İnceleme: Pacific Rim Uprising(Spoilersız)

Filme gitmeden önce bir beklentiler yazısı yazmıştım hatırlarsanız ve şimdi de inceleme ile karşınızdayım. Bu inceleme Spoilersız olacak ve Spoilerlı inceleme yarın yayınlanacak. Yani gönül rahatlığı ile bu incelemeyi okumaya devam edebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan hemen hikayeye geçelim.

pacific rim uprising ile ilgili görsel sonucu

Hikaye

Hikayemiz ilk Pacific Rim’den 10 sene sonrasını anlatıyor. İlk filmde Idris Elba’nın(Thor’daki Heimdall) oynadığı karakterin oğlu, bu filmdeki başrolümüz. Ki kendisi John Boyega(Star Wars’taki Finn) tarafından oynanıyor. Karakterin ismi de Jake bu arada. Jake isimli bu arkadaşımız Jaeger adlı robotların parçalarını çalıp satarak para kazanıyor fakat bir gün başka biriyle beraber yakalanıyor ve hapse gitmek ile tekrar Jaeger pilotu olmak arasında seçim yapması gerekiyor. Seçtiği şeyi zaten tahmin edebilirsiniz. Hikaye tam klişe derken çok büyük bir sürpriz ile şok oldum diyebilirim. Tabii ilk filmi izlemeyenler için bu kadar büyük bir etki yaratmayacaktır ama ben baya şaşırdım bu sürprize.

Aksiyon Sahneleri

Ve açıkçası filmin düz bir hikayesi olmasına rağmen o tek element benim için filmin artılarından en büyüğü diyebilirim. Ama karakterler ise maalesef aşırı ruhsuzlar. Umarım sonraki filmde daha iyi olurlar diyorum ki zaten 3. filmin olacağını hepimiz biliyoruz. Gelelim filmin en önemli kısmı olan aksiyon sahnelerine. Açıkçası özellikle Jaeger ile Jaeger kapışması fikrini çok tuttum ve baya da hoşuma gitti. Filmde iki tane böyle sahne var ki zaten en sevdiğim iki sahne kendileri. Onun dışında Kaiju’larla olan savaşlar ise bence biraz daha durgun geçiyor.

Jaeger’lar zaten ağır hareket ediyor, bir de daha da ağır hareket eden Kaiju’lar işin içine girdi mi sahneler iyice ağırlaşıyor. Ayrıca nedense IMAX’lik çok bir şey göremedim. 3D olarak da kesinlikle Tomb Raider’dan daha iyiydi ama Black Panther’ı geçtiğini de söyleyemem. IMAX’lik çok bir şey göremedim derken de sesten bahsediyorum bu arada. Sanki o kadar bağırmıyormuş gibi geldi film.

Azıcık Da Oyunculardan Konuşalım

Oyunculuk konusuna gelirsek. Film kesinlikle ilkinden çok daha başarılı bir iş çıkarmış. John Boyega iyi, Jing Tian oldukça iyi, Scott Eastwood iyi ve Charlie Day gerçekten bu filmde parlamış. Filmin en sevdiğim karakteri o oldu ve en sevdiğim performans da kesinlikle kendisinin performansı. Ayrıca tahminlerim doğru çıktı ve ilk filmin o nefret ettiğim gri ağırlıklı tonu yerine mavi-beyaz-siyah üçlüsü beni çok daha mutlu etti ama nedense fragmanda olmayan bazı sahneler var sanırım filmde. O ilginç geldi.

İlgili resim

Genel Toparlama

Pacific Rim Uprising çok bir şey beklemeden gitmeniz gereken, ortalama hikaye ve karakterlere, iyi aksiyon sahnelerine sahip bir film. Ve hepsi bu kadar. Peki bu onu kötü yapıyor mu? Bence hayır. Eğer koca koca robotların koca koca yaratıklarla dövüşmesini izlemek istiyorsanız Pacific Rim Uprising’i izleyebilirsiniz. Ayrıca ilk filmi izlemek zorunlu değil, hikayeyi Uprising’in başında özet geçiyorlar ama tavsiyem ilk filmi izleyip buna gitmeniz çünkü bazı şeyler kafanızda büyük soru işaretlerine sebep olabilir ve dediğim gibi filmin bence en iyi noktası olan hikayedeki sürpriz de ilk filmi izlemediyseniz sizi pek etkilemeyecektir.

Puan: 6.8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları