Fragman İncelemesi: Solo: A Star Wars Story İlk Fragman – Neden Bu Film İçin Heyecanlanamıyorum?

Bu fragmanın benim için özeti aslında yukarıdaki soru. Neden bu film için heyecanlanamıyorum? Hala ben de bilmiyorum fakat bu fragman bana neden heyecanlanamadığım ile ilgili biraz daha fikir verdi.

Öncelikle ben de Han Solo’nun özel filmi olmasını anlamayan insanlardanım. Ayrıca zaten Rogue One’dan da nefret ettiğim için bu filmden de iyi bir şey çıkmasını beklemiyorum. Tabii ki onun hakkında net bir şey söyleyemem ama beklentim beğenmeyeceğim yönünde. Peki, gelelim o soruya. Bu fragmanda fark ettim ki film benim Star Wars’ta sevdiğim şeylerden hiçbirine sahip değil. İlk olarak Eğlenceli karakterler ve mekanlar. Gördüğümüz neredeyse her yer karanlık ve aşırı sıkıcı gözüküyorlar. The Last Jedi ile karşılaştırmam gerekirse Crait gibi bir alan yok. Ada gibi bir alan gene yok. Zaten Güneş Işığı desen, neredeyse hiç yok. Karakterlerin hepsi birbirinden odun gözüküyor ve Emilia Clarke bile, yani koskoca Daenerys Targaryen(Game of Thrones) bile beni heyecanlandırmıyor.

Han Solo’yu oynayan adam zaten kesinlikle Han Solo’ya benzemiyor. Alakası bile yok. Hadi Han Solo’yu yaşlı görsek kabul edeceğim ama Han Solo’yu gençken de gördük, ve tipi kesinlikle bu değil. Ben şu adama Han Solo diyemiyorum. Bir başka sorun ışın kılıcı. Evet, Star Wars’un benim için en önemli şeyi kesinlikle ışın kılıçları ve Rogue One’da da göremedik, bunda da göremeyeceğiz gibi. Ve son olarak, havalı aksiyon sahneleri. The Last Jedi’da dediğim gibi Crait ve Snoke’un taht odası acayip güzel dövüş sahneleriydi ama filmin çıkmasına 1,5 ay kalmışken gördüğümüz fragmanda ilk defa ilgimi çeken bir aksiyon sahnesi gördüm. O da tren gibi olan garip şey. Bana Uncharted 2’yi hatırlattı. Son olarak bir de aslında uzayda şu garip yaratıkla dövüştükleri kısım var ama fragmanda bile tam net göremiyoruz, sinema salonunda nasıl göreceğiz çözemedim. Sonuç olarak Solo’ya gideceğim, ama gitmek istiyor muyum, pek sayılmaz.

Fragman İncelemesi: Solo: A Star Wars Story İlk Fragman – Neden Bu Film İçin Heyecanlanamıyorum? için 4 yanıt

  1. OzgurLog
    11 Nisan 2018 21:21 (279 yorumu var)

    Fragmanı hem dizi tadında hem film. Garip olmuş. Seninde dediğin gibi bir heyecan söz konusu değil. Sadece meraklılar için büyük önem arz edebilir.

  2. star wars dediğin birsürü karakterden oluşur bir karaktere odaklanmaz bu yüzden bize bu film tuhaf gelmiş olabilir

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları