Beklentiler: Venom – Spider Man’siz Venom Olacak Mı?

Öncelikle bu yazıyı daha önceden yazacaktım fakat ön bilet alımları bu yazıyı yazarken 30 dakika önce falan açılmıştı. Aslında açılmıştı ama IMAX salonların ön bileti açılmadığından beklemiştim falan filan geçelim bunları. Kısacası biletimi aldım, hazırım, şimdi gelelim beklentilere. Venom iyi olacak mı? Venom, Spider-Man’siz iyi olacak mı? Peki ya Venom, Spider-Man’siz olabilir mi?

venom ile ilgili görsel sonucu

Cevap hayır. Ama burada ben büyük bir komplo seziyorum. Evet, komplo teorileri zamanına gelelim. Şimdi, öncelikle ben karakterin geçmişinden bahsetmiştim. Bu sitede yazısı var. Şuradan okuyabilirsiniz. Bu yazıda üzerine basa basa Venom’u yaratan şeyin, o Symbiote’un önce Spider-Man ile birleşmesi olduğunu söylemiştim. Ama filmde Symbiote öncelikle Spider-Man’e bulaşmıyor. Ki aslında bunun etkilerini filmde görüyoruz. Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla Venom ağ atamıyor. Normalde siyah bir ağ atabiliyor olması gerekliydi. Ayrıca duvarlarda da yürüyemiyor. Göğsünde bir örümcek işareti de yok. Belli ki Symbiote ilk önce Eddie ile birleşecek. Öncelikle bu çok kötü bir fikir. Bunu bir kabul edelim. Kabul ettikten sonra sıra Spider-Man’e geliyor. Şu an komplo teorisi kısmına geçiyorum. İki tane teorim var. Öncelikle olabilecek gözüyle baktığımdan bahsedeyim.

Film Venom’un Origin filmi. Bunu biliyoruz. Symbiote önce Eddie ile birleşecek, bunu da biliyoruz. Fakat film için yapılan yeniden çekimlerde söylentilere göre Spider-Man’i oynayan Tom Holland bulunuyordu. İlginç bir söylenti, öyle değil mi? Yeniden çekimler başlamadan önce filmde bir sahnede Peter Parker gözükeceği söylentileri vardı ama bir ara fanlar Spider-Man’siz Venom olmaz diyerek Sony’nin gözünü korkuttular. Ve söylentilere göre yeniden çekimlerde Tom Holland geri getirildi. Bu Spider-Man veya Peter Parker’ın rolünün büyük olacağı anlamına gelmesin. Ama arada Peter Parker’ın perspektifine geçersek şaşırmayın. Ya da belki jenerik sonrası, After Credits dediğimiz sahnelerden birinde kendisini görürüz. Benim burada tahminim Symbiote’un filmin sonunda Eddie’den ayrılacağı ve Peter ile birleşeceği.

spider-man 3 symbiote ile ilgili görsel sonucu

Ya da Symbiote’un bir parçası Eddie’den ayrılıp Peter ile birleşebilir, ve After Credits sahnesinde siyah kostümlü Spider-Man falan görebiliriz. Tabii gönül isterdi bu ayrılma filmin içinde olsun ve bir süre sonra Peter symbiote’u çıkarsın. Filmin sonunda Peter’dan çıkan Symbiote tekrar atasına dönsün ve Venom evrim geçirerek göğsüne örümcek alsın. Ama bu çok uçuk diye düşündüğümden daha fazla bahsetmiyorum.

Gönlümün istediği diğer uçuk senaryo ise filmde bir gizli karakter olmasıyla ilgili. Fragmanlar bize filmin belki 8 dakikasını falan gösterdi. Ki bu da tüm çıkan TV Spot’larını, fragmanları izlediyseniz. Benim gibi sadece ana fragmanları izleyenler filmin maksimum 5 dakikasını gördüler. Durum böyle olunca ve filmin 112 dakika falan olduğunu düşününce insan bize göstermedikleri bir şeyler mi var diye düşünüyor. Benim ilk tahminim filmde Miles Morales’in de Spider-Man olarak gözükeceği ve Symbiote’un ilk ona gidip sonra Venom’a gideceğiydi. Ama belki Symbiote’lardan biri deneylerden kaçıp, Miles’a bulaşıp, filmin sonunda Miles’tan çıkıp Venom ile birleşir gibi şeyler de düşünmüştüm. Ne çok düşünmüşüm ben ya, şimdi fark ettim. Her neyse, bu da çok uçuk bir ihtimal. Aslında Miles’ın olması şaşırtmaz. Her ne kadar Peter Parker karakteri Marvel Sinematik Evreni ile ortak kullanılsa da Miles, şu ana kadar Marvel Sinematik Evreni’nde hiç geçmedi. Normalde Homecoming’deki bir silinmiş sahnede ismi duyulacaktı. Yarım dakikalık bir sahne olduğundan dolayı da eklenebilirdi aslında. Acaba etkilenmemesi, Venom’da kullanılacağı için olabilir miydi?

Film normalde +18 olarak planlansa da sonradan +13’e dönüştürüldü. Spider-Man daha büyük bir role sahip olacağından, ya da film Marvel Sinematik Evreni ile bağlanacağından olabilir miydi? Daha fazla konuşmayacağım çünkü beyninizi baya yordum zaten, biraz dinlenelim hepimiz. Kısacası filmi bekliyorum. Zaten Infinity War’dan sonra bu sene en beklediğim film falan olabilir kendisi. Daha doğrusu fragmanlarıyla buna dönüştü. Heyecanlıyım, beklentilerim var.(Özellikle Spider-Man konusunda) Ayrıca umudum da var. Sony’nin bu filme dikkatle yaklaştığından eminim. Harika bir film olmasa da en azından eğlencelik bir film olacaktır diye düşünüyorum, düşünmek istiyorum. Bakalım neler olacak?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları