İnceleme: Sessiz Bir Yer – Söylendiği Kadar Gerilimli Mi?

Öncelikle sizi uyarıyorum. Infinity War yazan hiçbir şeye bakmayın. Özellikle de büyük kişilerden. Ben maalesef ki filmde ölecek birini biliyorum ve hiç ama hiç mutlu değilim. Siz de spoiler yemek istemiyorsanız bence artık hiçbir şeye bakmayın. Ayrıca bunu Salı akşamı yazıyorum, siz herhalde Çarşamba akşamı falan göreceksiniz. Neden? Çünkü yazıları artık depoladım ve Çarşamba ile Perşembe günü çıkan haberleri size aktaramayacağım. Çünkü internete sadece müzik dinlemek için gireceğim ve yediğim spoilerdan dolayı ağlayacak gibiyim, başkalarını katmaya da niyetim yok. Şimdi incelemeye geçelim.

a quiet place ile ilgili görsel sonucu

Sessiz Bir Yer, 3 arkadaşımla birlikte gittiğim bir filmdi. Filmden çok korkmuyordum, ama ne beklemem gerektiğini de tam bilmiyordum çünkü fragmanı bile izlememiştim. Fakat film beni gerçekten şaşırdı. Konumuz Dünya’ya gelen ve insanları  avlayan yaratıklar ile ilgili. Fakat bu yaratıklar kör. Yani ses çıkarmadığınız sürece güvendesiniz. Ki bu yüzden artık geri kalanlar beden diliyle falan konuşuyorlar. Fakat bir gün yanlışlıkla yaptıkları büyük bir ses yüzünden bir aile, yaratıkların saldırısına uğrar ve kurtulmalarının da tek bir yolu vardır. Sessiz kalmak. Ama anne hamile olduğu için ve tam yaratıklar saldırdığı sırada doğum evresi başladığı için bu pek mümkün gözükmemektedir. Açıkçası bence bu bile biraz fazla şey anlatmış oldu ama yapacak bir şey yok. Filmin konusu gerçekten güzel ve bence bittiği yer harika.

Karakterlere bağlandım ve oyuncuların da gerçekten çok iyi oynadığını düşünüyorum. Konuşmanın bu kadar az olduğu bir filmde karakterlere bu kadar bağlanmak gerçekten ilginç bir deneyim oldu. Ayrıca şimdiden söyleyeyim, film biraz üzücü. Hem de baya üzücü. Özellikle bir yer vardı ki içimi parçaladı. Gerçekten etkileyici bir sahneydi. Çekim olarak ise film aşırı temizdi. Günümüzdeki korku filmleri kan, iç organlar, parçalanan vücutlar falan içeriyor ama bunda hiç öyle bir şey yok. Gereksiz hiçbir şey kullanılmamış. Ve bence film gerilimi iyi veriyor. Söylendiği kadar gerilmedim ama rahat rahat da izleyemedim.

İlgili resim

Yavaş yavaş bitirmeme gerekirse bence arkadaşlarla gidilebilecek eğlenceli bir film olmuş. Çok beklentiye girmeyin. Ama son zamanlarda gerçekten korku filmi gibi hissettirebilen nadir filmlerden Sessiz Bir Yer. Tavsiye ederim.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları