İnceleme: Rampage – İşte Bunu Hiç Beklememiştim(Hem Spoilerlı Hem Spoilerısız)

Rampage ile ilgili beklentilerimden bahsetmiştim. Ortalama veya ortalamanın biraz üstünde bir aksiyon filmi. Ama Rampage hiç beklemediğim bir şekilde iyi bir film çıktı!(Yazıda Spoilerlı kısma geldiğimizde uyarı yapacağım)

rampage ile ilgili görsel sonucu

Konudan başlayalım. Davis Okoye, insanlarla pek anlaşamayan ama hayvanlarla oldukça iyi anlaşan bir primatologdur. O kelimenin anlamını biliyor muyum diye soruyorsanız, hayır. Filmden hatırladıklarım ve imdb’den baktıklarım sonucunda bunları söylüyorum. Kısaca hayvanlardan anlayan bir adam. Çok uzatmaya gerek yok. Ve çalıştığı yerde de George isimli bir gorile bağlanmıştır. En yakın arkadaşı George, o kadar yani. Fakat bir gün yakınlardaki bir bölgeye düşen cisim yüzünden George bir anda inanılmaz bir hızla büyümeye, güçlenmeye ve öfkelenmeye başlar. Kendisine gelen genetik mühendisi ile birlikte de George’un durumunu düzeltmeye çalışırlar ama o cisimden iki tane daha düşmüştür ve üç kocaman yaratık kontrolden çıkar. Hikaye genel olarak bu. Başka detaylar da var ama onları izlerken görün istiyorum. Hikaye ve karakterler konusunda film ortalama. Ama zaten filmin asıl iddiası bu yönde değil.

 

Gelelim aksiyona. Filmin aksiyon sahneleri oldukça iyi. Fakat aksiyon sahnelerinin iyi olmasının sebebi filmin +13 olmasına rağmen kötü söz kullanması ve daha da önemlisi kan gösterebilmesi. Film vahşi bir film. Testere kadar değil tabii ki. Veya bir Deadpool gibi falan hiç değil. Ama film gene de bence bunu çok iyi kullanmış. Yani film kesinlikle gençler için yapılmış bir film değil. Ayrıca özellikle filmin başındaki sahne, çok çok çok iyi. Uzun zamandır bu kadar beklemediğim ve sevdiğim bir başlangıç ile karşılaşmamıştım. Gerçekten inanılmaz. Ayrıca film özellikle ilk yarısında gerilim ögesine de sahip. Bir anda bir şeylerin çıkması falan insanı korkutuyor.

Filmin oyunla tespit edebildiğim hiçbir bağlantısı yok. Oyuncular iyi iş çıkarmış. Filmin süresi 100 dakika falan ve bu süreyi oldukça akıllıca kullanmışlar. Ayrıca filmi IMAX’te izledim ve Black Panther ile birlikte paramı sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm ikinci film oldu. 3D olarak bir şey yok ama yaratıklar gerçek gibi gözüküyordu ve ses açısından film sonuna kadar bağırıyordu. İzlerken 5,6 kez koltuklar sallandı.

rampage ile ilgili görsel sonucu

Spoiler Başlıyor

Filmin başında, küçük bir Alien göndermesi olan sahneyi çok beğendim. Ayrıca Dwayne Johnson’ı ilk görüşümüzde Jumanji’deki kıyafetlerinin neredeyse aynısını giymiş bir şekilde görmek de yüzümü güldürdü. Kadın uçakta giderken de adama ekiplerinin ismini sorduğu sırada Justice League? diye sorması da babamla beni güldürdü. Ama sinema salonunda bir tek biz güldük. Diğerleri sanırım Justice League’i bilmiyordu. Son olarak George’un son sahnede ölü taklidi yapması fikri de inanılmaz hoş bir fikirdi. Zaten şehirdeki o savaşa hiçbir şey diyemiyorum. Gümbür gümbür ses ile o sahneyi izlemek inanılmaz bir deneyimdi.

Spoiler Bitti

rampage ile ilgili görsel sonucu

Sonuç olarak filme gidin. Oldukça eğleneceksiniz. Ve gidebiliyorsanız tavsiyem IMAX’te gidin. Paranızın karşılığına değecek diye düşünüyorum.

Puan: 7.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları