Captain Marvel 2. Fragman Nasıl Olmuş? Gözden Kaçan Detaylar

Captain Marvel’ın ikinci fragmanı yayınlandı. Öncelikle hemen fragmanı izleyelim, sonra da detaylıca bakalım.

Fragman Captain Marvel’ı bir trende görmemizle başlıyor. Kendisi önceki fragmanın en çok konuşulan sahnesini tekrar gerçekleştiriyor. Yaşlı kadına vurma. Yaşlı kadına vurduktan sonra da kadın bir anda ninjaya dönüşüp Captain Marvel’a saldırıyor. Burada ayrıca Fury’nin ağzından Skrull ve Kree kelimelerini duyuyoruz. Skrull aynı kendisinin dediği gibi kötüler. Kendileri şekil değiştirebiliyorlar. Captain Marvel da Kree. Bu iki ırk bir savaş halinde, biz de aslında filmde bu savaşı göreceğiz. Fena olmayan bir dövüşten sona Fury ile Carol’ı arabada konuşurlarken görüyoruz. Sonra Carol ve takımını görüyoruz. Ardından da logolarla birlikte fragman gerçekten başlıyor.

Carol belli ki bir gezegene düşmüş. Yerde yatarken bir ablamız konuşuyor. Carol’ı bulduklarını ve onu kendinden yaptıklarını söylüyor. Bu sırada Carol’ın gittiği gezegeni de görme şansı buluyoruz ve Carol’a bir şey aşılarken konuşan ablamızı da görüyoruz. Carol’ı enerji patlaması yaratırken görüyoruz ki o sahne çok havalı. Sonra iki elinden birden ışın atarken de kendisini görüyoruz. Zaten fragmanın en büyük olayı Carol’ın güçlerini göstermesi olmuş. Birkaç anlamsız Carol sahnesinden sonra Carol’ın çocukluğuna dönüyoruz. Söylediğine göre kendisi anılar görüyor. Herhalde o şey aşılandıktan sonra hafızası silinmiş. Çok küçük küçük şeyler hatırlıyor. Kendisinin pilotluk zamanlarından birkaç parça görürken gene bunları Fury’e anlattığını öğreniyoruz. Fury arabayla büyük ihtimalle Carol’ı takip ederken Carol tahminimce teyzeye vurduğu trenin üstüne çıkmış, teyze kılığına girmiş o Skrull’a ışın atıyor. Bakın, alın size bir sahne. Artık filmin bir sahnesini tamamen biliyorsunuz.

captain marvel hits old woman ile ilgili görsel sonucu

Esprili bir sahneden sonra Bu Mart’ta yazısı karşımıza çıkıyor. Carol aşırı havalı bir şekilde maskesini çıkarıyor ve sonra birkaç skrull görüyoruz. Carol’ın şu enerji patlaması sahnesinin devamını görüp fragmanın başlarındaki şu yere düşme sahnesine gidiyoruz. Hani ablamız Carol’ı bulduklarından bahsediyordu ya. İşte herhalde orada önce bir Skrull onu öldürmeye çalışmış, sonra bir Kree onu kurtarmış. Bakın, size ikinci bir sahne. Carol’ı fotoğraflarına bakarken, sonra da bir uçağı takip ederken görüyoruz. Jude Law’ın oynadığı karakteri görüp Her Şey Başlıyor yazısını görüyoruz.

Şu çocukluktan büyüklüğe sahnelerinden birini görürken Jude Law’ın konuştuğunu duyuyoruz. Carol’a moral veriyor tahminen. Sonra bir yere düşüyor ve ilk fragmanda da olan Her, A Hero yazısını görüyoruz. Tamam anladık güzel bulmuşsunuz da her fragmanda aynısını görecek miyiz? Önceki fragmanın sonundaki enerji yükleme sahnesini görüyor, Carol’ı bir yerden atlayıp etrafındakileri patlatırken görüyoruz. Ki bence bu şu koşup maskesini çıkardığı sahnenin devamı. Bir Skrull’ı yakından görüp tanıdık bir sırt görüyoruz. 1.44’te camdan dışarı bakan amca, sizce de Guardians’daki Ronan’a benzemiyor mu? Filmde olacağı da tahmin ediliyordu zaten. Bence kesin o.

ronan ile ilgili görsel sonucu

Ben Mendelsohn’un oynadığı Talos karakterini başka ajanlarla bir hangara girerken görüyoruz. Sanıyorum kendisi filmin kötüsü. Ama ana kötü mü emin değilim. Gene şu çocukluktan yetişkinliğe geçişini görüp aşırı havalı hareketini görüyoruz. O saçları ne kadar güzel o sahnede, gerçekten bayıldım. Sonra animasyon olduğu belli olan, ama benim aşırı hoşuma giden uzay savaşı sahnesini görüyoruz ve yazılardan sonraki komikli sahne ile fragmanı bitiriyoruz.

Ben fragmanı çok beğendim. İlki ortalamaydı ama beklentilerimin altında kaldı. Fakat bu, işte aradığım fragman. Bol aksiyon, bol hikaye, bol efekt, bayıldım resmen. Bakalım yarın yayınlanacak olan Avengers 4 fragmanı nasıl olacak? Ayrıca, fragman ile birlikte yayınlanan poster de bu.

captain marvel poster ile ilgili görsel sonucu

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları