İlk IMAX Deneyimim – Yolcu(The Commuter) Değerlendirmesi

Bugün ilk defa IMAX’te film izledim. İsmi ise, The Commuter’dı…

The Commuter, bizlere zor durumda olan bir babanın, her gün bindiği trende küçük bir teklif almasının ardından neler yaşandığını gösteriyor. Film bir aksiyon filmi ve başrolü de Liam Neeson. Öncelikle, filmde hiç sıkılmadım. Hikayesi güzel başlıyor, fakat sonu biraz hızlı toparlanıyor ve beklediğinize değecek bir son görmüyorsunuz. Çünkü aslında film, bir gizem filmi. Murder on the Orient Express’i baya anımsattı bana.

Onun dışında filmin genel temposuna bakarsak gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Tek sorun filmde çok fazla aksiyon sahnesi olmamasıydı ki bu bir aksiyon filmi aslında. Hatırladığım 2 tane aksiyon sahnesi var ve aslında ikisi de hiç fena değiller. İlki, biraz daha küçük çaplıyken ikincisinde Uncharted gibi uçmuşlar biraz ki bu oldukça hoşuma gitti. Fakat filmde aksiyon sahnelerinin az olmasından dolayı bu filmin neden IMAX’e geldiğinden emin değilim. Evet, IMAX’in ses ve görüntü kalitesiyle film çok daha iyi.

Ve evet, bir sahnede resmen sinema sallandı ama film başlamadan önce gördüğümüz Avengers: Infinity War fragmanında salon 3,4 kere sallandı. Ki burada da filme IMAX’te gidin diyemeyeceğim. Çünkü IMAX ucuz bir şey değil, ve paranızı bu filme harcamak, üzgünüm ama kalsın. Ama evde izlemek için hoş, eğlenceli bir film arıyorsanız The Commuter’a bakabilirsiniz.

Puan: 6/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları