Bekletiler: Solo: A Star Wars Story – Bir Karar Verin Film Eh Mi Meh Mi?

Şimdi Solo ambargosu kalkıp incelemeler çıkmaya başladığından beri ortalıkta bir karışıklık var. Bir kesim eğlenceli bir film, biraz da Star Wars esintileri varken diğer kesim çocuklar için yapılmış, ortalama bir film var diyor. Hangisi bir karar verelim. Eğlenceli diyenler para mı alıyor? Yoksa çocuk filmi diyenlerin ruhu mu ölmüş? Ben bu sorunun cevabını Cumartesi saat 13:50’de Solo’yu izlemeye başlayınca alacağım ve evet, eve gelir gelmez size de belirteceğim. Peki filmden neler bekliyorum? Veya neler bekleyebiliriz?

Öncelikle beklentilerinizi altta tutmanızı tavsiye ediyorum. Ben zorlanıyorum çünkü odamda en çok olan iki şey var, onlar da Marvel ve Star Wars, ama çok çok yükseltmemeye çalışıyorum. Filmden en büyük beklentim Rogue One gibi iğrenç bir film olmaması çünkü ben ondan nefret ediyorum. Ve Star Wars gibi hissettirmesi ki incelemelerden anladığım kadarıyla bu konuda bazı sorunları var. Film Star Wars evreninde geçen bir soygun filmiymiş. Yani herkes öyle diyor ama Han Solo var, nasıl çok alakası olmaz anlayamıyorum. Tabii ki ışın kılıcı, Güç, Skywalker ailesini falan beklememek lazım ama bir süper kahraman origin filmi bekliyorum aslında. Iron Man 1 veya Black Panther 1 gibi bir film. İyi mi olacak? İşte o konuda şüphelerim var.

Karakterler olarak tabii ki Han Solo’yu merak ediyorum ama ikinci merak ettiğim karakter Emilia Clarke’ın oynadığı QI’RA adlı karakter ki kendisi anladığımız kadarıyla Han’ın ilk sevgilisi. Merak etmemin tek sebebi tabii ki Emilia Clarke. Üçüncü merak ettiğim karakter ise Donald Glover’ın oynadığı Lando. Lando benim çok hayranı olduğum bir karakter değil ama birçok kişi beğenmiş hatta Lando: A Star Wars Story gibi bir film fikri de ortalıkta var. Bakalım Lando gerçekten de söylendiği kadar iyi olmuş mu?

 

Bunun dışında Woody Harrelson’ın oynadığı bir karakter var ve tabii ki Paul Bettany, yani Vision’ın oynadığı bir kötü adam var. Woody Harrelson için iyi yorumlar okusam da Paul Bettany’nin kötü karakteri pek beğenilmemiş. Son olarak bir de fragmanda dikkatimi çeken iki aksiyon sahnesinden bahsetmek istiyorum. Bir tanesi tren sahnesi ki güzel yorumlar almış. Diğeri ise kocaman bir yaratığın kollarından kaçmaya çalıştıkları sahne, burayla ilgili çok bir şey duymadım ama hala merak ediyorum.

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları