru çıktığını(Ki büyük ihtimalle Peter da içinde çünkü Big Game adlı fragmanda Peter’ı halkanın içinde normal kostümü ile görüyorduk. Tony onu kurtarmaya ve daha da önemlisi yeni zırhını vermeye gidiyor olabilir) ve Tony’nin de yeni zırhı ile peşinden gittiğini görüyoruz. Yeni zırhın yeni bir özelliği ile beraber.

Sonra Doktor Strange, Agomotto’nun gözünü açıyor ve Vision ile Scarlet Witch’i görüyoruz. Etrafa bakarsak burasının Wakanda olduğunu söyleyebiliriz çünkü yapılan konuşmalarda da Vision’ın alnındaki taşı saklamak için Wakanda’da korunduğu söylenmişti. Ardından da T’Challa ve Okoye’yi Kaptan Amerika, Black Widow, War Machine, Falcon, Vision, Scarlet Witch ve Bruce Banner’ı karşılarken görüyoruz. Sadece War Machine burada ne yapıyor çözemedim. En son Vision yüzünden Rhodey sakatlanmıştı çünkü. Ve Tony buna nasıl izin verdi, bilmiyorum. Belki Tony ile Rhodey’nin araları bozulmuş olabilir. Ardından Shuri’yi elinde Vision’ın hologramını tutarken görüyoruz. Büyük ihtimalle alnındaki taşın olayını çözmeye çalışıyorlar.

Geldik Galaksinin Koruyucuları’na. Star Lord, Gamora ve Drax’i bir gemiden inerken görüyoruz ama orasının neresi olduğu hakkında bir fikrim yok. Ardından Tony ve Star Lord’un plan üzerinde konuştuklarını görüyoruz ki Spidey oldukça havalı olduğunu düşünse de Drax pek anlamışa benzemiyor. Ardından Wakanda’da tüm ekibi savaşa giderken görüyoruz. Önce Falcon, ardından T’Challa ve Kaptan, ardından Black Widow, ardından da Hulkbuster? War Machine’in olması zaten garipken Tony’nin orada ne işi var? Tabii içinde başka biri olabilir ama pek zannetmiyorum. Açıkçası Wakanda savaşı ile ilgili en büyük soru işareti zaten Hulkbuster orada ne yapıyor?

Sonra Thor, Rocket ve Groot’u görüyoruz ve Thor bize hala Şimşek Tanrısı olduğunu gösteriyor. Thanos, Titan isimli uyduya gelirken bir anda tahminen bir Flashback sahnesi görüyoruz. Thanos klasik zırhında ve yanında da büyük ihtimalle Gamora var. Ardından Thanos, Thor’un kafasını parçalayacak gibi sıkıyor ki Thor böyle ölürse çok epik olur diye düşünüyorum ama hem fragmana koymazlardı büyük ihtimalle, hem de o zaman biraz fazla korkunç olabilirdi. Birinin kafası parçalanıyor sonuçta. Devamında Thanos’un ekibini görüyoruz ki Loki de ortada. Ardından Thanos, Tesseract’ı parçalıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi sonrasında eldivenine takacak. Kaptan’ın kalkanı, Bucky’nin silahı derken T’Challa kostümünü giyiyor ve aksiyona başlıyoruz.

Wakanda’yı koruyan kalkana yaratıkların saldırdığını görüyor ve hemen ardından Star Lord’un Mario edasıyla Doctor Strange’in yarattığı platformlardan zıplayıp ardından bir taşta ters durarak ateş ettiğini görüyoruz.(Evet çok havalı.) Scarlet Witch gene bir yerlere bakıyor ki artık onu da aksiyonda görsek güzel olur, sonra Doctor Strange’e resmen işkence edildiğini görüyoruz. Açıkçası o sahne beni baya korkuttu. Biraz daha Wakanda savaşı sonrası Titan uydusuna dönüyoruz ve Iron Man zırhının parçalandığını fark ediyoruz. Ardından Thanos, Titan uydusunda atlıyor ama bir anda Wakanda’ya geçip Kaptan Amerika ile kapıştığını görüyoruz ve logo giriyor. Sonra Spidey ve Doctor Strange’in tanışma sahnesini görüp havalı bir Spidey hareketi ile fragmanı sonlandırıyoruz. Daha bol bol fragman gelecek ve çok daha fazla sahne göreceğiz fakat bu fragman en iyilerden biri olacak diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları