Her Labirentin Bir Sonu Vardır – Maze Runner: Death Cure(Labirent: Son İsyan) İncelemesi

Serinin son filmi olacak Death Cure, oldukça sancılı bir yapım sürecinden geçti. Başrol oyuncusu Dylan O’Brien’ın hastalanması en büyük sorunlardan biriydi. Zaten o yüzden de ilk film 2014, ikinci film 2015 yılında çıktı ama üçüncü film 2018’e kaldı. Neyse, işte karşınızda spoilersız Maze Runner: Death Cure incelemesi.

Hikayemiz ikinci filmden bir süre sonrasını konu alıyor. Arada bir şeyler olmuş ama belli ki çok önemli değil. Bu arada şimdi ikinci film ile ilgili küçük bir şey söyleyeceğim ama çok önemli bir şey değil. Tabii hiç bir şey bilmek istemiyorum ilk iki filmle derseniz burayı geçip resimden sonrasına atlayın. İkinci filmin sonunda Minho, WCKD tarafından kaçırılıyordu. Üçüncü filmin temel amacı da onu kurtarmak aslında. Kendisinin son şehir denilen bir yerde olduğunu öğrenen ekibimiz, Minho’yu kurtarmak için son şehre girmeye çalışıyor.

Hikaye ve karakterler yeterli. İlki kadar iyi değil ama ikincisi kadar da sönük değil. Fakat bu filmle birlikte artık iyice bilim kurgudan çıkıp aksiyon filmine dönmüşler. Hatta bilim kurgu kısımları resmen zorla sokulmuş. Bu film tamamen insanlar ve insanlar arası çatışma üzerine olabilirmiş. Ana kadroda yeni bir oyuncu yok. Önceden bulunanlar da işlerine gene iyi bir şekilde devam etmişler. Performanslar iyi. Gözümüz gene Aidan Gillen’a gidiyor elbette. O zaten filmin en iyisi diyebiliriz. Hikaye konusunda söyleyeceğim son şey filmin sürprizleri olacak. Birkaç tane beklenmedik şey oluyor ki bunlar da ilk filmden sonra kaybolan gizem unsurunun yerini tutmayı başarıyorlar. Hani ikinci film incelemesinde bahsetmiştim ya. Okumadıysanız şuradan okuyabilirsiniz.

Gelelim yönetmene. Wes Ball gene iyi bir iş başarmış. Film oldukça güzel gözüküyor ve aksiyon sahneleri de iyi. Fragmanlarda da gözüken tren sahnesi favorim olabilir bu arada. Ayrıca filmi IMAX’te izlemenizi tavsiye ederim. Olayı aksiyon çünkü ve aksiyonu da güzel. IMAX’te gümbür gümbür ses ve oldukça güzel bir görüntü kalitesiyle izledik ve kesinlikle şu ana kadar izlediğim en iyi sinema deneyimini bu filme gittiğim IMAX salonda aldım diyebilirim. Zaten bir 3D gözlük var, kalınlığını görmeniz lazım. Farkı oradan hissettiriyor. Yarın da umarım spoilerli inceleme ile karşınızda olacağım. Hoşçakalın.

Puan: 6.5/10

Her Labirentin Bir Sonu Vardır – Maze Runner: Death Cure(Labirent: Son İsyan) İncelemesi için 1 yanıt

    Bir cevap yazın

    Araç çubuğuna atla
    Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
    Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
    Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları