Deadpool 2 İncelemesi – Gönderme: The Movie 2(Spoilersız)

İlk Deadpool filmi 2016 yılında çıktığında büyük bir başarı yakaladı. Oyuncular, yapımcılar, seyirciler derken herkes oldukça mutluydu. +18 olması da ayrı bir farklılıktı. Ardından Fox, bu formülü Logan filminde denedi ve gene başarılı oldu. 1 sene sonra ise sıra her şeyi başlatan kişideydi. Deadpool.

deadpool 2 ile ilgili görsel sonucu

Film senaryo olarak Russell isimli bir çocuğu, Cable isimli bir adamdan kurtarmayı anlatıyor. Deadpool niye bir çocuğu korumak istesin diyebilirsiniz, onun için de mantıklı bir sebep var ama spoiler içerdiğinden söyleyemiyorum. Film hikaye olarak ortalama. Takip edilebiliyor ama çok da iyi veya yenilikçi sayılmaz. Film bunu mu yapmaya çalışıyordu? Elbette hayır ama gene de söylemek istedim çünkü her ne kadar ben filmlerde ne kadar eğlendiğime baksam da, filmleri sanat olarak değerlendiren kişiler de var.(Bence de filmler sanattır ama ben eleştirirken o yönüne bakmıyorum)

Karakterler olarak Deadpool tabii ki çok iyi. Vanessa, yani Wade’in sevgilisi bu filmde biraz daha önemli bir role sahip. Ayrıca aralarındaki ilişki de bu filmde çok daha detaylandırılıyor. Yeni gelen karakterler ise biraz korkutuyordu. Hele Domino ve Cable. Ama ikisini de çok sevdiğimi söyleyebilirim. Josh Brolin önce Thanos, şimdi de Cable olarak gönülleri kazanırken Zazie Beetz ise Domino olarak iyi bir performans göstermiş. Dopinder da gene burada ve bu filmdeki rolü de daha fazla.

deadpool 2 ile ilgili görsel sonucu

Film kesinlikle bir aksiyon filmi değil, öncelikle bun unutmayın. Film başlıktan da anlayabileceğiniz üzere tamamen göndermeler ve espriler üzerinden yürüyor. Esprilerin bir çoğu yüzümü gülümsetti ama hiçbirinde ”Ha ha” diye bir ses çıkarmadım. Sadece gülümsetebildiler. Göndermeler de aynı şekilde. Özellikle X-Men filmlerine aşırı derecede gönderme vardı. Aksiyon filmi değil dedim ama aksiyon kısmı da tabii ki önemli. İlk baştaki küçük aksiyon montajı oldukça hoşuma gitti, geri kalan kısımlarda da baya eğlendim. İlk filmden daha iyi aksiyon sahneleri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Filmin geri gittiği noktalar ise kesinlikle hikaye ile alakalı. Evet, ne yapmaya çalıştıklarını anladım fakat bu maalesef yeterli değil. Bu filmden çıktıktan sonra Deadpool 1’in prototipini izlemiş gibi oldum. İlk filme baya benziyor, sadece bütçe daha fazla, bu kesinlikle belli, bir de yeni karakterler var. Ama espriler o kadar iyi değil, hikaye o kadar iyi değil, karakterler o kadar iyi değil. Hele Negasonic ve kız arkadaşının hiçbir etkisi yok. Aynı şekilde Colossus da baya az kullanılmış. Burada X-Force’u merak ediyor olabilirsiniz. Fragmanlarda en ilgi çeken şeylerden biriydi. Çok komik bir şekilde halledilmiş demek istiyorum sadece. Son olarak aksiyon sahnelerinden birinin animasyonları nedense aşırı kötü ama Deadpool ondan hemen önce sahne ile ilgili bir espri yapmıştı. Bilerek mi yoksa bütçe yetersizliğinden mi çözemedim.

 

Son olarak filmde 2 Jenerik Sonrası sahne var ve özellikle ikincisi tek kelimeyle inanılmaz. Ve aslında filmin gerçek sonu onlar, o yüzden sakın kaçırmayın. Zaten filmin sonuna kadar beklemeyeceksiniz, sadece şu ilk jeneriği beklemeniz yeterli, sonrasında hemen bir tane giriyor, bittikten sonra 1 dakika içinde de ikincisi başlıyor. Dediğim gibi sakın kaçırmayın. Hemen şunu da belirtmek istiyorum. IMAX’e değmez. Normal bir sinemada da aynı keyfi alırsınız, fazla para vermenize gerek yok. İlk filmden kötü ama hala eğlendirebiliyor. 3. sefer olursa eğlendirir mi, orası büyük bir soru işareti.

Puan: 7/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları